To takie proste!
Strona głowna  /  Galeria
 
W obiektywie

Lecą liście z drzewa różnokolorowe,
te są żółto-złote, a tamte- brązowe.
Jeszcze niby ciepło, słonko świeci, grzeje...
aż tu nagle skądejś wichrzysko zawieje(....).
                                     Pani Jesień- Z. Dąbrowska

 

18 października dzieci z grupy Żabki udały się na spacer w pobliskie okolice przedszkola, by podziwiać złotą jesień. 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-18

12 października był w naszym przedszkolu wyjątkowym dniem. Na twarzy pani Dyrektor, pań nauczycielek oraz pracowników obsługi pojawiły się jeszcze większe niż na co dzień uśmiechy. Dzieci z grupy Motylki pięknie zaprezentowały dla wszystkich zaproszonych gości specjalnie przygotowane na tę okazję występy. Przedszkolaki były bardzo dumne i pełne powagi podczas artystycznego wystąpienia. Dzieci złożyły serdeczne życzenia oraz wręczyły wszystkim pracownikom własnoręcznie wykonane słoneczniki. Przedszkolaki otrzymały wielkie brawa. Pani Dyrektor złożyła ciepłe życzenia radości i sił, których z pewnością nie zabraknie nam na kolejne miesiące.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-17

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-17

28 września 2018 r. w ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" przybyła do naszej grupy pani Monika, mama Kacpra. Przeczytała dzieciom bajkę pt. "O kózce i lisie". Dzieci z chęcią słuchały wielkiej przygody dwóch bohaterów i czekały na możliwość obejrzenia obrazków.
Dziękujemy mamie Kacpra za poświęcony czas. 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-07

Dzieci z grupy Biedronek wybrały się do parku na jesienny spacer. W parku zbierały jesienne skarby: liście, kasztany i żołędzie. Celem zajęcia było poszerzanie wiedzy na temat zmian zachodzących w przyrodzie wraz ze zmianami pór roku- rozbudzanie przyrodniczych zainteresowań dzieci poprzez zwrócenie ich uwagi na uroki jesieni.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-03

W bieżącym roku szkolnym nasze przedszkole przystąpiło do edukacyjnego programu "WyRaźni na drodze". Zgodnie z głównymi celami projektu, skierowanego do dzieci 5-letnich, przedszkolaki utrwaliły wiedzę na temat podstawowych zasad poruszania się w ruchu drogowym, uczyły się pożądanych zachowań  związanych z poruszaniem się chodnikami i wzdłuż jezdni, zdobyły również wiedzę w zakresie prawidłowego korzystania z elementów odblaskowych w celu poprawy widoczności na drodze. Podczas "bezpiecznych spacerów" dzieci wykorzystały zdobytą wiedzę w praktyce. Jednym z elementów projektu było również spotkanie z policjantem. Zwieńczeniem było wykonananie prac plastycznych, które zostały wsyłane na konkurs.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-03

27 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Domaniewicach odbył się Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej „Wolność jest w nas”, w którym wzięło udział dwoje naszych reprezentantów: Lidka i Miłosz z grupy IV. Przedszkolaki zaprezentowały się z piosenką pt. „Biało-czerwona”. Mali wokaliści mieli bardzo trudne zadanie- musieli pokonać tremę, zaśpiewać jak najlepiej i zachwycić jury. To wszystko im się udało i ostatecznie zajęli bardzo dobre- III miejsce. Gratulujemy!

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-01

21 września przedszkolaki z grupy Motylki czyli 5-6 latki wraz ze swoją panią wybrały się na wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie. Celem wycieczki było przypomnienie sobie zasad ruchu drogowego, jak również zaobserwowanie zachowania się pieszych i kierowców. Dzieci z uwagą obserwowały ruch uliczny, nazywały pojazdy oraz poznane znaki drogowe. Przede wszystkim uczyły się właściwego sposobu przechodzenia przez jezdnię.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-30

Dnia 27.09.2018r. dzieci przyniosły do przedszkola pomarańcze. Z myślą o witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok pomarańczowy. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, przedszkolaki zapoznały się z wyciskarką i jej działaniem .Następnie dzieci kolejno podchodziły i samodzielnie wyciskały sok z połówek pomarańczy. Po skończonej pracy delektowały się jego smakiem. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez dodatku cukru i bez konserwantów.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-30

Obserwowanie ruchu ulicznego, znaków drogowych oraz przejścia dla pieszych było celem ostatniego spaceru grupy IV. Dzieci ćwiczyły umiejętność prawidłowego i bezpiecznego przechodzenia na drugą stronę jezdni. Podczas krótkiej wycieczki utrwaliliśmy sobie jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-27

Pierwsza w tym roku szkolnym, wrześniowa audycja pt. "Muzyczne pożegnanie wakacji" rozpoczęła nasze cykliczne, comiesięczne spotkania z muzyką. W ostatni poniedziałek poznaliśmy gitarę elektryczną i przenieśliśmy się w świat muzyki country. Kolejne spotkanie już w październiku.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-25

W dniu 20.09.2018r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pracą policjanta oraz z zasadami bezpiecznego poruszania się na drodze. Policjanci przypomnieli dzieciom o czynnościach, które będą dbały o ich bezpieczeństwo tj. jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba, o konieczności zapinania pasów w samochodzie, a także przypomnieli dzieciom o korzyściach noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości.
Serdecznie dziękujemy Panom Policjantom za wizytę i przybliżenie informacji o tym odpowiedzialnym zawodzie.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-24

W ostatnią środę, wzorem ubiegłego roku, nasze przedszkole odwiedziło kino 3D. Bez wychodzenia z przedszkola mogliśmy się poczuć jak w prawdziwym kinie. Tym razem, po założeniu okularów, przenieśliśmy się w świat bohaterów bajki pt. "Czarnoksiężnik z Oz". Z niecierpliwością czekamy na kolejne projekcje.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-20

We wtorek, 18 września, dzieci z naszego Przedszkola wzięły udział w kolejnej uroczystości z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. W towarzystwie dzieci i młodzieży z łowickich szkół i przedszkoli przeszliśmy biało-czerwonym korowodem ulicami naszego miasta, po czym w parku Błonie prezentowaliśmy i oglądaliśmy wypuszczane w niebo latawce.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-18

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-17