To takie proste!
Strona głowna  /  Galeria
 
W obiektywie

21.06.br. o godz. 10:00 w naszym przedszkolu odbyło się Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego, podczas którego Włodarze Miasta, Rada Rodziców oraz Pracownicy Przedszkola składali podziękowania za wieloletnią pracę odchodzącej na emeryturę Pani Dyrektor Urszuli Różyckiej. Moc wzruszeń dostarczyło nam również pożegnanie sześciolatków, które po wakacjach rozpoczynają naukę w szkole. Jedynym optymistycznym akcentem tej uroczystości był fakt, iż wreszcie nadeszły WAKACJE!!!

ŻYCZYMY WSZYSTKIM UDANEGO WYPOCZYNKU!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-21

W ramach podsumowania programu realizowanego w ciągu całego roku szkolnego pt.: "Dziedzictwo kulturowe w regionie łowickim", dwie najstarsze grupy z naszego przedszkola pojechały na wycieczkę do skansenu w Maurzycach, aby zgłębić wiedzę na temat warunków i sposobu  życia  naszych przodków. Dzieci miały tam okazję obejrzeć zabytki architektury z terenu dawnego Księstwa Łowickiego oraz meble i sprzęty gospodarstwa domowego. Główną atrakcją  wycieczki była lekcja muzealna pt.:"Kręć się kręć wrzeciono", podczas której przedszkolaki uczyły się pracować  na krosienkach tkackich. Po tak intensywnie wypelnionym czasie dzieci wróciły do przedszkola zmęczone, ale pełne wrażeń.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-20

Dnia 12 czerwca grupa „Zajączki” pojechała na wycieczkę do Łodzi. Najpierw zawitaliśmy na warsztaty z czekolady w Akademii Twórczej Rozwoju „INSPIRO”. Każdy z przedszkolaków samodzielnie przygotował czekoladę do pracy. Zapoznał się z procesem jej rozpuszczania, zaprojektował i wykonał bakaliowy wzór i zaplanował własną tabliczkę.Dzieci wysłuchały opowiadania o historii i przeobrażeniach jakie przysmaki z ziarna kakaowca przeszły na przestrzeni wieków.   Następnie  udaliśmy się do ZOO, gdzie miło spędziliśmy czas oglądając dzikie i egzotyczne zwierzęta. Wycieczka bardzo nam się podobała i pogoda nam tego dnia dopisała!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-18

Na Orliku przy ul. Grunwaldzkiej odbyła się dziś (13 czerwca) VI Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa.

W tegorocznej edycji imprezy wystartowali reprezentanci pięciu miejskich przedszkoli, a także drużyna z przedszkola Tere-Fere. Każdą drużynę tworzyła czwórka zawodników. Nasze przedszkole reprezentowali chłopcy z grupy "Motylki": Bartek Ciupa, Dominik Pawlica, Olaf Wieczorek i Oliwier Łakomow.

Mali sportowcy rywalizowali w sześciu konkurencjach. Wśród zadań, z jakimi musieli się zmierzyć były m.in. bieg slalomem z piłeczką ułożoną na łyżce, bieg w worku czy rzut woreczkiem do obręczy. Przedszkolaki dopingowane przez swoich kolegów i koleżanki musiały wykazać się szybkością i dokładnością.

W sportowej olimpiadzie nie było przegranych. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale i dyplomy, a przedszkola pamiątkowe puchary.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-13

Przedszkolaki z grupy "Niedźwiadki" (3-4-latki), kontynuując poznawanie elementów kultury ludowej naszego regionu, odwiedziły 8. czerwca dział etnograficzny Muzeum w Łowiczu. Po tej wycieczce, już w przedszkolu, powstały piękne prace – malowane Łowiczanki w kolorowych strojach.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-11

8 czerwca dzieci z grupy "Pszczółki" i "Motylki" pojechały na wycieczkę do Łodzi. Najpierw zawitały do Planetarium, gdzie obejrzały pokaz popularnonaukowy "Kosmos dla najmłodszych", podczas którego zostały  zapoznane z Układem Słonecznym — jego położeniem w Drodze Mlecznej, a także ze Słońcem oraz planetami. Następnie  udały się do kina, w którym z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w seansie filmowym bajki pt.: "Smerfy" w technologii 3D. Był także czas odpoczynek i  posiłek w kawiarnianym ogródku. Pogoda dopisała, więc dzieci bawiły się wyśmienicie!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-07

5 czerwca br.  dwie najstarsze grupy: "Pszczółki" i "Motylki" odwiedziły Powiatową  Bibliotekę Publiczną, aby wziąć udział w SPOTKANIU Z BAJKĄ. Pani Małgosia Malejka za pomocą teatrzyku Kamishibai, zabrała wszystkich uczestników spotkania do magicznej krainy teatru i literatury. Dzieci  z uwagą obejrzały spektakl pt. „Brzydkie kaczątko”, by później z entuzjazmem podążać śladami kaczątka skacząc przez kałuże czy czołgając się w szuwarach. Wesoła zabawa w gronie rówieśników sprawiła przedszkolakom ogromną radość. Dziękujemy za miłe przyjęcie!
komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-06

  5 czerwca, już po raz kolejny, w naszym przedszkolu, dla czterech  najstarszych grup wiekowych odbyły się zajęcia sportowe przeprowadzone przez trenera "UKS Akademia Piłkarska Łowicz" w ramach akcji "Przedszkole w formie". Celem akcji jest wykształceni u przedszkolaków zainteresowania i potrzeby regularnej aktywności fizycznej. Zaproponowane nowe, bardzo atrakcyjne formy zajęc ruchowych, przypadły dzieciom do gustu i bawiły się doskonale.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-06

3.06.2017r w naszym przedszkolu odbył się Festyn Rodzinny. Tak jak w poprzednich latach, uroczystość rozpoczęła się od zaśpiewania przez wszystkie  dzieci  hymnu przedszkola. Następnie scena należała do iluzjonisty Macieja Szymańskiego, który zaprezantował publiczności wiele ciekawych sztuczek magicznych.Potem na dzieci czekała już tylko zabawa i atrakcje, jakie przygotowano na ten czas. A były to trzy dmuchane zjeżdżalnie, bańki mydlane, zabawy na przedszkolnym placu zabaw i poczęstunek. Ten ostatni przygotowały przedszkolne kucharki, zaś ciasta zostały upieczone przez część rodziców, za co serdecznie dziękujemy!.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-04

W środę 31 maja br. grupa "Żabek" i "Biedronek" wybrała się na wycieczkę autokarową do "Zagrody Baby Jagi"  w Nieborowie.
Dzieci świetnie się bawiły,
z ciasta paluchy Baby Jagi ulepiły.
Potem poszły na DISCO -  tak się bawiły,
że aż poczucie czasu straciły.
Na koniec KOZOM jeść dały
i do przedszkola sie zebrały :D 
komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-02

Dnia 30 maja, dwie grupy z naszego przedszkola - "Niedźwiadki" oraz "Zajączki", były na wycieczce w warsztacie garncarskim państwa Konopczyńskich w Bolimowie. Przedszkolaki tego dnia miały możliwość zwiedzić warsztat oraz przyjrzeć się z bliska pracy garncarza. Posłuchały również wielu ciekawych opowieści. Po części teoretycznej, dzieci zostały zaproszone do pomieszczenia, w którym, z pomocą osoby dorosłej, mogły spróbować swoich sił na kole garncarskim, tocząc wybrane przez siebie naczynie, a także samodzielnie lepić z gliny różne kształty. Wykonane przez siebie wyroby zabrały ze sobą do przedszkola, aby móc pomalować je farbami. W czasie wycieczki był też czas na wypicie soku oraz zjedzenie pysznych ciasteczek.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-01

30 maja 2017r. w Przedszkolu Nr 7 w Łowiczu, odbył się konkurs: "PRZEDSZKOLAK BEZPIECZNY NA DRODZE".
Wszystkie dzieci dobrze się bawiły - puchar i nagrody zdobyły :-)
Z naszego Przedszkola udział wzięli:
Alan Kuś - gr. "Pszczółki",
Bartek Ciupa - gr. "Motylki",
Wojtek Woźniak i Ania Myszkowska - gr. "Biedronki".
Wszystkim dzieciom za udział dziękujemy i GRATULUJEMY!! :-)
komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-31

Podczas niedzielnego pikniku na Błoniach nasze przedszkole reprezentowała najstarsza grupa "Pszczółki". Dzieci z rodzicami zaśpiewały piosenkę o tematyce rodzinnej. Wszystkim dzieciom i ich rodzicom serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-29

Pokaz metod gaszenia pożarów oraz prezentację wozów strażackich i ich wyposażenia przeprowadzili strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej  dla najmłodszych przedszkolaków. Uczestniczyły w nim dzieci z grupy "Żabek", "Biedronek" i "Niedźwiadków". Przedszkolaki miały możliwość wspiąć się po drabinie strażackiej i z pomocą strażaków "gasić" pożar prawdziwym wężem strażackim. Obejrzały też urządzenia służące zarówno do gaszenia pożarów jak i udzielania pomocy podczas wypadków samochodowych. Ponieważ większość dzieci po raz pierwszy uczestniczyła w takim pokazie, zainteresowanie było ogromne.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-28

O tym, jak dzielni i gotowi na wszystko są  strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu przekonały się dziś wszystkie przedszkolaki podczas akcji poszukiwania Frania, który podczas ewakuacji spowodowanej pożarem zagubił się w łazience (akcja zaaranżowana). Na szczęście chłopca szybko  odnaleziono  i po udzieleniu mu pierwszej pomocy,  wrócił do rówieśników. Po udanej akcji poszukiwawczej, strażacy pokazali dzieciom urządzenia niezbędne  do gaszenia pożarów i ratowania życia oraz zaprezentowali pokaz metod gaśniczych. W pokazie uczestniczyły trzy najstarsze grupy wiekowe: "Pszczółki", "Motylki" i "Zajączki".

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-25

W związku ze zbliżającymi się ważnymi świętami: Dniem Matki, Dniem Dziecka oraz Festynem Rodzinnym "Niedźwiadki" spotkały się z niecodziennym gościem - Panią Laurą Piacentino, która jest rodowitą Włoszką. Mama Matteo, jednego z przedszkolaków, opowiedziała dzieciom o swoim rodzinnym kraju, pokazała go na mapie, a także zaprosiła do zabawy przy włoskiej dziecięcej piosence. "Niedźwiadki" próbowały nauczyć się najprostrzych zwrotów grzecznościowych w nowym języku, dowiedziały się też, że to właśnie z Włoch pochodzi ich przysmak - pizza. W podziękowaniu za miłe spotkanie przedszkolaki wręczyły Pani Laurze własnoręcznie wykonaną laurkę.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-24

Korzystając z pięknej, słonecznej pogody, dzieci z najmłodszej grupy naszego przedszkola postanowiły pożegnać się z leżakami, aby móc więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-23

18 maja "Motylki" zostały zaproszone na obchody 40-lecia istnienia Przedszkola Nr 10 "Pod świerkami". Z tej okazji dzieci miały możliwość spotkać się z rowieśnikami z sąsiedniego przedszkola i w ich towarzystwie miło spędzić czas. Atrakcjami tej wizyty było malowanie kolorowymi farbami stroju łowickiego, tańce  i pląsy przy muzyce oraz zabawy na świeżym powietrzu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-19

8 maja br. dzięki organizacji PCK  dzieci z grupy "Zajączki" i "Motylki" uczestniczyły w kursie pierwszej pomocy, na którym nauczyły się jak reagować szybko i skutecznie w  sytuacjach zagrożenia.  Dowiedziały się także, że większość wypadków powoduje tylko nieznaczne obrażenia, ale zdarza się, że szybka reakcja decyduje o życiu lub śmierci. Teraz już w naszym przedszkolu nawet dzieci wiedzą, że życie poszkodowanych wielokrotnie zależy od pomocy, której udzielą im bezpośredni widzowie lub uczestnicy wypadku.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-10

9 maja br. dwie najstarsze grupy z naszego przedszkola - "Pszczółki" i "Motylki", pojechały na wycieczkę do Płocka.  W programie wycieczki było przedstawienie  pt.:"Konik Garbusek" w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego, które dzieci obejrzały z wielkim zainteresowaniem.  Po wizycie w teatrze oraz posiłku przedszkolaki  udały  się do ZOO, gdzie miło spędziły czas oglądając dzikie, egzotyczne zwierzęta. Na szczęście tego dnia pogoda dopisała i wycieczka udała się wyśmienicie!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-10

26. 04. 2017 r. gr. "Niedźwiadki" oraz gr."Biedronki" uczestniczyły w spotkaniu z ratownikami medycznymi. Zaproszeni goście w bardzo miły sposób przeprowadzili spotkanie na temat pomocy przedmedycznej.
Na samym początku wysłuchaliśmy jak wygląda praca ratownika medycznego oraz jak należy reagować w sytuacji, gdy ktoś z naszego otoczenia potrzebuje pomocy. Następnie ratownicy pokazali nam, jak wygląda strój, w którym pracują na co dzień, wyjaśnili również na czym polega ich praca. W czasie spotkania mierzyliśmy puls, słuchaliśmy bicia własnego serduszka, serduszka kolegi oraz dowiedzieliśmy się,  jak należy korzystać z folii termicznej w czasie zimnej lub słonecznej pogody, jak prawidłowo założyć opatrunek na stłuczone kolano i zabandażować je. Poza tym utrwaliliśmy numery telefonów alarmowych pod które należy dzwonić w razie niebezpieczeństwa.
Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.
komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-03

Na czym polega praca w aptece? Skąd biorą się leki? Czy dzieci mogą kupować lekarstwa? To tylko część pytań, na które dzieci 3-4 letnie z "Niedźwiadków" szukały odpowiedzi podczas wycieczki do pobliskiej apteki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-27

Na dwa dni przed Dniem Ziemi, w placówce przedszkolnej przy ulicy Chełmońskiego odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, jednego z elementów edukacji ekologicznej. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie w jaki sposób zwierzęta leśne dbają o swój dom, czyli las. Wpłynęło 16 prac, których autorzy wykazali się pomysłowością, starannością i ciekawym podejściem do tematu. W związku z tym komisja, której przewodniczyła Emilia Raczek, dyrektor Przedszkola nr 5 postanowiła przyznać szesnaście równorzędnych pierwszych miejsc.

Nasze przedszkole reprezentowały Nikoletta Masztanowicz i Blanka Kunikowska.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-23

Około 60 prac wpłynęło na konkurs plastyczny pt. „Tradycje wielkanocne” organizowany przez Łowicki Ośrodek Kultury. Jedną z nich była praca Maksymiliana Głowackiego, która zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-18


W czwrtek, 30 marca, oraz we wtorek 4 kwietnia, tuż przed Międzynarodowym Dniem Książki dla Dzieci, "Zajączki" i "Motylki" wybrały się do Miejskiej Biblioteki. Podczas obu spotkań Panie bibliotekarki oprowadziły dzieci po placówce, zapoznały z księgozbiorem, zasadami wypożyczania książek oraz formami pracy biblioteki skierowanymi do młodych czytelników. Dzieci  z zainteresowaniem brały udział w lekcji bibliotecznej, a na zakończenie obejrzały bajkę pt. "Franklin i książka z biblioteki". Przedszkolaki  wspólnie zdecydowały, że częściej będą odwiedzać to ciekawe miejsce.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-05

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-03

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-02

"Niedźwiadki" zaciekawił problem:gdzie kupuje się różne przedmioty?. Wybrały się więc na wycieczkę do łowickich sklepów usytuowanych w rejonie Nowego Rynku.Dzięki uprzejmości sprzedawców kolejno odwiedziły sklepy: z obuwiem,odzieżą, lampami, aptekę, a nawet salon z wyposażeniem łazienek. Podróż zakończyły w cukierni, gdzie dokonały zakupu drobnych ciasteczek, bardzo pomocnych w regeneracji sił.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-29

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-24

  21 marca 2017r. w naszym przedszkolu odbył się Bal Wiosny, który wpisał się już jako tradycja naszej placówki.  Taneczne korowody poprowadził Wodzirej Arek. Wspólne tańce i zabawa sprawiła dzieciom dużo frajdy. Wszędzie pachniało wiosną.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-22

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny wszystkie dzieci z naszego przedszkola obdarowane zostały książeczkami pt. "Kupuj Łowickie" ufundowanymi przez Urząd Miasta w Łowiczu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-22

To jeszcze nie koniec atrakcji związanych z nadejściem wiosny! Kolejną z nich  było widowisko  teatralne wystawione 22 marca  przez Łódzki Teatr Lalek "Pacuś" pt. "Przygody psa Kleksa", które dzieci obejrzaly z ogromnym zainteresowaniem.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-22

Chcąc pryśpieszyć nadejście wiosny grupa "Zajączków" postanowiła założyć zielony ogródek. Przed przystąpieniem do pracy dzieci poznaly warunki potrzebne roślinom do życia,  następnie wysiały  rzeżuchę i owies oraz sadziły  cebulkę na szczypiorek. Po zasianiu i podlaniu rośliny zostały umieszczone na stoliczku przy oknie, a dzieci będą obserwowały ich wzrost i pamiętały o systematycznym podlewaniu. Kiedy wyrosną będą cennym źrodłem witamin na kanapkach.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-21

W oczekiwaniu na nadejście wiosny "Niedźwiadki" odwiedziły "Biedronki", aby wspólnymi siłami przyśpieszyć odejście zimy. Goście przedstawili prostą inscenizację wiersza "Czekamy na wiosnę" oraz piosenkę "Śpiący miś", a "Biedronki" zaprezentowały piosenkę "Wiosna wita nas". Potem była wspólna zabawa taneczna jako przygotowanie do zbliżającego się Balu na Powitanie Wiosny.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-21

Wiosna tuż, tuż, a wraz z nią sezon przeziębień. Niedźwiadki postanowily więc zadbać o własne zdrowie i  założyły w kąciku przyrody hodowlę witaminek. Posadzily cebulę, pietruszkę, posialy rzeżuchę. Teraz czekają na obfite plony.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-16

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-13

Na zajęciach komputerowych dzieci poznawały podstawowe zasady pracy z komputerem. Ostatnio pracowaly z programem PAINT, na którym tworzyły piękne i pomysłowe prace pt.:" Tworzymy bałwana". To nie koniec naszych małych wytworów w pracowni komputerowej.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-28

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-20

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-17

W piątek 10.02.2017r. p . Angelika  - mama Alana przeczytała bajkę pt.:"Cudowna lampa Alladyna". Dzieci z ogromną ciekawością i zainteresowaniem wysłuchały opowieści. Serdecznie dziękujemy p. Angelika i czekamy na kolejne spotkanie z Rodzicem. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-15

W ostatnim czasie nasze przedszkole wzięło udział w akcji organizowanej przez Ochotniczą Straż Pożarną "Twój miś może zostać ratownikiem". W tym celu dzieci przynosiły misie nowe lub używane, które przekazaliśmy strażakom, aby mogli nimi obdarowywać dzieci będące w szczególnej potrzebie. Odtąd "Misie Ratownisie"mogą spełniać rolę apteczki pierwszej pomocy psychologicznej.

Dyrekcja i nauczyciele z naszej placówki SERDECZNIE DZIEKUJĄ wszystkim, którzy aktywnie włączyli się do tak szlachetnej akcji i podzielili się swoimi przytulankami z potrzebującymi dziećmi.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-02

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-09

Pani kucharka pracująca w przedszkolnej kuchni przybliżyła dzieciom na czym polega jej praca, gdzie można ją spotkać oraz jak wygląda strój kucharki. Dzieci dowiedziały się też, jakie przedmioty i urządzenia potrzebne są jej do wykonywania swojej pracy

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-05

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-03

Dzieci z grupy "Zajączki" włączyły się w ogólnopolską akcję pt. "Serce za odwagę", której celem jest przygotowanie kartek świątecznych dla Weteranów Wojennych. W ten symboliczny sposób złożyliśmy podziękowania za odwagę, jaką odznaczali się Bohaterowie podczas wojny.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-22

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-22

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-22

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-22

16 grudnia dwie najstarsze grupy z naszego przedszkola gościły w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym, gdzie miały okazję podziwiać wspaniałą grę aktorską starszych kolegów podczas  tegorocznych Jasełek.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-18

15 grudnia Teatr Lalek "Psikus" z Łodzi wystawił dla naszych przedszkolaków spektakl pt.: "Zimowe niespodzianki". Przedstawienie bardzo się podobało i aktorzy zostali nagrodzeni przez dzieci gromkimi brawami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-18

" Cała Polska czyta dzieciom" to kampania społeczna. Jej celem jest propagowanie codziennego czytania dzieciom jako metody wspomagania ich wielostronnego rozwoju.

14 grudnia do wspólnego czytania zaprosiliśmy Panią Renatę Frączek Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łowiczu. Pani Renata przeczytała przedszkolakom bajki pt.: "Bałwanek" oraz " Spotkanie ze Św. Mikołajem". Dzieci nawiązały z goście wspaniały kontakt i z ciekawością słuchały bajek. W zamian za poświęcony czas przedszkolaki obdarowały Panią Renatę własnoręcznie zrobioną choineczką. Serdecznie Dziękujemy!

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-18

09 grudnia w ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia "Pszczółki" piekły pierniki. W sali zapachniało miodem i cynamonem. Dużo przyjemności sprawiało dzieciom gniecenie ciasta, wycinanie ciastek oraz dekorowanie lukrem. Własne wypieki smakowały wspaniale!

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-18

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-18

7.12.2016 nasze przedszkole odwiedził "Czarodziej" Maciej Szymański, który przedstawił niezwykle ciekawy program iluzjonistyczny. Dzieci miały możliwość obserować magiczne sztuczki Czarodzieja  oraz wyprubować własne czarodziejskie moce.

Szeroko otwarte oczy dzieci, uśmiechnięte buzie  i wrzawa na widowni utwierdziły nas w przekonaniu, że występ był bardzo ciekawy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-07

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-06

Z okazji imienin Mikołaja dzieci z grupy "Niedźwiadków" (3-4l.) przygotowały dla solenizanta miłe niespodzianki - nauczyły się specjalnej piosenki i wierszowanych życzeń oraz samodzielnie ustroiły świąteczne drzewko. Wspólmnie wykonały również książeczkę z rysunkami swoich wymarzonych prezentów, jakie chciałyby znaleźć pod choinką.

Mikołaj, który odwiedził "Niedźwiadki" 6. grudnia najpierw pięknie podziękował za prezenty, a potem obiecał, że postara się spełnić marzenia wszystkich tak pracowitych "Niedźwiadków"- przedszkolaków.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-06

5 grudnia dzieci z grupy "Motylki" udały się z wizytą do lekarza rodzinnego w nowopowstałej przychodni MediCenter.   Miały tam okazję poznać odpowiedzialną pracę lekarza i wcielić się w jego rolę.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-05

Kiermasz zostanie zorganizowany w dniach 8-9 oraz 12-15 grudnia w godzinach 14-18 w Przedszkolu nr 2 przy ul. Starzyńskiego 2a. Wszyscy kupujący świąteczne dekoracje zasilą konto zbiórki publicznej „Razem dla Magdy”. Jej celem jest pomoc w leczeniu siedemnastoletniej Magdy Więcławskiej z Łowicza, która walczy z nowotworem.

Wszystkie ozdoby, między innymi stroiki, choinki i aniołki zostały przygotowane przez przedszkolaków oraz nauczycieli łowickich przedszkoli.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-04

W związku ze zbliżającymi się Mikołajkami grupa IV postanowiła stworzyć pocztówkę do Świętego Mikołaja. "Zajączki" przypomniały, że niecierpliwie oczekują na wizytę, a każde dziecko "podpisało się" na kartce odciskiem swojej dłoni.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-04

24 listopada 2016 roku. w sali kinowej Politechniki Łódzkiej odbyła się konferencja wojewódzka „Szkoła Promująca Zdrowie”.

     Podczas konferencji dr Grzegorz Wierzchowski, Łódzki Kurator Oświaty, uroczyście wręczył 9 placówkom należącym do Skierniewickiej Regionalnej Sieci Szkół Promujących Zdrowie prestiżowe Certyfikaty Wojewódzkie.

     Przyznanie Certyfikatu jest potwierdzeniem, że placówka pracuje zgodnie z modelem szkoły promującej zdrowie oraz jest wyrazem uznania dotychczasowych osiągnięć będących wynikiem wieloletniej i systematycznej pracy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-04

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-30

 25 listopada 2016 r. swoją pierwszą ważną uroczystość przeżyły nowe dzieci, które dołączyły w tym roku do grupy Żabek. Z tej okazji zaproszono rodziców, którzy mieli okazję zobaczyć występ artystyczny. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności: recytowały wierszyki, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Po występie maluchy zostały uroczyście pasowane na przedszkolaków. Pani Dyrektor, dotykając przedszkolaków wielkim ołówkiem, włączała dzieci do grona grupy Żabek.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-29

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-28

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-28

28.11.2016r. przedszkolaki podjęły próbę nauki tańców standardowych pod fachowym okiem tancerzy z Łódzkiego Towarzystwa Muzycznego.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-28

We wtorek 8.11.2016r.w grupie "Biedronek" odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Dzieci z uśmiechem na ustach ślubowały, że będą grzecznie i  zgodnie się bawić oraz  chętnie uczyć nowych wierszy i piosenek.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-09

W tym tygodniu dzieci z  najstarszej grupy rozmawiały na temat walorów zdrowotnych warzyw i postanowiły przygotować pyszną sałatkę jarzynową.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-20

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-12

We wtorek 11 października było w naszym przedszkolu przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo!

Dzieci z grupy "Zajączków" własnoręcznie przygotowały pyszną witaminową sałatkę. Były jabłuszka, gruszki, banany,śliwki, pomarańcze i winogrona.

Wszyscy mieli soczyste minki na widok  tych smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem.

Sałatka udała się, wyszła wspaniale!

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-12

06.10. 2016 r. do naszego przedszkola przyjechali aktorzy z Teatru  Lalki „WidziMisię” z Łodzi i zaprezentowali teatrzyk pod tytułem „ Jaś i Małgosia”.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-06

Małe przedszkolaki (gr. BIEDRONKI)
idą karmić na Trójkątny Rynek - ptaki.
Gdy już tam dotarliśmy,
wszystkie gołębie wykarmiliśmy :-D
Ptaszki się ucieszyły, a dzieci z Paniami
 z "chustą animacyjną" się pobawiły.
Pogoda nam dopisała,
a buzia  do samego przedszkola nam się uśmiechała.
Spacerek udany,
a po podwieczorku już mogliśmy wracać do mamy :-)
Jutro znowu czeka nas super przygoda,
jeśli tylko dopisze  pogoda :-)
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-04

29 września pięciolatki z grupy wyruszyły na ulice miasta aby poznać znaki drogowe znajdujące się w pobliżu przedszkola. Dzieci przypomniały sobie także zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz właściwe zachowanie podczas jazdy samochodem w foteliku i z zapiętymi pasami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-09-29

W bieżącym roku szkolnym grupa "Zajączki" włączyła się do ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom", której celem jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, budzenie zaciekawienia książką, wprowadzenie w świat literatury. Każdego miesiąca grupę będzie odwiedzał Rodzic i podczas poobiedniego odpoczynku zabierze dzieci w świat bajek i baśni. W piątek 23 września uczyniła to P. Agnieszka - mama Lenki. Przeczytała  bajkę o przygodach Reksia Łakomczucha pt.: Pogotowie Ratunkowe", której dzieci wysłuchały z ogromnym zainteresowaniem.

Mamie Lenki serdecznie dziękujemy i czekamy na kolejne, październikowe spotkanie z Rodzicem oraz bohaterami ciekawej książki.

data dodania: 2016-09-26

20 września 2016 dzieci z grupy NIEDŹWIADKI udały się w pobliże skrzyżowania, aby w praktyczny sposób nauczyć się bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

Dzieci obserwowały sygnalizację świetlną, rozpoznawały znaczenie wybranych znaków drogowych. Utrwaliły zatem wiedzę dotyczącą bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

 

data dodania: 2016-09-22

Sprzątanie Świata to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Dzieci z naszego przedszkola bardzo chętnie włączyły się w  akcję i z wielką radością sprzątały najbliższe otoczenie

data dodania: 2016-09-17

13 września dla czterech  najstarszych grup wiekowych odbyły się zajęcia sportowe przeprowadzone przez trenera "UKS Akademia Piłkarska Łowicz" w ramach akcji "Przedszkole w formie". Celem akcji jest wytworzenie u przedszkolakówzainteresowania i potrzeby regularnej aktywności fizycznej. Zaproponowane nowe, bardzo atrakcyjne formy zajęc ruchowych, przypadły dzieciom do gustu i bawiły się doskonale.

data dodania: 2016-09-15

Podczas wakacyjnej przerwy w naszym przedszkolu przeprowadzony został remont, w wyniku którego wzbogaciliśmy się o dwie nowe sale, pracownię komputerową oraz gabinet specjalistów. W nowych salach odbywają się zajęcia grupy "Pszczółek" i "Motylków".

data dodania: 2016-09-09

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO ODBYŁO SIĘ 22 CZERWCA O GODZINIE 9.30

data dodania: 2016-06-23

14 czerwca dzieci  były na wycieczce. "Zajączki" i "Niedźdwiadki"  zwiedziły Muzeum Ludowe Rodziny Brzozowskich w Sromowie. Miały tu okazję obejrzeć rzeźby, płaskorzeźby, obrazy, ceramikę, przedmioty codziennego użytku oraz maszyny rolnicze z dawnych lat. Ruchome, wzbogacone muzyką scenki związane ze zwyczajami i obrzędami występującymi w regionie łowickim wzbudziły spore  zainteresowanie dzieci.

data dodania: 2016-06-20

data dodania: 2016-06-20

Grupę Biedronek odwiedził niecodzienny gość – pilot, kapitan linii pasażerskich, a w cywilu –tato Róży. Opowiedział on dzieciom o ciekawej, ale i odpowiedzialnej pracy pilota. Pokazał przedszkolakom m.in. różne lotnicze akcesoria, modele samolotów, mapy, zaprezentował kombinezon lotnika, wyjaśnił znaczenie niektórych fachowych określeń i znaków. Dzieci miały tez okazję zdawać „egzamin na pilota” tzn. wykonywały zadania ćwiczące: spostrzegawczość wzrokową, szybką reakcję na sygnał dźwiękowy oraz dokładność i staranność podczas kolorowania obrazka. Na zakończenie spotkania zaprezentowały zabawę ruchową do piosenki „Lotnisko krasnoludków” i wręczyły Panu Kapitanowi własnoręcznie wykonany model samolotu. Umówiły się też na następne spotkanie w przyszłym roku szkolnym.

data dodania: 2016-06-09

W Przedszkolu nr 1 „Stokrotka” odbył się 7 czerwca międzyprzedszkolny konkurs „Twoja twarz brzmi znajomo”. Występy na wzór telewizyjnego show oceniane były przez komisję. Delegacja z naszego przedszkola wykonała „Laleczkę z saskiej porcelany” Majki Jeżowskiej.

data dodania: 2016-06-07

4 czerwca, w naszym przedszkolu odbył się Festyn Rodzinny. Po krótkiej części oficjalnej dzieci wspólnie z  rodzicami brały udział w licznych konkursach, zabawach i pląsach. Tak jak co roku powodzeniem cieszyły się dmuchana, ogromna zjeżdżalnia,  karuzela oraz malowanie twarzy. Dzięki pięknej pogodzie zabawa była znakomita.

data dodania: 2016-06-05

3 czerwca przedszkolaki z grupy Biedronek i Żabek były na wycieczce w Nieborowie. Uczestniczyły tam w Pozaszkolnych Formach Edukacji Artystycznej pt. "Spotkanie z Babą Jagą". Dzieci wysłuchały bajkę pt.: "Jaś i Małgosia" oraz wcielały się w postaci głownych bohaterów. Następnie przyszedł czas na wypiekanie paluchów z ciasta i migdałów, które wcześniej przygotowała dla nas pani prowadząca zajęcia. Przedszkolaki miały też możliwość ykonywania mioteł dla Baby Jagi, które przywiozły do przedszkola. Na koniec zajęć chętne dzieci przebierały się za czarownice i uczestniczyły w mini dyskotece. Konkurs na najstraszniejszy śmiech Baby Jagi wygrała Pola z "Żabek". 

data dodania: 2016-06-04

1 czerwca dzieci z grupy "Zajączków" i "Niedźwiadków"  pojechały na wycieczkę do Wytwórni Figur Bajkowych do Łodzi. Przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach z animatorem. Nie sposób opisać radości jaką daje najmłodszym proces tworzenia i możliwość przeistoczenia własnych pomysłów na unikalne formy. Po zajęciach dumni twórcy mogli zatrzymać swoje dzieła. Kolejnym etapem wycieczki było  zwiedzanie muzem, gdzie wszystkie figury były hiperrealistyczne i naturalnej wielkości. Co najważniejsze dzieci  mogły dotykać figur woskowych i robić sobie z nimi zdjęcia. Spotkanie z tak różnymi osobistościami i osobliwościami to doskonała rozrywka zarówno dla najmłodszych, jak i dla tych całkiem dorosłych.

data dodania: 2016-06-03

Dzień Dziecka, to zawsze dzień pełen niespodzianek. W tym roku dzieci z grupy Biedronek i Żabek zostały zaproszone przez druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Łowiczu do zwiedzania ich miejsca pracy. Przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały sprzęt gaśniczy i wyposażenie wozów starażackich. Każdy z nich miał też okazję, jak prawdziwy strażak, "gasić pożar" czyli operować strumieniem wody. Dzieci zwiedziły również Izbę Pamięci, gdzie oglądały m.in. dawne mundury strażackie. Potem był czas na słodki poczęstunek i kolorowanki. Po wspólnym pamiątkowym zdjęciu, przedszkolaki pełne wrażeń wróciły do przedszkola z przekonaniem, że być strażakiem to nie łatwe zadanie.

data dodania: 2016-06-03

29.05.2016r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Marszu dla Życia i Rodziny, który spod kościoła Ojców Pijarów wyruszył ulicami miasta na Muszlę koncertową na Błoniach.

data dodania: 2016-05-29

data dodania: 2016-05-29

data dodania: 2016-05-21

data dodania: 2016-05-18

Podczas zorganizowanego spotkania dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań. Dzieci pod czujnym okiem ratowników mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy.

data dodania: 2016-05-18

W trakcie spotkania, które odbyło się 13 maja, strażacy zapoznali dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, którym przyjechali strażacy. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Duża część przedszkolaków, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać strażakiem..

data dodania: 2016-05-17

W konkursie „Bezpieczny przedszkolak na drodze”, który odbył się w Przedszkolu nr 7 „Wiosenka” wzięła udział czteroosobowa delegacja z naszego Przedszkola. 

data dodania: 2016-05-13

 11 maja w Przedszkolu nr 5 odbył się Quiz wiedzy o Łowiczu, który składał się z pięciu pytań dotyczących herbu Łowicza, jego zabytków, stroju łowiczanki, dżemów i konfitur oraz osoby sprawującej najwyższą władzę w mieście. W konkursie nie było przegranych, ponieważ każda grupa wykazała się doskonałą wiedzą o swoim mieście

data dodania: 2016-05-11

To było bardzo wesołe popołudnie. „Biedronki” z uśmiechem po raz ostatni zmieniały ubrania na piżamki. Szybki odpoczynek, ostatni w przedszkolu kolorowy sen i już nadszedł czas na wesołe harce: leżakowy tor przeszkód, poduszkowe tańce - skakańce, przejście po poduszkowej kładce no i oczywiście wesoła bitwa na poduszki.

Od tej pory „Biedronki” będą więcej czasu spędzać na boisku przedszkola lub na spacerach. Odpoczynek na kocykach potrwa tylko chwilkę.

data dodania: 2016-05-04

Biedronki- dzieci trzyletnie- w ramach poszerzenia wiedzy o pracy ludzi z najbliższego środowiska, dokładniej zapoznały się z pracą fryzjera. Najpierw wiele rozmawiały o potrzebie samodzielnego dbania o własny wygląd i higienę osobistą oraz utrwalały znajomość zasady korzystania tylko z własnych przyborów toaletowych. Potem wybrały się na wycieczkę do pobliskiego salonu fryzjerskiego. Tam, sympatyczna i bardzo wyrozumiała dla przedszkolaków Pani Ewa, opowiedziała im o najważniejszych przyborach fryzjerskich i zaprezentowała podstawowe czynności wykonywane na co dzień w swoim salonie.

Dzieci, w podziękowaniu za bardzo miłe przyjęcie, podarowały Pani Ewie  samodzielnie wykonany obrazek i wyrecytowały wierszyk „Czary u fryzjera”. A następnego dnia same urządziły w sali swój własny kącik fryzjerski.

data dodania: 2016-04-29

data dodania: 2016-04-05

 Dzieci  w sposób wyjątkowy świętowały nadchodzącą wiosnę. Przedszkolaki uczestniczyły w wiosennym balu, podczas którego odbyły się zabawy muzyczno – ruchowe, pląsy, konkursy, efektowny pokaz baniek mydlanych i „wiosenna dyskoteka”.

data dodania: 2016-03-30

Cała Polska Czyta Dzieciom to kampania społeczna mająca na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego – oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych. Nasze Przedszkole zachęca rodziców, wychowawców i innych dorosłych, do codziennego, co najmniej 20-minutowego czytania dzieciom. Dlatego też  22 marca do wspólnego czytania zaprosiliśmy Burmistrza Miasta Łowicza - Krzysztofa Jana Kalińskiego, który  przeczytał przedszkolakom opowiadanie z okazji zbliżających się świąt - "Święta Wielkanocne ". W zamian za poświęcony czas dzieci obdarowały gościa Dyplomem Przyjaciela Przedszkola oraz piękną pisanką łowicką.
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2016-03-22

Już wkrótce Wielkanoc, więc dzieci z grupy „Biedronek” (3-latki) postanowiły bliżej przyjrzeć się jajku. Najpierw eksperymentalnie porównywały co kryje się we wnętrzu jajka surowego i ugotowanego na twardo. Potem oceniały co jest smaczniejsze: białko czy żółtko. Wymyślały też, do jakich potraw i wypieków jajko jest niezbędne. A na koniec usmażyły jajecznicę. To była pyszna niespodzianka.
komentarzy: (0)
data dodania: 2016-03-22

Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny, zgodnie z tradycją, dzieci z naszego przedszkola pożegnały zimę a przywitały wiosnę. Obrzędowi towarzyszyły piosenki, wiersze i tańce, które miały na celu przywołanie słonka :)
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2016-03-21

16 marca w Przedszkolu nr 4 „Słoneczko” odbył się finał międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego „Moja Ulubiona Bajka". Komisja biorąc pod uwagę walory artystyczne, indywidualne podejście do tematu, oryginalność,kreatywność i pomysłowość dzieci postanowiła nagrodzić wszystkie prace. Wręczenie dyplomów i upominków uświetnił występ przedszkolaków z grupy „Zajączki”, którzy przygotowali przedstawienie „Czerwony Kapturek”.  Po części oficjalnej wszyscy zaproszeni goście udali się na poczęstunek.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2016-03-20

11 marca grupa Biedronek (trzylatki) gościła słuchaczki Łowickiego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łowiczu. Panie, przyszłe higienistki stomatologiczne, rozmawiały z dziećmi o tym, w jaki sposób należy dbać o piękne i zdrowe zęby. Postarały się też oswoić przedszkolaki z przebiegiem wizyty u stomatologa- opowiedziały o wyposażeniu gabinetu i właściwym zachowaniu pacjenta. Przeprowadziły również ćwiczenia praktyczne, ucząc dzieci poprawnej techniki mycia zębów. Był też czas i na wesołą zabawę z piórkami (ćwiczenia oddechowe), i na śpiewanie piosenki, i na konkurs wiedzy z nagrodami. Przedszkolaki podziękowały gościom za miłe i pouczające spotkanie wierszykiem oraz samodzielnie wykonanymi upominkami – wiosennymi kwiatkami.
 
data dodania: 2016-03-15

W czwartek 10.03.2016 r. w godzinach 14.00 - 16.00 odbył się DZIEŃ OTWARTY.  Spotkanie rozpoczęła inscenizacja bajki „Czerwony Kapturek” w wykonaniu przedszkolnej grupy teatralnej „Słoneczne Promyki”. Nastepnie dzieci w towarzystwie rodziców mogły  zwiedzić nasze przedszkole.
 
data dodania: 2016-03-11

Chcąc przyspieszyć przyjście wiosny, dzieci z grupy „Biedronki” postanowiły założyć w Sali zielony ogródek. Maluchy posadziły cebulę, pietruszkę, założyły hodowlę fasoli i posiały rzeżuchę. Wszystko ustawiły w kąciku przyrody, bo każdy wie, że roślina potrzebuje słońca i wody. Dzieci nie mogą się doczekać, kiedy będą mogły jeść witaminki z własnego ogródka.
 
data dodania: 2016-03-10

Najmłodsze przedszkolaki – dzieci z grupy Biedronek, rozpoczęły praktyczną naukę samodzielnego dbania o właściwą higienę jamy ustnej. Już wiedzą dlaczego, kiedy i w jaki sposób dbać o piękny i zdrowy uśmiech. Recytują wierszyk Moje ząbki i same potrafią już korzystać z własnej szczoteczki i kubka do mycia zębów. Kto nie wierzy niech popatrzy na zdjęcia.
 
data dodania: 2016-03-04

Dnia 10.02.2016 r. grupę „Biedronki” odwiedziła babcia Kuby, która na co dzień pracuje w szpitalu jako pielęgniarka. Pani Agata opowiedziała dzieciom o swojej pracy, zaprezentowała przedmioty potrzebne lekarzowi i pielęgniarce w codziennej pracy. Ponadto pani pielęgniarka przypomniała przedszkolakom o konieczności dbania o higienę osobistą i zachęcała do rożnych form aktywnego wypoczynku.
 
data dodania: 2016-02-18

04.02. 2016 r. do naszego przedszkola przyjechali aktorzy z Teatru  Lalki „WidziMisię” z Łodziii zaprezentowali teatrzyk pod tytułem „Co się zdarzyć może w starej komodzie”.
 
data dodania: 2016-02-10

Zapraszamy Państwa na pokaz ekologicznej mody ślubnej w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 4 "Słoneczko" w Łowiczu!!!!!!!!!!!
Przed Państwem wystąpi ekologiczna panna młoda, która owinie sobie każdego kawalera wokół własnej tuby.
Znalazł się jeden odważny a zarazem bardzo poważny pan młody pełen wdzięku i urody.
Pan młody ma na sobie ekologiczny frak ekonomiczny. Koszula pana młodego wykończona jest nie drobinkami złota białego, tylko kawałkami CD płyty z nagraniami cioci Zyty.
Suknia pani młodej powiem Wam szczerze zrobiona jest z rolek po papierze. Pomiędzy rolkami niestety nie ma koronek tylko serwety.
Para młoda się udaje w podróż poślubną na Hawaje.
Od razu powiało latem, na wybieg zapraszam zatem piękne Hawajki.
Korki plastikowe i papier szary zastąpiły nam hawajskie materiały.
Za nasz pokaz dziękujemy, dużych braw oczekujemy!!!!!!
Oprócz braw dostaliśmy także mnóstwo prezentów, ekologiczna statuetkę, dyplomy oraz I miejsce!!!!
data dodania: 2016-02-05

27 stycznia w naszym przedszkolu odbył się BAL KARNAWAŁOWY. Tego dnia już od rana dzieci przychodziły przebrane za bohaterów znanych bajek, nie sposób było zliczyć wróżki, królewny, motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Batmanów, ... itp. Panie z wielka trudnością rozpoznawały swoich przedszkolaków.
Na sali balowej wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Największy zachwyt wywarła na dzieciach wizyta Świętego Mikołaja, który obdarował przedszkolaków wspaniałymi prezentami.
 
data dodania: 2016-02-01

data dodania: 2016-01-21

21 stycznia w grupie II odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki zaprezentowały wspaniałe występy a następnie zaprosiły Babcie i Dziadków do wspólnej zabawy.
 
data dodania: 2016-01-21

data dodania: 2016-01-21

20 stycznia dzieci z grupy II zaprezentowały  dla swoich Babć i Dziadków wspaniałe występy a następnie obdarowały ich samodzielnie zrobionymi pierniczkami.
 
data dodania: 2016-01-20

data dodania: 2016-01-14

W dniu 13.01.2016 r. (środa) o godzinie 16.30 odbyło się zebranie Rodziców.
 
Porządek zebrania:
 
Prelekcja psychologa nt. "Jak umiejętnie korzystać z mediów?"
Informacje nt. zmian w zakresie obowiązku szkolnego
Sprawy organizacyjne, w tym organizacja balu karnawałowego
 
 
data dodania: 2016-01-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-12-24

 
Dzieci z grupy IV przygotowały prezenty bożonarodzeniowe - kartki świąteczne oraz aniołki z masy solne, którymi obdarowały przyjaciół naszego przedszkola.
 
data dodania: 2015-12-18


17 grudnia odbyły się Jasełka w grupie IV. Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy oraz wczucie się w role. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, dekoracje oraz wzajemne życzenia, które zakończyły spotkanie, pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości. Rodzice po zakończonym występie nagrodzili przedszkolaków gromkimi brawami.
 
data dodania: 2015-12-17

 
17.12.2014 odbyła się uroczystość dla rodziców dzieci z grupy I. Maluchy przygotowały wspaniałe występy,a następnie wraz z rodzicami robiły ozdoby choinkowe - pawie oczka.
 
 
data dodania: 2015-12-17

 
W środę, 16 grudnia odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez dzieci z grupy II. Przedszkolaki w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat.
 
data dodania: 2015-12-16

Siódmego grudnia nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość – święty Mikołaj. Na spotkanie z nim przygotowywaliśmy się już wcześniej, poznając jego historię, jego dobroć okazywaną m.in. poprzez obdarowywanie prezentami ludzi, w szczególności dzieci. Po przywitaniu nastąpił długo wyczekiwany moment rozdawania prezentów.
Dzieci bardzo ucieszyły się z podarunków.
data dodania: 2015-12-10

Cała Polska Czyta Dzieciom to kampania społeczna mająca na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego – oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych.  Nasze Przedszkole zachęca rodziców, wychowawców i innych dorosłych, do codziennego, co najmniej 20-minutowego czytania dzieciom. Dlatego też 7 grudnia do wspólnego czytania zaprosiliśmy Przewodniczącego  Rady Miejskiej w Łowiczu. Pan Michał Trzoska przeczytał przedszkolakom opowiadanie z okazji Mikołajek - "Skąd się biorą prezenty?". W zamian za poświęcony czas dzieci obdarowały gościa Dyplomem Przyjaciela Przedszkola oraz własnoręcznie zrobioną kartką świąteczną.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!
 
data dodania: 2015-12-10

data dodania: 2015-12-09

3 grudnia dzieci z kółka teatralnego "Słoneczne Promyki" wystawiły premierowy spektakl "Czerwony Kapturek", który skierowany był przede wszystkim do rodziców  naszych przedszkolaków.  Dzieci podczas przedstawienia miały bardzo rózne zadania: bileterzy, obsługa techniczna, aktorzy, narratorzy a wszystko po to, żeby stworzyć iście teatralną atmosferę. Dla przedszkolaków należą się gratulacje i głośne brawa, ponieważ znakomicie spisali się w swoich rolach. Po spektaklu miał miejsce premierowy poczęstunek: wilcze paluszki, chipsy buraczane, chipsy jabłkowe, brzoskiwniowe oraz czerwone galaretki i soczek malinowy. Premierowe spotkanie uczciliśmy bardzo  zdrowo.
data dodania: 2015-12-08

We wtorek 1 grudnia odbyło się podsumowanie projektu "Łowicki strój ludowy - Tradycja żywa. Uroczystość rozpoczęła się oficjalnym rozstrzygnięciem konkursu plastyczno - fotograficznego „Tylko mój - regionalny strój” i wręczeniem nagród, zaprezentowana została także internetowa baza fotografii stroju łowickiego. Następnie odbyło się otwarcie wystawy planszowej ze zbiorów Muzeum w Łowiczu: "Łowicki strój ludowy - tradycja żywa" oraz wystawy prac nagrodzonych w konkursie "Tylko mój - regionalny strój". Dzieci nagrodzone z naszego Przedszkola:
I miejsce
 Kajetan Majczak, „Łowicki piłkarzyk o bramce wciąż marzy”
II miejsce
Hanna Sawicka, „Łowicka dziewczyna torbę na zakupy trzyma” 
Wyróżnienia:
 
-Julia Janasiak, „Łowicka królewna”
 
-Kornelia Śnieguła, „Z łowickim przytupem”
 
-Zuzanna Szymczak, „Dziewczyna łowicka a na niej kwiecista spódniczka”
 
GRATULUJEMY WSZYSTKIM LAUREATOM!!!!
data dodania: 2015-12-03

 30 listopada to czas na wzbogacanie wiadomości na temat tradycyjnych wróżb i zabaw andrzejkowych. Niedźwiadki z grupy III bardzo miło spędziły ten  czas .
 
data dodania: 2015-12-03

30 listopada w grupie Zajączków odbyły się zabawy mające na celu budzenie i rozwijanie zainteresowań tradycjami, obrzędowością i zwyczajami ludowymi. Obchody andrzejkowe przypieczętowaliśmy dyskoteką.
 
data dodania: 2015-12-03

Dnia 25.11.2015r. przedszkolaki z grupy III odwiedziły Urząd Pocztowy w celu poznania pracy na poczcie i wyrabiania szacunku do pracy ludzi w różnych zawodach. Dzieci zapoznały się z wyglądem poczty, jej wyposażeniem i urządzeniami. Miały okazję obserwować pracę listonosza, kasjerki- pani w okienku, która przyjmuje pieniądze, np. opłaty za mieszkanie, wpłaty na książeczkę, wysyłanie paczek
 
data dodania: 2015-11-30

W ramach projektu Muzeum w Łowiczu zorganizowało Konkurs plastyczno – fotograficzny „Tylko mój – regionalny strój”, w którym bardzo chętnie wzięły udział dzieci z grupy IV (Zajączki)

data dodania: 2015-11-13

28 października dzieci z naszego Przedszkola zaprezentowały swoje umiejętności wokalne na Międzyprzedszkolnym Festiwalu Piosenki Religijnej, który w ramach obchodów Roku Jana Pawła II odbył się w Przedszkolu Integracyjnym „Pod świerkami”.
Film z wystepów na naszej stronie naFacebook

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-10-29

27.10.2015r. w naszym Przedszkolu miała miejsce próbna ewakuacja przeciwpożarowa. Celem akcji było nabywanie przez dzieci właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia oraz  zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji.
data dodania: 2015-10-27

26.10.2015r. grupa III i IV uczestniczyły w spektaklu "Czerwony Kapturek na ludową nutę".
data dodania: 2015-10-26

22.10.2015r. "maluszki" dołączyły do grona przedszkolaków. Po wspaniałych występach dzieci, uroczystego aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor. Dotykając każdego malucha olbrzymim ołówkiem, włączyła go do grona przedszkolaków. Dzieci i ich rodzice  złożyli  uroczystą przysięgę, która została przypieczętowana wspólnym wykonaniem biedronki. 
data dodania: 2015-10-22

Dzieci z grupy II - ŻABKI obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie na jesiennym spacerze po parku. Przedszkolaki miały na sobie kamizelki odblaskowe ufundowane przez Ochotniczą Straż Pożarną. Serdecznie dziękujemy !!!
data dodania: 2015-10-12

. Samodzielne wykonywanie prostych czynności gospodarczych. Kształtowanie postaw ekologicznych i postaw higienicznych
związanych z jedzeniem owoców.
data dodania: 2015-10-05

„Który owoc mam na myśli?” – zabawa dydaktyczna połączona z działaniem dzieci „Owocowe szaszłyki”.  Spożywanie własnoręcznie przygotowanej potrawy. Zwrócenie uwagi na wygląd owocowych szaszłyków, zapach, smak oraz wartości odżywcze.

 

data dodania: 2015-10-05

Jak co roku w naszym  Przedszkolu  odbył się BAL JESIENI dla wszystkich przedszkolaków. 23 września  dzieci ze wszystkich grup wesoło bawiły się przy jesiennych piosenkach przedszkolnych oraz utworach z pierwszych miejsc list przebojów. Barwne korowody, pociągi i koła zachęcały dzieci do wspólnej zabawy. Nie brakowało też konkursów, w których przedszkolaki musiały wykazać się szybkością, zwinnością oraz spostrzegawczością wzrokową
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-10-01

W grupie IV odbyły się zajęcia z zakresu ruchu drogowego, których celem było:

-         Poznawanie zasad ruchu drogowego dla pieszych oraz przestrzeganie tych zasad.

-         Poznawanie znaczenia wybranych znaków drogowych.

-         Dostrzeganie sytuacji zagrażających zdrowiu i bezpieczeństwu na drodze.

data dodania: 2015-09-30

21.09.2015 r. dzieci z Przedszkola przyłączyły się do akcji "Sprzątanie świata", ponieważ nie jest im  obojętny los i wygląd naszej przestrzeni. Sprzątanie świata ma  na celu zwiększenie świadomości ekologicznej wśród przedszkolaków. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że nawet wyrzucanie pojedynczych śmieci przyczynia się do zanieczyszczania naszej planety
data dodania: 2015-09-28

Początek roku szkolnego to bardzo szczególny czas dla wszystkich maluszków.  Biedronki wykazywały się wielką odwagą w pokonywaniu coraz to nowych wyzwań, trudności, opanowywaniem swoich emocji i godzeniem się z nową sytuacją! Dzięki temu w trzecim tygodniu września   wyszły na swój pierwszy spacer po terenie przedszkola.
data dodania: 2015-09-28

Podczas koncertu, który odbył się 14 września dzieci miały możliwośc spróbować swoich sił w hip hopie oraz breakdance.
data dodania: 2015-09-14

data dodania: 2015-09-12

Zebranie odbyło się 03.09.2015 r. o godzinie 16.30. Dziękujemy za liczne przybycie!!
data dodania: 2015-09-03

data dodania: 2015-07-06

W dniu 24.06.2015 r. zakończyliśmy w naszym przedszkolu rok szkolny 2014/2015.

Dzieciom kończących przedszkole życzymy samych sukcesów w szkole, a wszystkim przedszkolakom wspaniałych i udanych WAKACJI!!!

 

 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-06-25

Nasze Przedszkole brało udział w Ogólnopolskim Zjezdzie Dużych Rodzin organizująć dla dzieci różnorodne zabawy.
data dodania: 2015-06-23

Skoki w workach, przenoszenie woreczka na głowie i wrzucanie go do hula-hopu czy przenoszenie piłeczki na łyżce – to tylko niektóre z konkurencji, z którymi zmierzyć musiały się dzieci podczas IV Międzyprzedszkolnej Olimpiady Sportowej, która odbyła się 18 czerwca w Przedszkolu nr 5 „Jaś i Małgosia” przy ulicy Chełmońskiego.
data dodania: 2015-06-22

 Podczas wycieczki do Dinoparku, w której uczestniczyły dzieci z całego Przedszkola było mnóstwo atrakcji :
spacer z przewodnikiem po ścieżce ery mezozoicznej,zabawa polegająca na własnoręcznym odnajdywaniu w piasku części szkieletu dinozaura, szaleństwa na placu zabaw.
data dodania: 2015-06-18

 W trakcie spotkania, które odbyło się 18 czerwca, strażacy zapoznali dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, którym przyjechali strażacy. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Duża część przedszkolaków, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać strażakiem.

Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały strażakom, wręczyły dyplomy  i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu.

data dodania: 2015-06-18

data dodania: 2015-06-16

11.06.2015 r. najważniejszym wydarzeniem dla naszych przedszkolaków była wizyta pani  policjantki. Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach i w czasie wakacji.  Nie obyło się bez wielu pytań  dotyczących codziennej pracy policjanta, bezpiecznych zachowaniach na drogach,  prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.  Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród maluchów opowiadania o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z maluchów nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem.
data dodania: 2015-06-16

8 czerwca Senator RP Przemysław Błaszczyk  rozdawał dyplomy i wyróżnienia  dzieciom biorącym udział w konkursie pt. "Szkoła Marzeń". Składał także podziękowania paniom za wkład włożony w przygotowanie przedszkolaków do udziału w konkursie.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-06-08

2 czerwca w naszym przedszkolu odbył się Dzień Języków Obcych.  Dzieci obejrzały prezentację, posłuchały jak brzmią niektóre słowa w obcych językach. Przedszkolaki z grupy III i IV zaprezentowały swoje wokalne anglojęzyczne umiejętności dzieciom z młodszych grup.
To dobra okazja, by zwrócić dzieciom uwagę, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach naszego globu.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-06-03

Dzień Dziecka, Dzień Mamy i Dzień Taty to imprezy, które przedszkolaki wraz z najbliższymi uczcili 30 maja  na Festynie Rodzinnym. Dzeci były zachwycone popisami cyrkowca. Jak co roku ogromnym powodzeniem cieszyła się dmuchana zjeżdżalnia, zamki i tarcza z rzutkami. Nie zabrakło także baniek mydlanych i malowania twarzy  Dzięki pięknej pogodzie zabawa była znakomita.
data dodania: 2015-06-02

Sześciolatki na co dzień bardzo chętnie słuchają książeczek czytanych im przez nauczycielki. A niektóre dzieci opanowały juz technikę czytania w stopniu umożliwiającym im samodzielne poznawanie przygód książkowych bohaterów. Ostatnio zainteresowały się więc problemem: jak powstaje książka? W ramach rozwiązywania tej zagadki, przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Drukarni Łowiczanka znajdującej się na ul. Podrzecznej. Tam dowiedziały się jak dawniej "składano" książkę, jakich umiejętności wymagała praca zecera, co robił introligator. Obserwowały pracę starej maszyny drukarskiej. Oglądały też stare księgi oprawione w okładki ze skóry.
W ramach podziekowania podarowały pracowanikom drobny upominek. Obiecały też dbać o książki i czytać ich jak najwięcej.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-05-27

 20 maja odbyła się impreza podsumowująca  Program Promocji Zdrowia, obejmujący szereg różnych działań. Projekt podsumowano w  obecności zaproszonych gości  i  rodziców . Z tej okazji  5-latki przygotowały program artystyczny oraz rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Papierowe kwiaty z łowickiej rabaty”.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-05-26

21 maja  odbyła się impreza z udziałem dzieci z Przedszkola Nr 4 i dzieci z pozostałych łowickich przedszkoli podsumowująca realizację programu promocji zdrowia"Z roślinami pięknie, zdrowo i smacznie".  5-latki  tym razem wystąpiły ze swoim  programem artystycznym przed małymi widzami, których także zaprosiły do wspólnej zabawy.  Na  konkurs plastyczny „Papierowe kwiaty z łowickiej rabaty wpłynęło wiele prac z innych przedszkoli łowickich. Wszystkie zostały jednakowo wyróżnione i nagrodzone.   
Jeszcze raz SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-05-25

 15 maja w Przedszkolu nr 1 „Stokrotka” odbył się  Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki Disco Polo, w którym udział wzięły także dzieci z naszego Przedszkola. Lena, Maja, Bartłomiej  oraz Paweł z grupy IV wykonali utwór „A ja wolę moją Olę”. Ich  występ zdaniem komisji zasłużył na „piątkę”. Dzieci  otrzymały  dyplom oraz upominki rzeczowe, w tym słodkości.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-05-20

W ramach Tygodnia Bibliotek, 13 maja Miejska Biblioteka w Łowiczu gościła aktora Teatru Lalek „Arlekin” Waldemara Presia, który zapraszał dzieci do wspólnego występu.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-05-20

6 maja dzieci z grupy III wybrały się na wycieczkę do Nieborowa , gdzie odbyły się zajęcia w izbie regionalnej z wystawą inspirowaną kulturą łowicką. Pod okiem twórczyni ludowej – Beaty Rokickiej dzieci wykonał wielkie pranie na tarce w bali. Wcześniej dowiedziały się jak przynosiły wodę, prały, prasowały i maglowały nasze prababcie. Dzieci miały całe mnóstwo pytań, mogły dotykać wszystkich eksponatów a na zakończenie warsztatów przymierzały stroje łowickie.

Dzieci z grupy III w ten oto sposób podsumowały cykl zajęć programu pt. „Dziedzictwo kulturowe w regionie łowickim”.

Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-05-06

Sześciolatki już wiedzą, że opieka nad roślinami, to nie zabawa.
Dzięki ich stałej opiece, fiołki przesadzane jesienią pod okiem zaproszonej do przedszkola pani kwiaciarki, pięknie się rozrosły i nawet obficie zakwitły. Wspaniale prezentuja się też zioła w kąciku przyrody. Niestety nie ma juz bazylii- jej listki dzieciom bardzo smakowały na kanapce i w surówce. Każdy kto przychodzi do naszego przedszkola może podziwiać też pięknie kwitnące tulipany. To także wynik pracy sześciolatków.  Dzieci otrzymały cebulki w prezencie od jednej z mam i posadziły je jeszcze jesienią.
Zapraszamy do podziwiania kolorowych efektów pracy małych ogrodników!!!!
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-04-30

Majowe święta - to cykl zajęć, w trakcie których sześciolatki poznawały piekno naszego kraju, uczyły się szacunku do symboli narodowych, rozmawiały o tym co to znaczy: nasza ojczyzna. Dowiedziały się też, jakie święta Polacy obchodzą w dniach 1-3 maja. Na zakończenie całego cyklu zajęć dzieci wykonywały prace plastyczne, które przedstawiają piękno różnych regionów Polski.
data dodania: 2015-04-30

30.04. 2015r. w maluchach odbył się "BAL PIŻAMOWY", podczas którego dzieci pożegnały się z leżakami i piżamkami. W trakcie balu przedszkolaki tańczyły z poduszkami , uczestniczyły w zabawach ruchowych z chustą animacyjną  a na koniec stoczyły bitwę na poduszki.
                                                        
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-04-30

20 kwietnia odbyła się wycieczka podsumowująca cykl zajęć programu pt. „Dziedzictwo kulturowe w regionie łowickim”. Dzieci z grupy IV odwiedziły muzeum w Nieborowie, gdzie wybrały się w podróż do przeszłości. Przedszkolaki poznały i czynnie uczestniczyły w zabawach i grach XVIII i XIX wiecznych. Dzieci poznały dawne zabawki na przykład: lalki czy piłka z wikliny. Na wszystkich uczestników czekała niezapomniana przygoda w strojach z epoki. Przedszkolaki próbowały także swoich sił w tańcu dworskim a także własnoręcznie wykonały kultową „ZOŚKĘ” do gry, której historia sięga czasów międzywojnia.

Dzieci bardzo miło, radośnie i kreatywnie spędziły czas. Mamy nadzieję, ze długo nie zapomną tej wycieczki i zwrócą uwagę na to, jak bardzo okrojony jest ich świat zabaw w porównaniu z  ich dziadkami czy pradziadkami.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-04-21

Czy ciastka mogą być zdowe?????TAK!!!!!6-latki już to wiedzą!
Dzieci samodzielnie odczytały przepis, potem odmierzyły właściwą ilość płatków owsianych, otrąb, soku itp. A na koniec wszystko wymieszały i uformowały małe placuszki. Po upieczeniu (ciasteczka choć bez odrobiny cukru) okazały się smaczne i słodkie. No i oczywiście zdrowe!!
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-04-16

 2 kwietnia dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w akcji CZYTELUSZEK, która odbyła się z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-04-14

Prace wykonane na następujące konkursy: "Tradycje Wielkanocne", organizowany przez ŁOK,  Konkurs edykacyjno-ekologiczny organizowany przez Bolimowski Park Krajobrazowy pt "Pszczoły i inne owady zapylające" oraz  Ogólnopolski konkurs "Jakie znasz zawody?" organizowany przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą w Poznaniu wraz z Fundacją Społeczeństwo i Gospodarka z Poznania pod patronatem Prezesa Związku Rzemiosła Polskiego. 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-04-03

1 kwietnia w galerii "Na strychu" w Łowickim Ośrodku Kultury odbyło się rozstrzygnięcie konkursu i wernisaż prac "Tradycje Wielkanocne". Z naszego przedszkola wystawionych było pięć prac, jedna z nich zajęła I miejsce.
data dodania: 2015-04-03

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-29

Z okazji zbliżającej się nowej pory roku dzieci  w sposób wyjątkowy świętowały nadchodzącą wiosnę. Przedszkolaki uczestniczyły w wiosennym balu, podczas którego odbyły się zabawy muzyczno – ruchowe, pląsy, konkursy, efektowny pokaz baniek mydlanych i „wiosenna dyskoteka”. Przyroda zapewniła nam dodatkową atrakcję w postaci  zaćmienia słońca.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-27

Gotowi na wycieczkę kończącą serię wypraw pod hasłem "Poznajemy zawody"???? To idziemy!!!!
19 marca wybraliśmy się do salonu fryzjerskiego mamy Julci z grupy III. Mimo dośc dalekiej drogi humory dopisywały. A dzięki uprzejmości Pani Iwony przedszkolaki poznały zawód fryzjera oraz różne potrzebne  akcesoria. Dzieci w ramach podziękowania wręczyły dyplom oraz kwiaty z bibuły a w zamian dostały słodkości.
Dzieci zadawały bardzo dużo pytań  ale NIE DZIELILIŚMY WŁOSA NA CZWORO!!!!
komentarzy: (1)
data dodania: 2015-03-27

26 marca Ekipa Dzień Dobry TVN dostarła do Łowicza. Nie mogliśmy przegapić takiej okazji.
Przed publicznością wystąpił zespół Video. Grupa zaprezentowała swój najnowszy singiel a przedszkolaki miały możliwość uczestniczyć w tym wydarzeniu. Wokalista zespołu bardzo chętnie pozował z nami do zdjęcia. Dziennikarze Agnieszka Jastrzębska i Filip Chajzer także zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z przedszkolakami.
Dzieci miały mozliwośc spróbować swoich sił jako prezenterzy pogody. Największe wrażenie wywarły na nich jednak motory i samochód ekipy TVN-u.
DZIEEEEEEEŃ DOBRY W ŁOWICZU!!!!!!!
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-27

Pani położna - babcia Blanki odwiedziła nas 17 marca. Dzieci dowiedziały się, że zawód położnej jest bardzo ważny i odpowiedzialny. To oprócz mamy i taty  najważniejsza osoba w pierwszych chwilach życia nowo narodzonego dziecka. Bardzo dobrze  zna potrzeby noworodka, uczy i wprowadza świeżo upieczonych rodziców w życie z dzieckiem.
Dzieci miały możliwośc obejrzenia stetoskopu a następnie każde było osłuchiwane. Przedszkolaki  dostały po słodkim cukierku (ale takim, który pomaga przy infekcji), karteczki i długopisy. Dzieci odwdzięczyły się własnorecznie wykonanym dyplomem.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA POŚWIĘCONY CZAS!
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-23

Dzięki uprzejmości mamy Antosia 19 marca dzieci z grupy III były na wycieczce w banku. Przedszkolaki zostały oprowadzone po banku a następnie zadawały mnóstwo pytań, na które uzyskały wyczerpującą odpowiedź. Dzieci dowiedziały się co to jest kredyt, lokata, pytały czy w banku jest sejf, interesowały się pracą kasjera a chłopcy zaciekawieni byli najbardziej napadami na bank. Dzieci wróciły z wycieczki z balonami w ręku, nie zabrakło także słodkiego cukiereczka na do wiedzenia. Przedszkolaki natomiast w ramach podziękowania wreczyły dyplom oraz kwiaty, motylki i słoneczka każdemu pracownikowi banku.
GOTOWI NA NASTĘPNĄ WYCIECZKĘ? MACIE TO JAK W BANKU!!!!
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-23

Dzieki uprzejmości mamy Martynki, dzieci z grupy III zwiedziły aptekę. Celem wycieczki było bliższe poznanie wyglądu i wyposażenia apteki oraz poznanie pracy aptekarza.Pani farmaceutka wytłumaczyła, co to jest recepta, jak ją można realizować i kto może kupować leki. Przedszkolaki dowiedziały się również, że zostanie farmaceutą to długa i ciężka droga, a praca w aptece jest bardzo ważna i odpowiedzialna.Na koniec  dzieci  zostały obdarowane tatuażami a w podziękowaniu za miłe przyjęcie  przekazały pani dyplom.
ZADALIŚMY KŁAM SWIETDZENIU, ŻE GORZKI LEK NAJLEPIEJ LECZY! SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA MIŁE PRZYJĘCIE!!
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-16

06.03.2015 r. dzieci z grupy IV wybrały się na wycieczkę do studia fotograficznego Fotoart Borecki. Przedszkolaki oglądały wyposażenie studia oraz poznały pracę fotografa. Mogły samodzielnie fotografować kolegów i koleżanki a na pamiatkę otrzymały grupową fotografię wykonaną przez artystę fotografika Pana Jerzego Boreckiego oraz po słodkim lizaku.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-12

Dzięki uprzejmości Pani Mai Popławskiej - mamy Rysia, dzieci z grupy III odwiedziły Przychodnie Weterynaryjną i zapoznały się z pracą wterynarza. 
Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem oglądały wszystkie pomieszczenia oraz znajdujące się w nich urządzenia.
Na koniec przedszkolaki otrzymały w prezencie książeczki i pojemnik z postaciami zwierząt.
W ramach podziękowania dzieci wręczyły własnoręcznie wykonany dyplom oraz obraz .
Dzieci z grupy III serdecznie dziekują za poświecony czas i miłe przyjęcie, mimo licznych obowiązków.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-12

Wycieczka do sklepu jubilerskiego, która odbyła się 11 marca zapoczątkowała serię wypraw pod hasłem "POZNAJEMY ZAWODY" . Dzięki uprzejmości mamy Szymona dzieci z grupy III miały mozliwość poznać zawód sprzedawcy w sklepie jubilerskim. Przedszkolaki poznały nowe pojęcia "bigle", "baranek", "zapięcie angielskie". Obejrzały wagę jubilerską, kasę fiskalną, wyroby ze złota i srebra. Zadawały mnóstwo pytań a na każde dostały wyczerpującą odpowiedź. W ramach podziękowania wręczyły własnorecznie zrobiony dyplom a na drogę dostały po słodkim lizaczku.
Już teraz wiemy, że nie wszystko złoto, co się świeci! DZIĘKUJEMY ZA POŚWIĘCONY CZAS!

 
komentarzy: (1)
data dodania: 2015-03-12

W kąciku przyrody dzieci z grupy III między innymi prowadzą stałe i okresowe hodowle roślin doniczkowych,zakładają mini - ogródki, które są okazją do poznawania cyklu rozwojowego roślin, sposobów ich rozwoju oraz warunków potrzebnych do życia. W kąciku przyrody dzieci mogą eksperymentować i przeprowadzać różne doświadczenia. Osobiste zaangażowanie pozwala dziecku zrozumieć potrzebę pielęgnacji i ochrony przyrody.
data dodania: 2015-03-03

Program przedszkolnej edukacji antynikotynowej, którego organizatorem jest Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łowiczu, był realizowany w grupie III i IV. Celem realizacji programu „Czyste powietrze wokół nas” jest wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-03

16.02.2015 odbyła się audycja muzyczna pod tytułem "Z górki na pazurki",  podczas której miał miejsce koncert muzyki country. Okazało się, że przedszkolaki sa fanami takiego gatunku muzycznego. Niektórzy nawet spróbowali gry na gitarze.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-01

27 lutego dzieci z grupy III i IV mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze. Pod czujnym okiem pana ratownik mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy.
data dodania: 2015-03-01

29.01.2015r. najmłodsza grupa gościła  Babcie i Dziadków na uroczystości z okazji ich święta.Aby wprowadzić gości w dobry nastrój dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, a następnie obdarowały seniorów własnoręcznie przygotowanymi upominkani.
data dodania: 2015-02-24

To był temat zajęć, rozmów, zabaw badawczych, ogrodniczych i kulinarnych w grupie dzieci 5,6-letnich, podczas których przedszkolaki stopniowo uświadamiały sobie znaczenie różnych roślin w życiu człowieka(ozdoba, pożywienie, produkcja tlenu, lekarstwo).

Tym razem dokładniej zapoznały się z wybranymi roślinami przyprawowymi o leczniczymi. Najpierw oglądały, wąchały i smakowały zioła w doniczkach, potem próbowały wybranych przypraw suszonych, uwrażliwiając przy tym zmysł węchu, smaku i dotyku. Następnie z dużym zaangażowaniem pracowały w kąciku przyrody zakładając własną hodowlę ziół. Przypomniały sobie przy tym, jakie warunki są niezbędne do wzrostu wszystkich roślin.

A na zakończenie, w celu nabywania właściwych nawyków żywieniowych, samodzielnie przygotowały surówkę z kapusty, marchwi i jabłka. Po degustacji każdy przedszkolak sam zdecydował, która surówka była najsmaczniejsza: ta z bazylią, z oregano, czy może ta ze szczypiorkiem?  Niektóre dzieci już podczas smakowania potrawy planowały namówienie rodziców do przygotowania podobnej surówki w domu.

data dodania: 2015-02-24

28 stycznia w grupie IV  odbyła się uroczystośc z okazji Dnia Babci i Dziadka.. Dzieci zaprezentowały wiersze i złożyły życzenia a następnie zaprosiły Babcie i Dziadków do wspólnej zabawy.  
data dodania: 2015-02-17

 21 stycznia w grupie II odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki zaprezentowały wspaniałe występy a następnie zaprosiły Babcie i Dziadków do wspólnej zabawy. Było dużo zabawnych konkursów a następnie słodki poczęstunek. 
data dodania: 2015-01-26

23 stycznia w naszym przedszkolu odbył się BAL KARNAWAŁOWY. Tego dnia  już od rana dzieci przychodziły przebrane  za  bohaterów znanych bajek, nie sposób było zliczyć  wróżki, królewny, motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Batmanów, ... itp. Panie z wielka trudnością rozpoznawały swoich przedszkolaków.
Na sali balowej wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.  Największy zachwyt wywarła na dzieciach wizyta Świętego Mikołaja, który obdarował przedszkolaków wspaniałymi prezentami.
Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Nie bedziemy się jednak smucić, bo przecież...
KOLEJNY BAL KARNAWAŁOWY JUŻ ZA ROK!!!!!
data dodania: 2015-01-26

W dniu 14.01.2015r. o godzinie 16.30 odbyło sie zebranie z rodzicami, na którym Panie z Sanepidu przedstawiły prelekcję nt. "Racjonalne odżywianie przedszkolaka - rola warzyw i przypraw roślinnych". W drugiej cześci zebrania Pani Dyrektor poruszyła kilka spraw organizacyjnych, w tym organizację balu karnawałowego .
data dodania: 2015-01-19

W dniu 16.01.2015 r.  w grupie III odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców pod tytułem "Serpentyny i baloniki".  Podczas zajęć dzieci uważnie słuchały tekstu literackiego, zwróciły uwagę na niewłaściwe zachowanie, integrowały się z  grupą, ćwiczyły  rysowanie linii falistych, doskonaliły spostrzegawczość, zapamiętywały cechy przedmiotów.
Zajęcia tego typu umożliwiają Rodzicom poznanie sposobów pracy nauczycieli z dziećmi, relacji pomiędzy nauczycielami, a dziećmi oraz dokonanie obserwacji zachowania dziecka na tle grupy.
data dodania: 2015-01-19

"W KARNAWALE Z BABCIĄ I DZIADKIEM BAWIMY SIĘ WSPANIALE"
- to hasło przewodnie imprezy zorganizowanej 20 stycznia w grupie III z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zgodnie z naszym mottem zabawa była wyśmienita. Nie zabrakło skocznej muzyki,
słodkiego poczęstunku oraz własnoręcznie wykonanych dyplomów.
data dodania: 2015-01-19

Dnia 17 grudnia 2014 roku dzieci z grupy IV z dużym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie Jasełek Bożonarodzeniowych w wykonaniu uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Łowiczu. 
data dodania: 2014-12-23

 19 grudnia 2014 roku o godzinie 13.30 w budynku Wydziału Fililogicznego w Łodzi odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego zostały wręczone egzemplarze książki " Odkrywanie Tuwima. Książka inspirowana twórczością Poety" , zawierającej pracę naszych przedszkolaków. 
data dodania: 2014-12-23

 17.12.2014 odbyła się uroczystość dla rodziców dzieci z grupy I. Maluchy przygotowały wspaniałe występy,a następnie podzieliły się opłatkiem z najbliższymi. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku oraz prezentów. 
data dodania: 2014-12-23

W czwartek, 18 grudnia  odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez dzieci z grupy IV.
Starszaki ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Był opłatek, świąteczne życzenia, nie zabrakło również poczęstunku i prezentów.

data dodania: 2014-12-21

"Świąt pełnych miłości, na stole obfitości, pod choinka duuuuużej paki. Życzą przedszkolaki"
Z takimi życzeniami 19 grudnia  delegacja z grupy III - Maja i Antoś wybrali się do MZK. Oprócz życzeń mieli ze sobą ozdobne nakrycia głowy, słodki prezent, własnoręcznie wykonaną kartkę bożonarodzeniową oraz szerokie uśmiechy. 
Korzystajac z okazji chcielibyśmy także  podziękować  za nieodpłatny przewóz dzieci z naszego przedszkola do sali zabaw. 
 
 
data dodania: 2014-12-21

17 grudnia odbyły się Jasełka w grupie III. Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy oraz wczucie się w role. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, poczęstunek, dekoracje, prezenty oraz wzajemne życzenia, które zakończyły spotkanie, pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości. Rodzice i zaproszeni goscie po zakończonym występie nagrodzili przedszkolaków gromkimi brawami.
data dodania: 2014-12-21

W czwartek, 18 grudnia o godzinie 14.00 odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez dzieci z grupy II. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia. Był opłatek, świąteczne życzenia oraz poczęstunek i prezenty. Gromkie brawa to dowód na to, że rodzice byli zachwyceni Jasełkami.

data dodania: 2014-12-21

Troje dzieci z naszego przedszkola przystapiło do konkursu plastycznego pt.: " Co się w mleku kryje?".
Celem konkursu było promowanie zdrowych nawyków żywieniowych w tym roli nabiału w diecie dziecka oraz rozwijanie zdolności plastycznych u dzieci .
data dodania: 2014-12-11

Dnia 04.12.2014 r. odbyły się zajęcia z języka angielskiego, podczas których dzieci utrwalały części twarzy. W związku ze zbliżającymi się Mikołajkami, tworzyły portret Mikołaja . W nagrodę za dobrze wykonaną pracę, otrzymały drobne upominki.
data dodania: 2014-12-10

Dnia 09.12.2014 r. w grupie III odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców z języka angielskiego.
Prowadziła je p. Agnieszka Dudek, która uczy języka angielskiego w pięciu przedszkolach łowickich.
data dodania: 2014-12-10

Sala zabaw powitała dzieci z grupy III barwnym i bajecznym wystrojem oraz licznymi atrakcjami. Po zadowolonych i uśmiechniętych buziach przedszkolaków można było poznać, jak wiele radości sprawiła im zabawa w suchym basenie z piłkami,  na zjeżdzalni,pokonywanie  labiryntów, ruchomych  przejść  oraz podskoki na trampolinie.
Szkoda tylko, ze czas spędzony na fantastycznej zabawie mija tak szybko!
data dodania: 2014-12-10

Dzieci z grupy IV do TERE FERE zawitały 8 grudnia. Dzieci od razu rzuciły się w szaleństwo skoków, zjeżdżania, pokonywania przeszkód oraz spontanicznej zabawy. Niestety dwie godziny mineły zbyt szybko!
data dodania: 2014-12-10

8 grudnia dzieci z grupy I i II  bawiły się w  sali zabaw TERE FERE.  Maluchom nie były straszne konstrukcje z przeszkodami, mosty ani ściany obrotowe. Fantastycznie radziły sobie także z pokonywaniem labiryntów oraz ruchomych przejśc. Najwiekszym powodzeniem jednak cieszył się basen z piłeczkami.
data dodania: 2014-12-09

W dniu 05.12.2014r. Burmistrz Krzysztof Kaliński przyjął w swoim gabinecie dzieci z grupy III. Przedszkolaki wręczyły  zaproszenie na Jasełka oraz  własnoręcznie wykonane kartki bożonarodzeniowe.  W podziękowaniu za pamięć i zaproszenie burmistrz wręczył dzieciom słodkości.

Nastepnie przedszkolaki udały się do Zakładu Obsługi Przedszkoli Miejskich, gdzie zaprosiły panią dyrektor Joannę Mostowską na Jasełka. Tu również wręczyły kartki bożonarodzeniowe a także zaprezentowały swoje zdolności wokalne w utworze "Świeć gwiazdeczko". Za zaangażownie oraz pamięć przedszkolaki dostały słodkiego Mikołaja.

 
 
data dodania: 2014-12-09

Hokus-pokus, czary-mary,
Niech się spełnią andrzejkowe czar!"
27.11.2014 r. w grupie IV odbyły się Andrzejki. Panie stworzyły odpowiedni nastrój, pełen tajemniczości - przyciemnione oświetlenie, błyszczące gwiazdki, piękne andrzejkowe ozdoby i dekoracje. Dzieci  własnoręcznie przygotowały piękne lampiony. Było mnóstwo wróżb, do których tak dzieci jak i rodzice podchodzili z humorem i przymrużeniem oka.
Wieczór andrzejkowy uważamy za udany!
data dodania: 2014-12-05

 5 grudnia był jednym z najbardziej wyczekiwanych dni w roku. Odwiedziny św. Mikołaja spędzały sen z powiek niejednemu dziecku. W tym roku nie było inaczej. Od rana we wszystkich grupach  dało się wyczuć  nerwową atmosferę związaną z oczekiwaniem na przyjście tego niezwykłego Gościa.  Przedszkolaki przygotowały listy, które zostały wrzucone do worka a w zamian za nie św. Mikołaj obdarował dzieci  słodkim upominkiem. Okrzyki radości i szerokie uśmiechy nie schodziły z ust dzieci.
data dodania: 2014-12-05

 27.11.2014r "maluszki" dołączyły do grona przedszkolaków. Uroczystego aktu pasowania dokonała dyrektor Urszula Różycka. Najmłodsi po dotknięciu olbrzymim ołówkiem stawali się przedszkolakami.Uroczystość zakończyła się wspólna zabawą dzieci z rodzicami oraz poczęstunkiem.
data dodania: 2014-12-02

21 listopada dzieci z grupy IV gościły Panią Małgosie Kuzę, która zdradziła nam sekrety pielęgnacji roślin.
Zaprezentowała także książki, z których można czerpać pomocne informacje na temat roslin zielonych  a nastepnie przesadzała z dziećmi kwiaty.
Ofiarowała dzieciom także odżywkę do kwiatów a przedszkolaki podziekowały Pani Kwiaciarce wręczając własnorecznie wykonany prezent.
Serdecznie dziekujemy za poświęcony czas oraz informacje dotyczace pielęgnacji roslin!
 
data dodania: 2014-11-26

DZISIAJ JEST DZIEŃ MISIA, WSZYSCY SIĘ CIESZYMY I RAZEM Z MISIAMI WSPÓLNIE SIĘ BAWIMY!!!
25 listopada dzieci z grupy III obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Po przedstawieniu swoich pluszaków, wspólnie wymyśliły powyższy wiersz. Nastepnie kolorowały w małych grupach kontury misiów według własnego pomysłu. Nie zabrakło także słodkiego poczestunku w formie misiowych żelków oraz zabawy przy muzyce z pluszowymi przyjaciółmi.
data dodania: 2014-11-26

25 listopada dzieci z grupy IV poznały historię ustanowienia Dnia Pluszowego Misia. Układały życzenia dla swoich pluszaków a następnie uskuteczniały misiową gimnastykę oraz tańce przy muzyce. Na zakończenie odbył się konkurs wiedzy przyrodniczej
o niedźwiedziach oraz słodki poczestunek.
data dodania: 2014-11-26

 
Dzięki uprzejmości Pani Mai Popławskiej - mamy Rysia, dzieci z grupy IV odwiedziły Przychodnie Weterynaryjną i zapoznały się z pracą wterynarza. Celem naszego spotkania było kształowanie własciwych postaw w stosunku do zwierząt, uświadomienie,
że zwierzęta tak jak i ludzie, są żywymi istotami, które chorują i cierpią oraz wymagają pomocy.
Dzieciz wielkim zaciekawieniem oglądały wszystkie pomieszczenia oraz znajdujące się w nich urządzenia.
Na koniec przedszkolaki otrzymały w prezencie książeczki i pojemnik z postaciami zwierząt.
W ramach podziękowania dzieci wręczyły własnoręcznie zrobionego pieska - "Sprężynke". 
Dzieci z grupy IV serdecznie dziekują za poświecony czas i miłe przyjęcie, mimo licznych obowiązków. 
data dodania: 2014-11-14

13.11.2014 r. dzieci z grupy IV udały się do sklepu zoologicznego przy ulicy Kurkowej. Celem wyprawy była przede wszystkim bezposrednia obserwacja oraz rozwijanie właściwej postawy wobec zwierząt. Pani ekspedientka przedstawiła nam wszystkie zwierzęta dostępne w sklepie, niektóre z nich dzieci mogły dotknąć i pogłaskać.Przedszkolaki obejrzały różne akcesoria niezbędne przy hodowli zwierząt, takie jak klatki, koszyki, pożywienie, zabawki a także ubranka, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Czas w sklepie zoologicznym upłynął nam ciekawie i pouczająco.
Dzieci z grupy IV składaja serdeczne podziękowania za tak miłe przyjęcie
data dodania: 2014-11-13

 Dzieci z grupy III zbudowały makietę miasta. Oprócz budynków i ulic dzieci umieściły na swojej pracy
także klomby z kwiatami, samochody, chodniki itp. 
data dodania: 2014-11-05

 Dzieci z grupy III wybrały się na spacer na symboliczny grób, upamiętniający bezimiennych żołnierzy poległych w czasie bitwy nad Bzurą. Zapaliły kilka zniczy aby uczcić ich pamięć.
data dodania: 2014-10-30

To był ostatni moment na posadzenie cebulek tulipanów w naszym przedszkolnym ogrodzie. Pogoda nie była zbyt łaskawa ale dzieci i tak z zaangażowaniem przystąpiły do działania. Cebulki tulipanów podarowane zostały przez rodzica z grupy IV. Serdecznie dziekujemy !!
data dodania: 2014-10-26

W  dniu 23 października odbył się w naszym przedszkolu BAL JESIENI. Na sali tanecznej mieniło się od jesiennych barw a zabawę prowadził wodzirej Arek. Było mnóstwo muzycznych zagadek i  konkursów jesiennych.   Wszyscy uczestnicy balu byli bardzo zadowoleni, zarówno dzieci jak i rodzice miło spędzili czas.
data dodania: 2014-10-26

 15.10.2014 r. dzieci z grupy III wyruszyły na poszukiwania kolorów Pani Jesieni. 
data dodania: 2014-10-21

24.09.2014 dzieci z grupy IV wybrały się na wycieczkę do Stajni "U Kowala" w Nieborowie. 
Zwiedzały stajnie, karmiły koni z ręki a takze jeździły konno.
data dodania: 2014-09-29

data dodania: 2014-09-29

W związku z międzynarodową kampanią odbywającą się na całym świecie w trzeci weekend września
pięcio i sześciolatki  sprzątały  śmieci zalegające poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania.
Celem  akcji jest wzrost świadomości ekologicznej dzieci.
data dodania: 2014-09-21

03.09.2014 roku odbyło się zebranie z rodzicami.
Dziękujemy za liczne przybycie!!!!
data dodania: 2014-09-03

29 sierpnia 2014 odbył się DZIEŃ OTWARTY dla rodziców i dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną.
data dodania: 2014-08-29

17.06.2013r. odbyło się zakończenie roku szkolnego, w którym uczestniczyli zaproszeni goście, dzieci ze wszystkich grup wiekowych i ich rodzice.
data dodania: 2014-06-23

15.06.2014r. czterolatki wybrały się na pieszą wycieczkę do łowickiego skansenu.
data dodania: 2014-06-23

W sobotę - 21.06.2014r.  nasze przedszkole gościło dzieci, które od przyszłego roku szkolnego zaczną do nas uczęszczać
data dodania: 2014-06-23

12.06.2014r. grupy I i II były na wycieczce w Płocku. Dzieci ogłądały tam zwierzęta w miejscowym ZOO, o których wcześniej rozmawiały w przedszkolu .Płocki Ogród Zoologiczny, położony na unikalnym imalowniczym obszarze, jest wspaniałym miejscem do  spacerów i  aktywnej rekreacji, Naturalne środowisko wysokiej skarpy wiślanej stwarza wspaniałe warunki czynnego wypoczynku. Po długim spacerze wsród dzikich zwierząt, dzieci odpoczywały i zjadły posiłek  podczas pikniku nad brzegiem Wisły.

data dodania: 2014-06-13

10.06.2014r. najmłodsza grupa z naszego przedszkola była na wycieczce w skansenie mieszczącym się przy  łowickim muzeum. Mogly tu obejrzeć wiejskie zagrody, stare chałupy z wyposażeniem oraz kolorowe ule. O tym, że wyprawa była udana świadczą radosne buzie dzieci.
data dodania: 2014-06-13

Dzieci pięcioletnie chętnie wykorzystują do nauki i zabawy różne programy komputerowe - rozwiązują zadania matematyczne, krzyżówki, ćwiczą spostrzegawczość słuchową i wzrokową itp.Tworzą również prace plastyczne tzw. komputerowe obrazki. Nad wykonaniem rysunków dzieci pracują najczęściej w dwuosobowych zespołach, aby uczyć się wspóldziałania, komunikowania się oraz przekazywania sobie nawzajem wiedzy z zakresu obsługi komputera.
data dodania: 2014-06-08

Julia Miazek i Amelka Kołudzka - Wójcik  z grupy IV otrzymały dyplomy i nagrody za udział w Ogólnopolskim Konkursie " Moja Polska w 2050 roku".
data dodania: 2014-06-08

5 czerwca grupy III i IV były na wycieczce  w Łodzi. Obejrzały bajkę pt. " Rio 2 " w kinie IMAX oraz bawiły się w sali zabaw  "Kinderplaneta"
data dodania: 2014-06-08

1.06.2014r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Marszu dla Życia i Rodziny, który spod kościoła Ojców Pijarów wyruszył ulicami miasta na Muszlę koncertową na Błoniach. Tam sześciolatki i ich rodzice wystąpili z piosenką mówiącą o tym, jak miło jest spędzać wolny czas w rodzinnym gronie.
data dodania: 2014-06-02

31.05.2014r, w naszym przedszkolu odbył się Festyn Rodzinny,który po krótkiej części oficjalnej i wręczeniu nagród za udział w konkursie plastycznym "Moja rodzina" poprowadził wodzirej Arek. Dzieci wspólnie z  rodzicami brały udział w licznych konkursach, zabawach i pląsach. Tak jak co roku powodzeniem cieszyły się dmuchana, ogromna zjeżdżalnia i zamek. Dzięki pięknej pogodzie zabawa była znakomita.
data dodania: 2014-06-01

Dzieci z naszego przedszkola bardzo licznie przystąpiły do konkursu "Moja rodzina" którego organizatorem był Urząd Miasta.
data dodania: 2014-06-01

29.05.2014 i 30.05.2014r. grupy III i IV wzięły udział w zajęciach  przygotowanych przez pracowników biblioteki pedagogicznej w ramach obchodów roku Oskara Kolberga oraz akcji Cała Polska Czyta Dzieciom i XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Tematem zajęć było: "Przedszkolaki poznają Oskara Kolberga i twórczość ludową".

data dodania: 2014-06-01

 
27.05.2014r dwie najstarsze grupy zwiedzały muzeum regionalne w Sromowie, gdzie zgromadzono około 600 drewnianych figur, z czego około 400 to figury ruchome.
Dzieci ogłądały  procesję Bożego Ciała, jadące wozami łowickie wesele, czy też króla Jana III Sobieskiego na czele husarii,  pracę na wsi i tańczące wesele a także zbiór 30 figur naturalnej wielkości, które ubrane są w oryginalne łowickie stroje.
 
 
data dodania: 2014-06-01

Na  III MIĘDZYPRZEDSZKOLNEJ OLIMPIADZIE SPORTOWEJ nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy IV.
data dodania: 2014-05-22

20 maja nasze przedszkole odwiedzili strażacy, którzy zaprezentowali dzieciom wozy strażackie, sprzęt ratowniczy i gaśniczy oraz wykonali pokaz technik gaśniczych. Ku wielkiej radości przedszkolaków wśród strażaków był sam MISTRZ OLIMPIJSKI ZBIGNIEW BRÓDKA.
data dodania: 2014-05-22

data dodania: 2014-05-22

14 maja  w Przedszkolu nr 10 odbył się konkurs piosenki, na którym nasi reprezentanci zdobyli III miejsce.
data dodania: 2014-05-18

Amelka z grupy IV zdobyła wyróżnienie w konkursie zorganizowanym przez Bolimowski Park Krajobrazowy.
data dodania: 2014-05-18

W ostatnim tygodniu kwietnia pięciolatki poznawały historię rodzinnego miasta. Podczas pieszej wycieczki oglądały wybrane zabytki Łowicza, takie jak: kamieniczki Starego Rynku, ratusz,bazylikę, kościół oo. pijarów, kościół mariawicki, budynek muzeum. Podziwiały ich architekturę i charakterystyczne zdobienia. Poszerzały wiedzę o elementach stroju ludowego i rodzajach wycinanek łowickich, słuchały nagrań kapeli ludowych oraz uczyły się prostych układów tanecznych. Zdobyte wiadomości utrwalały m.in.w trakcie wykonywania prac plastycznych.
data dodania: 2014-05-08

6.05.2014 dzieci z grupy III i IV pojechały  na wycieczkę do teatru w Płocku. Obejrzały tam piękne  przedstawienie pt.: "Królewna Śnieżka".
data dodania: 2014-05-06

25.04.2014r. sześciolatki uczestniczyły w zajęciach plastycznych pt."Kropka i kreska, czyli jak zaprzyjaźnić się ze sztuką".

Jest to program skierowany do przedszkolaków, opracowany przez artystę plastyka Panią Aldonę Zając.

Zajęcia miały na celu zaznajomienie dzieci ze sztuką i jej tworzeniem, poprzez wykorzystanie najprostszych form wyrazu. Za pomocą kropki, kreski, plamy w określonym kolorze dzieci mogą tworzyć świat wyobraźni, a także przekazywać wiedzę o swoim świecie. Przedszkolaki poznały warsztat pracy artysty plastyka i same mogły mogli stworzyć własny obraz.

 


 


 

data dodania: 2014-04-27

14.04.2014
                                                           
data dodania: 2014-04-14

8.04. 2014r. w maluchach odbył się "BAL PIŻAMOWY", podczas którego dzieci pożegnały się z leżakami i piżamkami. W trakcie balu przedszkolaki tańczyły z poduszkami , uczestniczyły w zabawach a na koniec stoczyły bitwę na poduszki.
                                                        
data dodania: 2014-04-14

Jak powstaje mąka? Z czego robi się cukier? Jak się piecze chleb?
Pięciolatki przez cały tydzień poszukiwały odpowiedzi na te pytania. Gdy je poznały, to wykorzystały i mąkę i cukier do wypieku ciasta. Najpierw odczytały "obrazkowy" przepis, odmierzyły składniki, wymieszały je, a potem poprosiły panie kucharki o pomoc przy obsłudze piekarnika. Pysznym wypiekiem podzieliły się w domu z rodzicami.
data dodania: 2014-04-09

                                                                              
31 marca w Przedszkolu nr 2 "Pod tęczą" odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Jana Brzechwy i Juliana Tuwima "Wiersze Pana Jana i Juliana".
Nasze przedszkole reprezentowała Hania Sawicka, która recytowała wiersz  J. Brzechwy pt. "Kaczka Dziwaczka" oraz Julia Tomczak, Julia Kołowacik, Tomasz Kędzierski i Bartosz Kowalik z wierszem "Gdyby...".
data dodania: 2014-03-31

                                                                               
24.03.2014r. odbyła się impreza o tematyce prozdrowotnej pod hasłem: "WESOŁO, AKTYWNIE  i ZDROWO", na którą zaproszone zostały dzieci z innych przedszkoli należących do Skierniewickiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.
Pięciolatki z naszego przedszkola przedstawiły część artystyczną mówiącą o zdrowotnych walorach aktywności ruchowej. Po występach nadszedł czas na zastąpienie słów czynem. Dzieci uczestniczyły w aerobicu oraz różnych konkurencjach sportowych. Poniważ wszyscy bardzo zaangażowali się w rywalizację, sportowe zmagania przedszkolaków zakończyły sie remisem. Zarówno goście jak i gospodarze otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe statuetki.
data dodania: 2014-03-24

21.03.2014         
                                                                                   
                                                                                 
 Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny, zgodnie z tradycją, dzieci z naszego przedszkola  pożegnały zimę a przywitały wiosnę. Obrzędowi towarzyszyły piosenki, wiersze i tańce, ale przede wszystkim piękna słoneczna pogoda.
data dodania: 2014-03-22

                                                                                 
21 marca o godzinie 15.00 w naszym przedszkolu odbyła się radosna impreza o tematyce prozdrowotnej pod hasłem: "Mądra rodzina wypoczywa aktywnie". Uroczystość rozpoczęła się występem 5-latków, którzy namawiali zebranych do zrezygnowania z siedzenia w wygodnych fotelach i kanapach oraz  zaprezentowali  różnorodne możliwości  aktywnego  spędzania wolnego czasu. Po przedstawieniu zarówno dzieci jak i rodzice  ruszyli w wir tańców latynoamemerykańskich z elementami ćwiczeń fitness oraz  zabaw ruchowych, możliwych do wykonania tylko z czynnym udziałem rodziców. Roześmiane buzie uczestników świadczyły o tym,że był to miło, aktywnie i radośnie spędzony czas.
data dodania: 2014-03-22

18.02.2014                                                       
                                                                                           

data dodania: 2014-02-22

18. 02. 2014  
                                                                    
                 
  
 
                                                                                             Zobacz film  >>
data dodania: 2014-02-22

 
Dzieci z naszego przedszkola postanowiły pomóc ptakom przetrwać zimę. Dokarmiają je ziarnem pszenicy, w które zaopatruje nas wytwórnia pasz CEDROB.
 
data dodania: 2014-02-19

13.02.2014r.
                                                                                     
 Dzień Babci i Dziadka w czterolatkach odbył się 13.02.2014r.
data dodania: 2014-02-18

13.02.2014r.
                                                                                  
Dzień Babci i Dziadka w Maluchach odbył się 13.02.2014r. i  upłynął w miłej atmosferze przepełnionej zabawami sportowymi, do których przedszkolaki zaprosiły swoich bliskich.
data dodania: 2014-02-16

12.02.2014r.
                                                                                 

12.02.2014r. najstarsza grupa gościła swoje Babcie i Dziadków na uroczystości z okazji ich święta.Aby wprowadzić gości w dobry nastrój dzieci przedstawiły krótką scenkę humorystyczną, recytowały wiersze, śpiewały piosenki, a następnie obdarowały własnoręcznie przygotowanymi upominkani.
 
Ponieważ tegorocznym  hasłem przewodnim w naszym przedszkolu jest "Ćwiczyć każdy może" przedszkolaki postanowiły  "rozruszać" swoich Dziadków i zaprosiły ich do różnych konkurencji sportowych. Seniorzy rzucali piłeczkami do celu, odbijali paletkami piłeczki ping-pongowe, skakali na skakankach i wspólnie z wnuczkami odbijali  baloniki tak, aby nie upadły na podłogę.
Wszyscy świetnie się bawili a dowodem na to były uśmiechnięte buzie zaproszonych gości i gospodarzy.
 
data dodania: 2014-02-15

13.02.2014r.                                                              

Swięto Babci i Dziadka w grupie III odbyło się 13.02.2014r.
Podobnie jak w innych grupach oprócz części artystycznej i słodkiego poczęstunku zaproszeni goście mieli okazje uczestniczyć w grach i zabawach sportowych.
data dodania: 2014-02-15

7.02.2014
                                                                                          
data dodania: 2014-02-07

04.02.2014r.  
                                                            
Dzieci z naszego przedszkola wykonały  prace plastyczne na konkurs pt.: "Gorące serce" organizowany przez Przedszkole Miejskie Nr 18 w Łodzi. Prace podarowane będą dzieciom przebywającm na odziale dziecięcym w Szpitalu Centrum Zdrowia Matki Polki oraz Marii Konopnickiej w Łodzi.
                                                                        
data dodania: 2014-02-05

03.02.2014
                                                                                             
 Nasze przedszkole posiada piękny, nowoczesny i przestronny plac zabaw, dlatego niezależnie od pory roku dzieci chętnie z niego korzystają.
Zimą  uczestniczą  w zimowych zabawach sportowych ze śniegiem: rzucają śnieżkami do celu, biorą udział w bitwie na śnieżki oraz lepią balwanki. Radosne buzie przedszkolaków świadczyły o tym, że była to zawsze wspaniała zabawa!
Wiosną i jesienią dzieci  wspinają się po drabinkach, grają w piłkę i korzystają ze sprzętu terenowego.
data dodania: 2014-02-04

                                                                                       
16.01.2014r. w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy,który poprowadził Wodzirej Arek.
Dzień rozpoczął się sesją zdjęciową w przebraniach karnawałowych, po której zaczęła się zabawa.
Na balu  można było spotkać m. in.  dynię, kotki, piratów, Spidermena, księżniczki, wróżki, piłkarzy, policjanta i wiele innych, nie tylko bajkowych postaci.
W trakcie tradycyjnej zabawy karnawałowej przedszkolaki miały możliwość poznania poszczególnych elementów aerobiku -formy  ruchu skierowanej na zdrowotne walory aktywności ruchowej.
Po wspaniałej zabawie i tańcach do dzieci przybył Mikołaj ze wspaniałymi prezentami, które zmęczone ale szczęśliwe przedszkolaki  zabrały do domu.
 
data dodania: 2014-01-17

                                                                             
8.01.2014r. o godz. 16.30 odbyło się szkolenie dla rodziców, w którym poruszone zostały tematy:
"Kiedy zakazać, kiedy pozwolić" - prelekcja Pani psycholog Justyny Matyaszek - Dubielak
"Przez aktywność fizyczną do zdrowia" - prezentacja multimedialna Pana Daniela Kosiorka
data dodania: 2014-01-09

8.01.2014r. dzieci z grupy III i IV gościły w Ośrodku Szkolno - Wychowawczym, do  którego został zaproszone  na  Jasełka przygotowane przez  tamtejszą młodzież.
data dodania: 2014-01-08

                                                       
Spotkanie Opłatkowe w grupie II odbyło się 19.12.2013
data dodania: 2013-12-22

18.12.2013 odbyła się uroczystość dla rodziców dzieci z grupy IV.
Sarszaki przygotowały wspaniałe występy,
a następnie podzieliły się opłatkiem z najbliższymi
data dodania: 2013-12-22

                                                                     
 
 
JASEŁKA w grupie I odbyły się 18.12.2013
data dodania: 2013-12-22

19.12.2013 dzieci z grupy III (pięciolatki)
                                                                wystawiły dla swoich najbliższych JASEŁKA.
data dodania: 2013-12-21

                                                                                     
data dodania: 2013-12-16

12.12.2013

                                                                          

W hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łowiczu odbyła się impreza pod hasłem "Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę",której organizatorem było Łowickie Towarzystwo Przyjaciół Zwierząt. W jej trakcie został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszy łowicki karmnik, w którym sześciolatki zdobyły 3 miejsce.

data dodania: 2013-12-16

6.12.2013                                                                    
data dodania: 2013-12-12

5.12.2013
                                                                   
W czwartek (5.12.2013r.) maluszki i czterolatki gościły w pałacu w Nieborowie, gdzie spotkały się ze Świętym Mikołajem. Podczas  spotkania dzieci malowały na specjalnie przygotowanych ozdobhych kartach wymarzone prezenty i zwiedzały pałac w towarzystwie zaprzyjaźnionego Skrzata. Na koniec każdy otrzymał dyplom, którym mógł pochwalić się w domu.
data dodania: 2013-12-08

5.12.2013
                                                                     
Zajęcia sportowe prowadzone przez trenera koszykówki - zawodnika Klubu Sportowego "Księżak" Pana Macieja Siemieńczuka.
data dodania: 2013-12-08

6.12.2013
                                                                
data dodania: 2013-12-08

28.11.2013
                                                                                                                                 

       Aby zabawa Andrzejkowa owiana była magią i tajemnicą uroczystość w naszym przedszkolu rozpoczęła się o godzinie 15, kiedy za oknem zaczęło się ściemniać.
       Na początku dzieci zapoznały rodziców z historią tego święta. Po krótkim występie dzieci wspólnie z rodzicami wykonały klucze, które umieszczone zostały na ściance szczęścia.
      Potem była już tylko zabawa i wróżby. W ten magiczny wieczór, przedszkolaki dowiedzieć się mogły kim zostaną w przyszłości. Nie zabrakło układania butów do drzwi oraz przekuwania serca, na odwrocie którego wypisane były imiona płci przeciwnej. Było dużo śmiechu i zdziwienia, kiedy okazywało się, że dana osoba nie zna nikogo o wylosowanym imieniu.

data dodania: 2013-12-01

28.11.2013
                                                                                                 
                28.11.2013r "maluszki" dołączyły do grona przedszkolaków.
Uroczystego aktu pasowania dokonała dyrektor Urszula Różycka. Najmłodsi po dotknięciu olbrzymim ołówkiem stawali się przedszkolakami. W nagrodę otrzymywali dyplomy, książeczki
i tarcze. Uroczystość zakończyła się wspólna zabawą dzieci z rodzicami oraz poczęstunkiem.
data dodania: 2013-12-01

26.11.2013.
                                                                                        
          Z okazji Dnia Pluszowego Misia przedszkolaki z grupy III i IV zostały zaproszone do Biblioteki Pedagogicznej ze swoimi pluszakami.
Tego dnia odbyła się tu uroczystość o takiej samej nazwie. Najmłodsi wysłuchali bajki
i rozmawiali o tym, że miś to wspaniały przyjaciel do którego zawsze można się przytulić, który pocieszy i wysłucha.
Wspólnie śpiewali piosenki i rysowali portret swojego pluszaka.
data dodania: 2013-11-26

15.11.2013 r. w naszym przedszkolu odbył się kolejny koncert muzyczny. Tym razem artyści zaprezentowali tańce towarzyskie. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły, a także  miały okazję popisać się swoimi umiejętnościami tanecznymi.        
                                                                  
data dodania: 2013-11-15

29.10.2013             
                                                                       
data dodania: 2013-10-29


 17.10.2013
data dodania: 2013-10-18

9-10.10.2013
W dniach 9 -10 października dzieci z grupy III i IV gościły w Bibliotece Pedagogicznej,
gdzie odbyły  się zajęcia poświęcone twórczości Juliana Tuwima.
 
data dodania: 2013-10-16

                                                                                                      Taekwondo pictogram.svg
10.10.2013 w grupie III i IV odbył się pokaz taekwondo - narodowego sportu i tradycyjnej sztuki walki Korei,poprowadzony przez instruktorów szkoły Kamila Sobola.
 
więcej informacji o szkole: www.lowiczsportacademy.pl    lub    www.kamilsobol.pl
 
 
data dodania: 2013-10-10

9.10.2013  
                                                                    
data dodania: 2013-10-09

1.10.2013. w naszym przedszkolu odbyło się pierwsze po wakacjach widowisko teatralne
pt.: "Tajemniczy Hipopotam".
 
data dodania: 2013-10-02

2.10.2013r. grupę III odwiedziła pani dietetyk - Marzena Pawłowska, która zdradziła dzieciom tajemnice zdrowego odżywiania
                                                                                    
 
data dodania: 2013-10-02

26.09.2013
                                                                                  
data dodania: 2013-09-30

25.09.2013 
 
                                                                                               
data dodania: 2013-09-30

23.09.2013
                                                                                    
data dodania: 2013-09-23

20.09.2013                                                 
data dodania: 2013-09-20

UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA AKCESU PRZYNALEŻNOŚCI
DO SKIERNIEWICKIEJ REGIONALNEJ SIECI SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE.
data dodania: 2013-09-16

05.09. 2013r. odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym zebranie z rodzicami,które bardzo pozytywnie zaskoczyło Panią Dyrektor i Kadrę Pedagogiczną niezwykle wysoką frekwencją.
data dodania: 2013-09-06

22.06.2013 odbył się Dzień Otwarty dla "nowoprzyjętych" dzieci.
data dodania: 2013-06-27

27.06.2013
data dodania: 2013-06-27

data dodania: 2013-06-27

26.06 2013 odbyło się Uroczyste Zakończenie Roku, na którym był występ dziecięcego zespołu folklorystycznego z naszego przedszkola"Łowickie gwiozdeczki". Sześciolatki umiliły nam czas przedstawiając "Szewczyka Dratewke", prezentując "Poloneza" oraz rozmaite piosenki i wierszyki.
data dodania: 2013-06-26

13.06.2013
data dodania: 2013-06-20

 
 
12.06.2013
Dolina Skrzatów to żywa legenda zagnieżdżona w pięknym, malowniczym zakątku Parku Wzniesień Łódzkich, w Żywym Skansenie w Nagawkach. Skrzaty zapragnęły się z nami podzielić swoją wiedzą, historią ich długiego życia... jego sensem.
data dodania: 2013-06-14

07.06.2013
Tak pracowały 4-latki, aby przygotować zdrową surówkę dla gości Festynu Rodzinnego
data dodania: 2013-06-12

07.06.2013 r trzylatki przygotowały zdrowy poczęstunek
data dodania: 2013-06-12

Dzień przed Festynem Rodzinnym starszaki robiły surówkę z sałatą lodową
data dodania: 2013-06-12

08.06.2013
data dodania: 2013-06-12

06.06.2013 r. czterolatki zwiedziły " Skansen Wsi Łowickiej" przy Muzeum w Łowiczu.
data dodania: 2013-06-11

06.06.2013 r  w Przedszkolu Nr 5 odbyła się SPARTAKIADA, w której uczestniczyły dzieci z naszego przedszkola.
data dodania: 2013-06-11

07.06.2013
data dodania: 2013-06-11

03.06.2013
data dodania: 2013-06-07

05.06. 2013 r grupa III (pięciolatki) i IV (sześciolatki) pojechały do Maurzyc.
data dodania: 2013-06-07

data dodania: 2013-06-07

29.05.2013 r czterolatki poznawały dawną zabudowę Łowicza:
- podziwiały kolory i ozdoby architektoniczne kamieniczek otaczających Nowy Rynek,
- wędrowały wzdłuż "murów" dawnego ratusza,
- dowiedziały się co oznacza słowo "bruk"
data dodania: 2013-06-04

27.05.2013 w Przedszkolu nr 7 odbył się międzyprzedszkolny konkurs
"Przedszkolak bezpieczny na drodze" z wykorzystaniem "Autochodzika".
data dodania: 2013-05-29

22.05.2013 r. Teatr Lalek "Widzi mi się" z Łodzi przedstawił spektakl o żuczku.
data dodania: 2013-05-28

data dodania: 2013-05-28

Wyróżnienie dla Amelki z grupy III za pracę pod tytułem "Wiewiórka skoczka"
data dodania: 2013-05-21

Przedszkolny program profilaktyki antynikotynowej ma na celu:

  • wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy,
  • zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub, gdy dorośli palą przy nich tytoń.
 
data dodania: 2013-05-21

data dodania: 2013-05-14

25.04.2013r. (czwartek) o godz. 15.00. odbył się
przegląd literacko-muzyczny o tematyce prozdrowotnej
data dodania: 2013-04-30

25 kwietnia został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny "SMACZNIE! ZDROWO! KOLOROWO!".
Serdecznie dziękujemy za nadesłane prace.
data dodania: 2013-04-30

 11.04.2013 r we współpracy z WODN zorganizowano pokaz na temat
"Wykorzystanie tablicy interaktywnej podczas zajęć przedszkolnych dotyczących różnych obszarów edukacji".
data dodania: 2013-04-23

17.04.2013
data dodania: 2013-04-23

23.04. 2013 trzylatki  pożegnały leżaki
data dodania: 2013-04-23

data dodania: 2013-04-19

09.04.2013
data dodania: 2013-04-16

03.04 2013 r.  odbyły się zajęcia dla dzieci z grupy IV "Rozbudzanie zainteresowania słowem czytanym i pisanym
z elementami ćwiczeń słuchowo-językowych" 
organizowane przez Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczną w Łowiczu.
data dodania: 2013-04-16

W konkusie organizowanym przez Łowicki Ośrodek Kultury  "Tradycje Wielkanocne"
trzecie miejsce zajęła Ala z grupy IV.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!!!
data dodania: 2013-04-02

data dodania: 2013-04-02


data dodania: 2013-03-29

 14. 03 2013 r. pracownicy Inspekcji Sanitarnej  przedstawili prezentację multimedialną,
podczas której omówili podstawowe zasady profilaktyki grypy i chorób grypopodobnych.
Na zakończenie dzieci obejrzały film dotyczący higieny jamy ustnej.
data dodania: 2013-03-29

25.03 2013 r. oraz 27.03.2013 r. odbyły się zajęcia dla dzieci z grupy III i IV "Elementy Metody Dobrego Startu" 
organizowane przez Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczną w Łowiczu.
data dodania: 2013-03-29

21.03.2013 odbył się bal na powitanie wiosny.
 
data dodania: 2013-03-26

W dniu 18.03.2013 r. o godzinie 16.30 Pani Anna Jeznach z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łowiczu wygłosiła prelekcję dla rodziców i nauczycieli nt. "Gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole".
data dodania: 2013-03-22

15.03.2013 trzylatki samodzielnie zrobiły smaczne, różnokolorowe kanapki.
data dodania: 2013-03-19

27.02.2013
data dodania: 2013-03-15

11.03.2013
data dodania: 2013-03-15

07.03.2013
data dodania: 2013-03-15

07.03.2013
data dodania: 2013-03-15

06.02.2013
data dodania: 2013-02-08

24.01.2013
data dodania: 2013-01-29

22.01.2013
data dodania: 2013-01-29

23.01.2013
data dodania: 2013-01-29

data dodania: 2013-01-28

21.01.2013
data dodania: 2013-01-28

17.01.2013r. w Ośrodku Szkolno-wychowawczym odbyły się Jasełka,
na które zostały zaproszone dzieci z grupy III i IV
data dodania: 2013-01-22

07.01.2013 Łódzkie Towarzystwo Muzyczne zorganizowało
audycję muzyczną  zatytuowaną "Karnawał, Karnawał"
 
data dodania: 2013-01-08

 Spotkanie Opłatkowe w grupie II odbyło się 20.12.2012
data dodania: 2012-12-27

19.12.2012 dzieci z grupy IV wystawiły JASEŁKA.
Pięknie opowiedziały historię narodzin Jezusa.
data dodania: 2012-12-27

17.12.2012 odbyła się uroczystość dla rodziców dzieci z grupy I.
Trzylatki przygotowały wspaniałe występy
a następnie podzieliły się opłatkiem z najbliższymi
 
data dodania: 2012-12-18

18.12.2012 dzieci z grupy III (pięciolatki)
wystawiły dla swoich najbliższych JASEŁKA.
data dodania: 2012-12-18

03.12.2012 trzylatki zadeklarowaly
swoja przynależność do "przedszkolnej rodziny"

data dodania: 2012-12-06

05.12.2012, 07.12.2012
data dodania: 2012-12-06

data dodania: 2012-12-06

data dodania: 2012-12-06

29.11.2012
data dodania: 2012-11-30

29.11.2012
data dodania: 2012-11-30

23.11.2012
data dodania: 2012-11-30

28.11.2012
data dodania: 2012-11-30

data dodania: 2012-11-26

data dodania: 2012-11-20

05.11.2012 odbyło się spotkanie, którego tematem było
"Bezpieczeństwo w ruchu drogowym"
data dodania: 2012-11-20

24.10.2012 r. odbył się BAL JESIENI. W zabawie uczestniczyły dzieci ze wszystkich grup.
data dodania: 2012-10-24

18.10.2012 r. dzieci z grupy III i IV wybrały się na wycieczke do Teatru Muzycznego
w Łodzi na "SMURFOWISKO, czyli Gargamel złapany"
data dodania: 2012-10-23

19.10.2012
My warzywa dobrze znamy,
bardzo chętnie je zjadamy.
Pokroimy, doprawimy,
na sałatkę zaprosimy!
data dodania: 2012-10-19

11.10. 2012 odbyły się zajęcia  "Mój bezpieczny przyjaciel pies" 
organizowane przez Fundacje Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "AMI".
Zajęcia miały na celu nauczyć dzieci bezpiecznych zachowań w kontaktach z psami.
data dodania: 2012-10-12

05.10.2012
data dodania: 2012-10-09

05.10.2012
data dodania: 2012-10-05

21.06.2012
data dodania: 2012-06-21

02.06.2012
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-06-18

06.06.2012
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-06-18

15.06.2012
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-06-18

24.05.2012
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-05-25

10.05. 2012
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-05-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-04-23

 23 kwietnia 2012 roku dzieci ze wszystkich grup brały udział w happeningu programu edukacyjnego 
"ŁOWICKI PRZEDSZKOLAK - przedszkolaki dbają o środowisko".
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-04-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-04-19

Mamo, tato nie palcie proszę – wszystkim szkodzi dym!

Ja jabłuszka Wam przyniosę, zajmijcie się tym!

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-04-19

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-04-18

21.03.2012
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-03-22

22.03.2012
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-03-22

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-02-17

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-02-17

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-02-17

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-02-17

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-02-17

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-02-16

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-02-16