JAK ZAJĄCZKI MALAMUTA PRZYJMOWAŁY - Przedszkole Nr 4 - SŁONECZKO
Strona głowna  /  Galeria  /  JAK ZAJĄCZKI MALAMUTA PRZYJMOWAŁY
JAK ZAJĄCZKI MALAMUTA PRZYJMOWAŁY
data dodania: 2017-10-27

25 października do sali Zajaczków przyszedł czworonożny gość- pies rasy alaskan malamute o imieniu Czina, którego przyprowadziła Pani Kasia Owczarzak, jego opiekunka. Czina jest przeszkolona w zakresie dogoterapii i pomaga dzieciom opanowywać lęk w kontaktach z dużymi psami. Zajączki chętnie bawiły się z puchatym gościem, ćwiczyły prawidłowe zachowania w hipotetycznej sytuacji ataku psa, przyjmowały tzw. pozycję żółwia, odgrywały scenki dramowe: spotkanie z psem prowadzonym na smyczy, czy biegającym po ulicy bez nadzoru właściciela. Na zakończenie podarowały Czinie własnoręcznie wykonaną książeczkę o różnych rasach psów.

Dziękujemy Pani Kasi Owczarzak za poświęcony czas i nieodpłatne przeprowadzenie zajęć z przedszkolakami.