Strona głowna  /  Galeria  /  "WIEM, CO JEM!" - SPOTKANIE Z DIETETYKIEM
"WIEM, CO JEM!" - SPOTKANIE Z DIETETYKIEM
data dodania: 2019-03-06

5 marca, w ramach programu Przedszkoli Promujących Zdrowie, nasze przedszkolaki, w towarzystwie zaproszonych gości, wzięły udział w spotkaniu z panią dietetyk połączonym z warsztatami kulinarnymi oraz quizem wiedzy o zdrowiu. Na nasze zaproszenie odpowiedziały dzieci z łowickich przedszkoli: Przedszkola nr 3, Przedszkola nr 5, Przedszkola nr 7 oraz Przedszkola nr 10, a także Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych- Pani Małgorzata Nowak, Dyrektor Zakładu Ekonomiczno-Administracyjnego w Łowiczu- Pani Joanna Mostowska oraz nauczyciel akademicki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Skierniewicach- Pani dr inż. Agnieszka Wiosetek-Reske, która poprowadziła prelekcję na temat warzyw i owoców w piramidzie żywieniowej. Po wystąpieniu pani dietetyk dzieci, pod kierunkiem studentek dietetyki, wzięły udział w warsztatach kulinarnych podczas których wykonały pyszne, jogurtowo-owocowe desery. Następnym etapem spotkania był quiz wiedzy o zdrowiu, w którym wzięły udział 5-osobowe drużyny. Dzieci zmagały się z pytaniami na temat zdrowia, układały puzzle, z zamkniętymi oczami musiały rozpoznać, jaki owoc smakują oraz rysowały wylosowane warzywo lub owoc podczas kalamburów. Całość oceniało jury w skłąd którego weszli nasi goście. Wszystkie drużyny poradziły sobie z konkurencjami bezbłędnie i zajęły równorzędne pierwsze miejsce.

Strona: 1 2