Strona głowna  /  Galeria  /  MOKRE ZABAWY ZAJĄCZKÓW
MOKRE ZABAWY ZAJĄCZKÓW
data dodania: 2019-03-24

Z okazji Światowego Dnia Wody Zajączki poznawały znaczenie wody dla wszystkich żywych organizmów, poszerzały wiedzę o jej zasobach na Ziemi, przypominały też zasady oszczędnego gospodarowania nią. Jednak najciekawszą częścią przedszkolnego dnia było spotkanie z Panią Dominiką – biologiem, która zaprosiła dzieci do zabaw z wodą. Zajączki eksperymentowały i obserwowały zachowanie wody oraz jej interakcje z innymi substancjami. Było ciekawie, zaskakująco i wesoło. Przedszkolaki rozwijały przy tym myślenie przyczynowo-skutkowe, spostrzegawczość i umiejętność formułowania wniosków.  Zajęcia zakończyły się puszczaniem baniek mydlanych z samodzielnie przygotowanego przez dzieci roztworu.
Dziękujemy Pani Dominice Pucyk za zaangażowanie i bardzo ciekawie przeprowadzone zajęcie.
P.S.  Zachwycone przebiegiem zajęć dzieci (co widać na zdjęciach) od razu zaprosiły Panią Dominikę na następne spotkanie.

Strona: 1 2