Strona głowna  /  Galeria  /  WYCIECZKA NA SKRZYŻOWANIE - MOTYLKI
WYCIECZKA NA SKRZYŻOWANIE - MOTYLKI
data dodania: 2017-09-18

18 września gr. Motylki  wybrała się na skrzyżowanie w okolice przedszkola. Najpierw ubraliśmy odblaskowe kamizelki, żeby być dobrze widocznymi na drodze. Następnie udaliśmy się na skrzyżowanie. Przy przejściu przez ulicę grzecznie czekaliśmy na zmianę świateł. Gdy zapaliło się zielone światło, pomaszerowaliśmy przez jezdnię. Pani przypominała, że idziemy sprawnym krokiem i nie odłączamy się od grupy. Na drodze, na której nie było świateł, zatrzymywaliśmy się i sprawdzaliśmy czy nie nadjeżdża samochód. Patrzyliśmy w lewą, w prawą i jeszcze raz w lewą stronę a gdy droga była wolna można było przechodzić. I tak bezpiecznie znaleźliśmy się po drugiej stronie jezdni. Idąc spacerkiem obserwowaliśmy, co dzieje się wokoło. Dzieci obserwowały też zachowanie pieszych i pojazdów. Kierowcy wykazywali cierpliwość, ponieważ spokojnie i z uśmiechem czekali, aż przedszkolaki przejdą przez przejście dla pieszych. To były baaaardzo pouczające spacerki.