Strona głowna  /  Galeria  /  "OGNIK" - ZAJĘCIA EDUKACYJNE MOTYLKÓW
"OGNIK" - ZAJĘCIA EDUKACYJNE MOTYLKÓW
data dodania: 2019-05-09

9 maja (czwartek) 2019 roku Motylki wybrały się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu, by wziąć udział w zajęciach edukacyjnych. Ich celem było uświadomienie przedszkolakom jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą ogień. Dzieci miały możliwość obejrzenia sprzętu jakim posługują się strażacy podczas akcji. Przedszkolaki wykazały się świetną znajomością numerów alarmowych i znajomością znaków ewakuacyjnych. Ponadto dowiedziały się jak tę wiedzę wykorzystać w razie zagrożenia. Brały też udział w próbnej ewakuacji z zadymionego pomieszczenia. Przedszkolaki dowiedziały się jak udzielać pierwszej pomocy- mogły samodzielnie wykonać masaż serca. Dzieci przekonały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożaru, ale również na ratowaniu ludzi z wypadków komunikacyjnych, z powodzi, ze zniszczeń spowodowanych wichurami, od niebezpiecznych zwierząt i owadów oraz z innych sytuacji zagrażających ludzkiemu życiu. Zajęcia te z pewnością na długo pozostaną w ich pamięci.
Dziękujemy za super wycieczkę!