O Przedszkolu - Przedszkole Nr 4 - SŁONECZKO
To takie proste!
Strona głowna  /  O Przedszkolu
O Przedszkolu
    Przedszkole rozpoczęło swoją pracę 1 września 1978 roku. Od początku istnienia do roku 1992 było przedszkolem ćwiczeń, gdzie odbywały się zajęcia dla studentów Studium Nauczycielskiego w Łowiczu. Jest placówką 6-oddziałową, w budynku przedszkola mIeści się Żłobek Miejski. Gwarantuje dzieciom 10,5 -godzinną opiekę, łącznie z trzema zdrowymi, smacznymi posiłkami. Udostępnia dzieciom przestronne, jasne, dobrze wyposażone sale zabaw.
 
 

GRUPA I - ŻABKI

 

 
GRUPA II - BIEDRONKI
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
GRUPA III - NIEDŹWIADKI
 
 
 
 
 
 
GRUPA IV - ZAJĄCZKI
 
 
GRUPA V - MOTYLKI
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
GRUPA VI - PSZCZÓŁKI
 
 
 
 
 
 
 
 
    Przedszkole posiada duży, bardzo dobrze wyposażony plac zabaw; znajdują się na nim  drewniane zestawy do zabaw, każdy z nich ma stosowne certyfikaty.      
                                                                                                                                                                                                                                                                                              
 
 
                                
 
                                                                                                                 
    Dzieci mają możliwość korzystania z komputerów. Zorganizowana została sala komputerowa, z której korzystają dzieci ze wszystkich grup. Zgromadzono bogaty zbiór edukacyjnych programów komputerowych. Każdą salę zabaw wyposażono w sprzęt audiowizualny.
                   

        
    Przedszkole posiada wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, która realizuje programy wynikające z podstawy programowej wychowania przedszkolnego,  zmierzające do wszechstronnego rozwoju dziecka, do jak najlepszego przygotowania go do podjęcia nauki szkolnej.
    W trosce o prawidłowy rozwój dzieci w przedszkolu jest zatrudniony logopeda i psycholog.
    W ramach zajęć dodatkowych dzieci biorą udział w comiesięcznych audycjach muzycznych oraz teatrzykach. Dla wszystkich dzieci prowadzone są nieodpłatnie zajęcia  gimnastyki korekcyjnej, języka angielskiego, dla dzieci pięcio- i sześcioletnich prowadzone są zajęcia z religii.
    Przedszkole realizuje „Program współpracy z rodzicami”, proponując im różnorodne formy współpracy, w tym zajęcia otwarte, spotkania integracyjne, dni otwarte dla „nowoprzyjętych” dzieci, imprezy grupowe i przedszkolne, kontakty indywidualne.
    Organizowane są  dla dzieci wycieczki o charakterze turystyczno-krajoznawczym oraz edukacyjne, związane z realizacją programu z zakresu dziedzictwa kulturowego oraz programu edukacyjnego Ekoprzedszkolak.  Przedszkole umożliwia udział w różnorodnych konkursach i przeglądach,  dzieci często zajmują czołowe miejsca.
    W 2011 roku została przeprowadzona termomodernizacja, dzięki której nasze przedszkole zyskało nowy wizerunek.

  
 
 
     W 2014 roku  w okresie wakacyjnym w grupie III i IV  odbył się generalny remont  łazienek. Efekty można zobaczyć na załączonych zdjęciach. 
 
 
Podczas wakacyjnej przerwy w 2016 roku w naszym przedszkolu przeprowadzony został kolejny remont, w wyniku którego placówka wzbogaciła się o dwie kolejne sale, pracownię komputerową oraz gabinet specjalistów.

 

                
 

 

Nasze Przedszkole posiada akces przynależności do Skierniewickiej Regionalnej Sieci Szkół Promujących Zdrowie, a w listopadzie 2016r. z rąk Łódzkiego Kuratora Oświaty odebraliśmy prestiżowy  Certyfikat Wojewódzki

oraz

tytuł "Przedszkole w Ruchu" nadany przez Ministra Edukacji Narodowej.

 

    


Ostatnia aktualizacja: 2017-09-06