Strona głowna  /  Galeria  /  ZAJĄCZKI ODWIEDZIŁY "OGNIK"
ZAJĄCZKI ODWIEDZIŁY "OGNIK"
data dodania: 2019-05-08

W czwartkowe przedpołudnie, 7 maja, dzieci z grupy „Zajączki” wybrały się do kompleksu sal edukacyjnych „Ognik” w Komendzie Powiatowej Państwowej Staży Pożarnej w Łowiczu. 5- i 6-latki z naszego przedszkola były bardzo zainteresowane zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem przeciwpożarowym i chętnie włączały się w dyskusję o zagrożeniach. Strażak przybliżył dzieciom tematy związane z bezpiecznymi zachowaniami w domu i przedszkolu, powiedział jak uniknąć zatruć poprzez domowe czujki czadu i dymu, a także przypomniał, jak prawidłowo wezwać służby ratunkowe. Dzieci miały również możliwość wypróbowania swoich sił w razie potrzeby udzielenia pierwszej pomocy oraz mogły obejrzeć sprzęt i pojazdy pożarnicze.
Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie!