To takie proste!
Strona głowna  /  Galeria
 
W obiektywie

22 maja, w środę, dzieci odwiedziły GOK w Bolimowie, gdzie uczestniczyły w warsztatach plastycznych. Odwiedziły też bardzo urokliwe miejsce w Łasiecznikach ,, Pawie oczko”. Były pozytywnie zaskoczone ilością zwierząt i ich różnorodnością. Dzieci bawiły się ze zwierzętami, jeździły traktorem, na kucyku, karmiły i głaskały daniele, oglądały owce, kozy, alpakolamę, lamę ,króliki, agawę, żółwia, muła, gołębie, bażanty, perliczki , kurczęta, indyki i indyczki, srebrnego lisa, różne odmiany kur, kaczek, gęsi, pawi (indyjski, złoty, albinos), a nawet kangura. Nie zabrakło kotków i psiaków, które towarzyszyły im przez cały pobyt. Wolny czas spędziły na placu zabaw wyposażonym w trampolinę, karuzelę, huśtawki i zjeżdżalnię.
Mili gospodarze pani Ewa i pan Tomasz przyjęli nas bardzo serdecznie za co im pięknie dziękujemy.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-23

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-21

17 maja Zajączki wybrały się na krótką wycieczkędo pobliskich sklepów zoologicznych. Postanowiły sprawdzić, czy znajdą w nich artykuły niezbędne do urządzenia akwarium. Przy okazji podziwiały też różne gatunki ryb akwariowych, które zachwciły je swą barwą i kształtami. Dzięki wycieczce i wcześniejszym rozmowom Zajączki uświadomiły sobie, że opieka nad każdym zwierzęciem to obowiązek i wielka odpowiedzialność.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-19

W dniu 15.05.2019r. przedszkolaki z wielką radością powitały wyjątkowych gości- strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiania wyposażenia, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i chętnie wypowiadały się na zadawane pytania. Podopieczni z wielką radością przymierzali ubiór strażaka oraz hełm, aby poczuć się choć przez chwilę strażakiem.  Dziękujemy strażakom za przybycie.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-18

13 maja 2019 r naszą grupę odwiedziła mama Julitki. Przeczytała dzieciom wspaniałą opowieść o Percym i jego przyjaciołach zwierzętach, które mieszkały w parku. W książce znajdował się piękny plakat, na którym ukryta była niespodzianka, dzieci poradziły sobie świetnie z odnalezieniem niespodzianki.
Dziękujemy mamie Julitki za przeczytanie pięknej opowieści o Percym.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-16

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-11

Na środę, 8 maja, dwie najstarsze grupy z naszego przedszkola - Zajączki i Motylki, zaplanowaną mały wycieczkę do Łodzi. Tuż po śniadaniu dzieci udały się do autokaru i skierowały się do miejsca docelowego. Pierwszym przystankiem było planetarium EC 1. Przedszkolaki wzięły udział w pokazie pt. "Kosmos dla najmłodszych". Dzieci zostały zapoznane z Układem Słonecznym, jego położeniem w Drodze Mlecznej, a także ze Słońcem oraz planetami. Następnie przedstawione zostały gwiazdozbiory widoczne niebie oraz mity i legendy z nimi związane. Przedszkolaki brały czynny udział w dyskusji z prezenterem. Następnie, po krótkiej przerwie na obiad, udaliśmy się do sali zabaw "Twister". Tam dzieci korzystały z różnego rodzaju sprzętów, torów przedszkód oraz basenów z piłeczkami. Na pamiątkę wszyscy otrzymali kolorowe balony. To był fantastyczny wyjazd, który na długo zapadnie w naszej pamięci.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-10

9 maja (czwartek) 2019 roku Motylki wybrały się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu, by wziąć udział w zajęciach edukacyjnych. Ich celem było uświadomienie przedszkolakom jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą ogień. Dzieci miały możliwość obejrzenia sprzętu jakim posługują się strażacy podczas akcji. Przedszkolaki wykazały się świetną znajomością numerów alarmowych i znajomością znaków ewakuacyjnych. Ponadto dowiedziały się jak tę wiedzę wykorzystać w razie zagrożenia. Brały też udział w próbnej ewakuacji z zadymionego pomieszczenia. Przedszkolaki dowiedziały się jak udzielać pierwszej pomocy- mogły samodzielnie wykonać masaż serca. Dzieci przekonały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożaru, ale również na ratowaniu ludzi z wypadków komunikacyjnych, z powodzi, ze zniszczeń spowodowanych wichurami, od niebezpiecznych zwierząt i owadów oraz z innych sytuacji zagrażających ludzkiemu życiu. Zajęcia te z pewnością na długo pozostaną w ich pamięci.
Dziękujemy za super wycieczkę!

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-09

W czwartkowe przedpołudnie, 7 maja, dzieci z grupy „Zajączki” wybrały się do kompleksu sal edukacyjnych „Ognik” w Komendzie Powiatowej Państwowej Staży Pożarnej w Łowiczu. 5- i 6-latki z naszego przedszkola były bardzo zainteresowane zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem przeciwpożarowym i chętnie włączały się w dyskusję o zagrożeniach. Strażak przybliżył dzieciom tematy związane z bezpiecznymi zachowaniami w domu i przedszkolu, powiedział jak uniknąć zatruć poprzez domowe czujki czadu i dymu, a także przypomniał, jak prawidłowo wezwać służby ratunkowe. Dzieci miały również możliwość wypróbowania swoich sił w razie potrzeby udzielenia pierwszej pomocy oraz mogły obejrzeć sprzęt i pojazdy pożarnicze.
Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie!

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-08

W dniu 7 maja 2019 r. odbyła się w naszym przedszkolu prezentacja wyników autoewaluacji, która umożliwia  podjęcie starań o uzyskanie Krajowego Certyfikatu Przedszkole Promujące Zdrowie. Na uroczystości gościliśmy m.in. przedstawicieli Urzędu Miasta Łowicza, dyrektorów przedszkoli oraz Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Skierniewicach, rodziców, dziadków oraz wielu przyjaciół naszego przedszkola. Podczas uroczystości zaprezentowane zostały wyniki autoewaluacji. Następnie, z przedstawieniem dotyczącym zdrowego stylu życia, wystąpiły dzieci z grupy V. Po uroczystości goście zostali zaproszeni przez panią dyrektor na zdrowy poczęstunek.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-07

Czwartek (25 kwietnia) był dla naszych przedszkolaków dniem pełnym wrażeń. Wszystkie grupy wybrały się na wycieczkę do lasu. Naszym głównym celem było spotaknie z panem leśniczym. Na miejscu dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Pan leśniczy przypomniał również zasady prawidłowego zachowania w lesie. Wszyscy spędzili miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, leśnej przyrody.
Bardzo dziękujemy panu leśniczemu za ogromną dawkę wiedzy i wspaniale spędzony dzień.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-01

23 kwietnia w Przedszkolu nr 3 odbyła się olimpiada sportowa pod hasłem "Tor przeszkód na wesoło, czyli jak dbać o zdrowie". W zawodach wzięło 5 drużyn z łowickich przedszkoli promujących zdrowie. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy "Zajączki". Po przedstawieniu haseł dopingujących drużynę oraz rozgrzewce, młodzi sportowcy przystąpili do rywalizacji. Każda drużyna miała do pokonania 5 torów, na których czekały ciekawe konkurencje. Wszystkie drużyny spisały się na medal i zajęły równorzędne, pierwsze miejsce.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-29

16 kwietnia, we wtorek, rodzice z grupy III obserwowali swoje dzieci w czasie zabaw i zajęć w grupie rówieśniczej. Rodzice mieli możliwość zapoznania się z osiągnięciami swojej pociechy oraz zachowania w czasie zajęć dydaktycznych. Mogli porównać stopień rozwoju swojego dziecka z jego rówieśnikami. Zapoznali  się również ze sposobem pracy nauczycieli w przedszkolu.
Dziękujemy przybyłym rodzicom za współpracę.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-28

Podczas ostatniego tygodnia, kiedy grupa IV rozmawiała o żywiołach, dzieci zainteresowały się szczególnie zagadnieniem erupcji wulkanu. Zajączki dowiedziały się co to są wulkany, jak powstają, dlaczego wybuchają… To wszystko zainspirowało nas do zrobienia własnego wulkanu. Zaczęliśmy od zrobienia stożka przypominającego kształtem wulkan, w którym ukryliśmy pojemnik. Następnie przygotowaliśmy wszystkie niezbędne składniki. Dzieci wlewały kolejno do pojemnika: wodę z sodą, płyn do naczyń oraz ocet, po wlaniu którego doszło do "wybuchu". Przez krater zaczęła wydobywać się piana- nasza lawa, która zalała całą tacę. Taki bezpieczny wulkan każdy, z pomocą rodziców, zrobić w domu.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-28

Dzieci z grupy II "Biedronki" wybrały się na spacer w poszukiwaniu wielkanocnego zajączka.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-20

5 kwietnia dzieci z grupy III podziwiały występy wychowanków ośrodka z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Uczniowie przybliżyli wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat. Piękna dekoracja, stroje, śpiew, muzyka oraz gra aktorska wzbudziły w nas same pozytywne uczucia. Pani dyrektor złożyła wszystkim gościom wielkanocne życzenia.
Bardzo dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w tej uroczystości.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-14

2 kwietnia grupa IV udała się z wizytą do wspaniałej krainy nauki i zabawy - "Ceramilandii" w Lutomiersku. Program naszej wycieczki obejmował poznanie etapów produkcji ceramiki, a także czynny udział dzieci w warsztatach ceramicznych. Podczas zajęć mali artyści otrzymali gotowe produkty, które ozdabiali według własnego pomysłu. Wykonane ceramiczne arcydzieła pojechały z nami do domów. Po skończonej pracy każde dziecko otrzymało dyplom Małego Ceramika. Następnie Zajączki wzięły udział w zabawach w parku rozrywki, gdzie każdy znalazł coś dla siebie na zjeżdżalniach, kolejkach, karuzelach, trampolinach, labiryntach i wielu innych urządzeniach. Do przedszkola, choć zmęczeni, wracaliśmy wszyscy zadowoleni i we wspaniałych humorach.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-13

Hodowla rzeżuchy i szczypioru udała się znakomicie. Zajączki przygotowały więc kanapki z zielonymi witaminkami. Było pracowicie, smacznie i zdrowo. Teraz dzieci czekają aż urośnie natka pietruszki.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-07

W dniu 2 kwietnia dzieci z naszego przedszkola brały udział w podsumowaniu konkursu organizowanego przez Przedszkole Integracyjne nr 10 w Łowiczu, pt. "Autyzm to też życie". W konkursie brali udział Pola Rosłonek z grupy Żabki oraz Kacper Goniarski z grupy Motylki. Wykonali oni pracę plastyczne związane z autyzmem, w których dominował kolor niebieski- kolor autystyków. Dzieci otrzymały ex aequo pierwsze miejsca. Serdecznie gratulujemy!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-04

Dzieci z grupy Motylki gościły mamę Stasia, która przeczytała dzieciom serię bajek o przygodach Kici Koci. Przedszkolaki chętnie słuchały bajki oraz odpowiadały na pytania mamy Stasia. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i zapraszamy częściej.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-04

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-02

Tata Oli przeczytał opowiadanie z serii książek ,,Klinika dla pluszaków” Disney Junior. Doktor Dosia główna bohaterka, opiekuńcza i troskliwa sześciolatka leczy chore pluszaki. Okazuje im serce i zawsze wie, jak zaradzić trudnej sytuacji. Prowadzi ona klinikę dla zabawek. Kiedy dziewczynka przykłada stetoskop do którejś ze swoich zabawek coś magicznego zaczyna się dziać, jej pluszaki ożywają, dzięki czemu Dosia może się z nimi komunikować. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowiadania. Z chęcią poznają inne opowieści o przygodach tej rezolutnej dziewczynki i jej przyjaciół. Może w przyszłości któreś z nich zostanie lekarzem?
Serdecznie dziękujemy Tacie Oli.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-02

Dnia 27 marca (środa) w Przedszkolu nr 5 „Jaś i Małgosia” w ramach programu Promocji Zdrowia odbył się konkurs pod hasłem „Żyj zdrowo- baw się na sportowo!”.  W konkursie wzięły udział dzieci z gr. V Motylki: Oliwier, Adam, Apolonia, Pola, Lena- dzieci 5- i 6– letnie.Celem konkursu było kształtowanie postaw prozdrowotnych – zdrowego stylu życia. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, bezpieczeństwa oraz różnorodnych rozgrywek sportowych. Dzieci aktywnie i miło spędziły czas. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy oraz nagrody. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-01

Dzisiaj mieliśmy okazję uczestniczyć w zabawach. Byliśmy aktorami i wcielaliśmy się w różne postacie. Odgrywaliśmy różne scenki z wykorzystaniem pacynek i kukiełek oraz naszego grupowego kolorowego teatrzyku. Zabawy nie tylko nas zrelaksowały, ale dały nam dużo radości, satysfakcji i powodów do dumy.
Mamy głębokie przekonanie, że każde dobre i twórcze przeżycie pozostaje w człowieku na zawsze - staje się punktem zaczepienia, oparcia w przyszłości.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-01

W piątek 22.03.2019 r. przedszkolaki z grupy V razem z Dinusiem zastanawiały się skąd bierze się dym. Wybraliśmy się na wycieczkę podczas, której byliśmy obserwatorami- szukaliśmy źródeł dymu. Zajęcia z Dinusiem to pierwsze zajęcia z cyklu „Czyste powietrze wokół nas”. Celem zajęć było ukierunkowanie uwagi dzieci na źródła i rodzaje dymu poprzez obserwację w środowisku.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-01

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-31

Trzy czwarte naszej planety to woda. Bez niej nie istniałoby życie. Światowy Dzień Wody został ustanowiony, aby uczyć, w jaki sposób zarządzać wodą.
To święto ustanowione przez ONZ ma przypominać o tym, że trzeba chronić wodę, bo jej zasoby na Ziemi są ograniczone. W dniu 22 marca  dzieci wspólnie z nauczycielem wyjaśniały, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Na zakończenie wykonały pracę plastyczną- kropelkę wyklejoną kuleczkami bibuły.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-26

21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola witały jedną z najbardziej wyczekiwanych pór roku- wzięły udział w Balu Wiosny. Dzięki kolorowym strojom dzieci, w przedszkolu zrobiło się na chwilę bardzo wiosennie...

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-25

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-25

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-25

Z okazji Światowego Dnia Wody Zajączki poznawały znaczenie wody dla wszystkich żywych organizmów, poszerzały wiedzę o jej zasobach na Ziemi, przypominały też zasady oszczędnego gospodarowania nią. Jednak najciekawszą częścią przedszkolnego dnia było spotkanie z Panią Dominiką – biologiem, która zaprosiła dzieci do zabaw z wodą. Zajączki eksperymentowały i obserwowały zachowanie wody oraz jej interakcje z innymi substancjami. Było ciekawie, zaskakująco i wesoło. Przedszkolaki rozwijały przy tym myślenie przyczynowo-skutkowe, spostrzegawczość i umiejętność formułowania wniosków.  Zajęcia zakończyły się puszczaniem baniek mydlanych z samodzielnie przygotowanego przez dzieci roztworu.
Dziękujemy Pani Dominice Pucyk za zaangażowanie i bardzo ciekawie przeprowadzone zajęcie.
P.S.  Zachwycone przebiegiem zajęć dzieci (co widać na zdjęciach) od razu zaprosiły Panią Dominikę na następne spotkanie.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-24

Jeszcze przed nadejściem pierwszego dnia wiosny „Zajączki” urządziły w sali „zielony ogródek”. Najpierw ustaliły kolejność niezbędnych czynności, a potem, zgodnie współpracując, sadziły, siały, podlewały i zagospodarowały kącik przyrody. Efekt widać na fotografiach.
Teraz opiekują się roślinami i niecierpliwie czekają na samodzielnie wyhodowane witaminy.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-23

Z okazji Światowego Dnia Wody, 22 marca, „Motylki” poznały różne formy wykorzystywania wody, ale też jej bardzo ważne znaczenie dla ludzi, roślin i zwierząt.
Podczas wspólnych eksperymentów przedszkolaki poznały i opisywały właściwości wody, a także dowiedziały się jak można wykorzystać wodę do zabawy – barwiąc ją i dodając różne substancje.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-22

Motylki udały się do kwiaciarni, aby i tam poszukać oznak wiosny. Pani kwiaciarka pokazała dzieciom  wystrój kwiaciarni i zapoznała z jej funkcjonowaniem. Przedszkolaki oglądały wiosenne kwiaty w wazonach i doniczkach. Każdy mógł je dotknąć i powąchać. Pani zaprezentowała nam wiele pięknych gatunków kwiatów ciętych i doniczkowych. Przedszkolaki poznały nazwy niektórych roślin doniczkowych, dowiedziały się jak pielęgnować rośliny oraz co można kupić w kwiaciarni oprócz kwiatów.
Dziękując za miłe przyjęcie i przekazaną wiedzę o roślinach.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-21

„Motylki” rozpoczęły wiosenne prace w kąciku przyrody. Na początku wspólnej pracy nazywały zgromadzone na stoliku cebulki kwiatów oraz nasiona, a także przedmioty potrzebne do wykonania zadania. Następnie z ochotą zabrały się do pracy. Przedszkolaki napełniały skrzyneczki ziemią, sadziły hiacynty, krokusy, żonkile,  szczypiorek czosnkowy, rzeżuchę . Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły  w pracach z tym związanych. Zabawa przy tym była wyśmienita, pełna wrażeń i bogata o nowe doświadczenia i wiadomości. Motylki  zapewniły również, że będą dbały o nasz kącik, doglądały i podlewały rośliny.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-21

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-20

W dniu 14.03.2019 r. (czwartek), grupy: Biedronki, Niedźwiadki i Motylki wybrały się  na wycieczkę do kina Fenix w Łowiczu na projekcję bajki pt. "Corgi, psiak królowej". Poznaliśmy przygody ulubionego pieska Rexa brytyjskiej królowej. Bajka dostarczyła dzieciom dużą dawkę fajnej zabawy i pozytywnych emocji.Wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-20

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-20

Dzieci z grupy IV zaprosiły do przedszkola mamę Kuby, aby im poczytała. W środę, 13 marca, Pani Małgosia Lelewska spełniła prośbę Zajączków. Wspólnie z Kubą wybrali aż dwa ciekawe opowiadania, których przedszkolaki wysłuchały z wielkim zainteresowaniem. Pierwsze, pt. "Latawiec", dotyczyło przygód lubianego przez wszystkich Psa Reksia, a drugie znanego dzieciom żółwia Franklina pt. "Franklin- mały zapominalski". Dzięki tej lekturze Zajączki uświadomiły sobie, że obowiązkowość, prawdomówność i odpowiedzialność za swoje zachowanie, to bardzo ważna rzecz.
Dziękujemy Pani Małgosi Lelewskiej za poświęcony czas i ciekawie przeprowadzoną rozmowę z dziećmi.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-18

Dzieci z grupy Motylki gościły mamę Apolonii, która przeczytała dzieciom bajki pt. „Białośnieżka” oraz „Kryształowa Kula”. Przedszkolaki uważnie słuchały mamy, która w trakcie czytania pokazywała przepiękne ilustracje wzbudzając ciekawość i rozwijając umiejętność uważnego obserwowania. Po przeczytaniu utworu, dzieci odpowiadały na pytania i  udowodniły, że i tym razem nic nie umknęło ich uwadze.
Bardzo dziękujemy mamie Apolonii za tak mile spędzony czas.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-12

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-10

6 marca Zajączki udały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki im. A.K.Cebrowskiego w Łowiczu. Uczestniczyły tam w lekcji bibliotecznej, podczas której dowiedziały się jak zmieniała się książka na przestrzeni wieków. Ogladając film edukacyjny, poznały różne rodzaje książek: od pisanych na odpowiednio wyprawianych skórach i na papierze czerpanym, aż do zapisanych na płytach winylowych, kasetach magnetofonowych i audiobooków. Dowiedziały się także, co znaczy powiedzenie "przeczytać książkę od deski do deski".
Serdecznie dziękujemy Paniom z Biblioteki Miejskiej za przygotowanie i przeprowadzenie zajęć.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-08

We wtorek, 5 marca, Pani Dyrektor oraz przedstawiciele naszego przedszkola z grupy III - Agatka, Marysia oraz Olek z mamą, odwiedzili łowickie schronisko "Pod Pelikanami". Podczas wizyty przekazali karmę dla zwierząt zbieraną podczas akcji wolontariatu "Razem na Święta".
Dziękujemy dzieciom oraz rodzicom za zaangażowanie!

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-06

5 marca, w ramach programu Przedszkoli Promujących Zdrowie, nasze przedszkolaki, w towarzystwie zaproszonych gości, wzięły udział w spotkaniu z panią dietetyk połączonym z warsztatami kulinarnymi oraz quizem wiedzy o zdrowiu. Na nasze zaproszenie odpowiedziały dzieci z łowickich przedszkoli: Przedszkola nr 3, Przedszkola nr 5, Przedszkola nr 7 oraz Przedszkola nr 10, a także Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych- Pani Małgorzata Nowak, Dyrektor Zakładu Ekonomiczno-Administracyjnego w Łowiczu- Pani Joanna Mostowska oraz nauczyciel akademicki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Skierniewicach- Pani dr inż. Agnieszka Wiosetek-Reske, która poprowadziła prelekcję na temat warzyw i owoców w piramidzie żywieniowej. Po wystąpieniu pani dietetyk dzieci, pod kierunkiem studentek dietetyki, wzięły udział w warsztatach kulinarnych podczas których wykonały pyszne, jogurtowo-owocowe desery. Następnym etapem spotkania był quiz wiedzy o zdrowiu, w którym wzięły udział 5-osobowe drużyny. Dzieci zmagały się z pytaniami na temat zdrowia, układały puzzle, z zamkniętymi oczami musiały rozpoznać, jaki owoc smakują oraz rysowały wylosowane warzywo lub owoc podczas kalamburów. Całość oceniało jury w skłąd którego weszli nasi goście. Wszystkie drużyny poradziły sobie z konkurencjami bezbłędnie i zajęły równorzędne pierwsze miejsce.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-06

4 lutego w grupie "Biedronki" odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Tematem zajęć było bezpieczeństwo podczas zbliżających się ferii zimowych.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-04

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-04

"(...) I balony lecą w górę,
ktoś czerwony ma kapturek,
jest karnawał,dzieci tańczą,
gra muzyka przebierańcom."

 

W środę, 6 lutego, tuż przed feriami, w naszym pzredszkolu odbył się Bal Karnawałowy.  Już od wejścia można było wyczuć niecodzienny nastrój. Jedne dzieci wchodziły do sali już w swoich kostiumach, inne dźwigały je zapakowane w torby. Opowiadaniom i wzajemnemu podziwianiu nie było końca. W naszych salach można było spotkać, wróżki, królewny, policjantów, piratów i wiele róznych postaci z bajek. Po śniadaniu, już wszyscy gotowi do zabawy, rozpoczęli bal. Naszą zabawę prowdziła pani Asia z "Pogotowia Artystycznego". Dzieci, przebrane w barwne i pomysłowe stroje, bawiły się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała je do tańców.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-15

5 lutego odpowiadając na zaproszenie sąsiadującej z naszym przedszkolem Szkoły Podstawowej nr 4 „Zajączki” oraz „Motylki” wzięły udział w zabawie karnawałowej. Przedszkolaków i uczniów zabawiał Wodzirej Arek. Były tańce, konkursy oraz wspaniała zabawa.
Za zaproszenie i świetną atmosferę bardzo dziękujemy pani Ewelinie Jezierskiej- mamie Lenki.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-13

30 stycznia do grupy "Motylki" przybyli bardzo mili goście - kochane Babcie i wspaniali Dziadkowie. Przedszkolaki w odświętnych strojach i z uśmiechem na ustach przedstawiły program artystyczny. Były wierszyki o Babci i piosenki o Dziadku. Po reakcjach gości można było wnioskować, że występ bardzo się podobał. Babcie i Dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali swoje wnuczęta. Po przedstawieniu przyszedł czas na gorące uściski, własnoręcznie wykonane upominki oraz słodki poczęstunek.
Wszystkim Babciom i Dziadkom dziękujemy za przybycie na uroczystość.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-10

Serdecznie dziękujemy Babciom i Dziadkom za przybycie na nasze przedstawienie.

 

Niechaj Dziadek z Babunią

Tak nam długo żyją

Póki komar i mucha morza nie wypiją

Ty mucho, ty komarze

Pijcie wodę powoli

Niech się Dziadziuś z Babunią

Nażyją do woli

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-04

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-04

Nasze przedszkole włączyło się w akcję „Złota akcja dla kundelka” organizowaną przez Łowickie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt pod patronatem Burmistrza Miasta Łowicza- Krzysztofa Jana Kalińskiego. Celem przedsięwzięcia było kształtowanie prawidłowych postaw wobec zwierząt oraz pomoc im. Ww. akcja trwała od 6 grudnia 2018 r. do 25 stycznia 2019 r. i polegała na zbiórce bilonu o nominałach 1-5 gr. Zbierali wszyscy- dzieci, rodziców oraz pracownicy przedszkola. Finał akcji odbył się 25 stycznia 2019r. w hali OSiR w Łowiczu, gdzie posegregowane bilony zostały zważone. Nasze przedszkole zebrało łącznie aż 17,8 kg monet o nominałach: 1, 2 oraz 5 gr. Podczas podsumowania część grupy Zajączki zaprezentowała się z krótkim występem.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie! :)

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-31

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-29

"Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia…”

 

Babcie i Dziadkowie to ważne osoby, które zajmują szczególne miejsce w sercach dzieci. Dlatego Dzień Babci i Dziadka obchodzimy w naszym przedszkolu bardzo uroczyście. 24 stycznia swoich najbliższych do przedszkola zaprosiły Zajączki. Dzieci przygotowały dla nich krótkie przedstawienie wcielając się w role babci, dziadka, wilka, Baby Jagi oraz gromadki wnucząt, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Wnuczęta wyraziły swoją miłość i wdzięczność do ukochanych osób, a przybyli goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom przygotowane samodzielnie upominki oraz brały udział we wspólnych zabawach. Twarze zaproszonych gości były pełne radości i uśmiechu.
Kochanym Babciom i drogim Dziadkom dziękujemy za liczne przybycie i jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu!

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-27

21 stycznia "Niedźwiadki" odwiedzili uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im.W.S.Reymonta w Łowiczu z nauczycielką. W trakcie spotkania przedszkolaki słuchały bajek i wierszyków czytanych przez młodzież szkolną. Następnie uczestniczyły w zabawach  i grach przygotowanych przez licealistów, między innymi takich jak: "Skojarzenia", "Chodzi lisek koło drogi", "Haftowana chusteczka", "Baba Jaga patrzy" czy "Gra w kolory...". Nasi starsi przyjaciele przygotowali dla nas zwierzaki z balonów i drobne niespodzianki. Dziękujemy za spotkanie, świetną zabawę i niespodzianki.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-27

16 stycznia dzieci z dwóch grup przedszkolnych wzięły udział w konkursie kolęd organizowanym przez przedszkole w Popowie. W konkursie zaśpiewali: Bartek Chojnacki i Wiktor Sosnowski z grupy "Żabki" przygotowani przez panią Paulinę Panek oraz Lena Stokowska i Igor Czarnocki z grupy "Motylki", przygotowani przez panią Sylwię Pawlicką. Żabki wykonały kolędę pt. "Pójdźmy wszyscy do stajenki", a Motylki kolędę pt. "Tylko jedna jest taka noc". Dzieci zostały nagrodzone wielkimi brawami, a w nagrodę otrzymały książkę i pamiątkowego aniołka.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-24

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-17

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-16

9 stycznia od samego rana w sali grupy "Zajączki" unosił się zapach pierników. Grupa 5- i 6-latków wzięła udział w "Warsztatach pachnących tradycją". Do przedszkola zostali zaproszeni pani Ewa oraz pan Paweł, którzy poprowadzili "piernikowe zajęcia". Omówili oni kolejne kroki tworzenia, ozdabiania piernikowych sylwetek babci i dziadka. Przedszkolaki z "Zajączków" z wielkim zapałem i zaangażowaniem tworzyły swoje dzieła, a takie oryginalne zajęcia zrobiły na nich wrażenie. Gotowe smakołyki posłużą jako prezent z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka. Natomiast piernikowe, również własnoręcznie ozdobione medale wspaniałych cukierników będą pamiątką dla dzieci.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-11

20 grudnia Zajączki oraz Motylki odpowiedziały na zaproszenie mamy Lenki i wzięły udział w spotkaniu świątecznym w Szkole Podstawowej nr 4 w Łowiczu. Przedszkolaki obejrzały przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów starszych klas.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie oraz słodkie upominki.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-28

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-28

Jak co roku, w okresie bożonoarodzeniowym, przedszkolaki z "Zajączków" przygotowały przedstawienie świąteczne dla swoich najbliższych wcielając się w jasełkowe postaci. Były anioły, królowie, pastuszkowie, dzieci, mały Jezus i jego rodzice: Maryja i Józef. 5- i 6-latki wprowadziły wszystkich w atmosferę świąt Bożego Narodzenia przypominając wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej dekoracji i z dużym zaangażowaniem prezentowali swoje umiejętności.
Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie oraz wspólne kolędowanie.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-27

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-27

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły związany z tradycjami i obrzędami. Wiedzą o tym również dzieci z naszego przedszkola. Pragnąc przybliżyć nam emocje i wydarzenia z tamtego dnia Niedźwiadki zaprezentowały JASEŁKA. Jasełkowa szopka miała tradycyjną obsadę. Była Maryja, św. Józef, malutkie dzieciątko Jezus, aniołowie, trzej królowie i pastuszkowie. Szopka prezentowała się zdumiewająco, a występy przedszkolaków wywołały  wzruszenie. Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój.
Dziękujemy rodzicom, dziadkom, ciociom, rodzeństwu za liczne przybycie i wspieranie nas podczas występów i wspólne śpiewanie kolędy.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-26

Dnia 18.12.2018 grupa „Motylki” wystąpiła z przedstawieniem jasełkowym dla rodziców. Motylki świetnie poradziły sobie w roli aktorów. Dzieci wcieliły się w postacie Maryi, Józefa, aniołów i królów. Śpiewały kolędy, recytowały swoje kwestie. Występy wszystkich przedszkolaków zostały nagrodzone wielkimi brawami, a w niejednym oku pojawiła się łezka wzruszenia.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-26

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-19

14 grudnia  grupy: Motylki i Zajączki uczeztniczyły w przedstawieniu jasełkownym przygotowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Brzechwy w Łowiczu. Spektakl pt. „O Betlejem, czy jesteś godne swojego Króla?” to klasyczne jasełka- ze świętą rodziną, trzema królami, pastuszkami, Herodem, któremu doradzają anioł i diabeł i śpiewającym chórem aniołków. Uczniowie przybliżyli wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat. Bardzo dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w tej uroczystości.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-17

13 grudnia przedszkolaki z grupy "Niedźwiadki" brały udział w koncercie Majki Jeżowskiej, który miał miejsce w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łowiczu. Dzieci miały okazję posłuchać na żywo największych przebojów  tj. "A ja wolę moją mamę", "Wszystkie dzieci nasze są", "Najpiękniejsza w klasie" oraz wiele, wiele innych.  Towarzyszył im  taniec, śpiew, dobra zabawa i konkursy. Muzyczna przygoda była dla dzieci nie lada przeżyciem, które pozostanie na dłuższy czas. Każdy wrócił do domu ze zdjęciem Majki i jej autografem, a na tablicy grupy można podziwiać plakat również z podpisem piosenkarki. Panie kupiły płytę, zatem piosenki będą im towarzyszyły na co dzień w przedszkolu.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-16

W ramach projektu „ Mały Miś w świecie wielkiej literatury” 11 grudnia 2018 r. we wtorek  III grupę Niedźwiadki odwiedził pan Mariusz przedstawiciel wydawnictwa MAC.  Przeczytał opowiadania z książki „ Świat w piżamie”. Dzieci z ciekawością wysłuchały opowiadań i chętnie odpowiadały na pytania dotyczące ich treści. Gość na pamiątkę wpisał się do naszej przedszkolnej kroniki, odrysował swoją dłoń a książkę podarował grupie.
Dziękujemy panu Mariuszowi za przybycie do naszego przedszkola i otrzymany prezent.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-16

6 grudnia to szczególnie wyjątkowy dzień dla najmłodszych. Dzieci z naszego przedszkola przygotowywały się do niego bardzo starannie wykonując prace plastyczne związane z Mikołajkami, rysowały listy oraz uczyły się wierszy i piosenek. Tego dnia na przedszkolaków niespodzianka czekała już od samego rana. Święty Mikołaj witał dzieci przed wejściem do przedszkola i częstował pysznymi cukierkami. Tuż po śniadaniu odwiedził każdą grupę ze wspaniałymi upominkami dla wszystkich dzieci, a przedszkolaki chętnie rozmawiały z naszym miłym gościem. To był ciekawy dzień, nie było czasu na nudę i narzekanie. Do zobaczenia za rok...

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-09

W dniu 6 grudnia w naszym przedszkolu, odbyło się spotkanie z Mikołajem połączone z podsumowaniem działań programu Przedszkole Promujace Zdrowie po uzyskaniu certyfikatu wojewódzkiego. Dzieci brały udział w prezentacji dotyczącej bezpieczeństwa zimą oraz bezpiecznych zabaw. Dowiedziały się również co to jest zdrowe odżywianie. Po prezentacji multimedialnej dzieci z grupy "Zajączki" i "Motylki" zaprezentowały piosenkę o zdrowiu oraz wiersz. Każda z grup przedstawiła również plakat promujący zdrowie. W podsumowaniu uczestniczyli zaproszeni goście, m.in. Burmistrz Miasta Łowicza - Krzysztof Jan Kaliński, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych - Pani Małgorzata Nowak, Dyrektor Żłobka Miejskiego - Pani Elżbieta Paks oraz gość honorowy - Święty Mikołaj. Spotkanie poprowadzili koordynatorzy: Paulina Panek i Marta Gawinek.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-08

Przedświąteczny okres to bardzo intensywny czas dla nszych przedszkolaków- ubieranie choinki, dekorowanie sal, wizyta Mikołaja, nauka kolęd... W tym roku dzieci miały dodatkową atrakcję. We wtorek, 4 grudnia, odwiedziła nas pani Elżbieta Lewandowska, która przeprowadziła warsztaty plastyczne. Każda grupa miała inne zadanie, ale wszystko pozostawało w światecznej tematyce. Powstały piękne Mikołaje, choinki i bombki, które zdobią teraz przedszkolny korytarz.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-06

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji wolontoriatu "Razem na Święta". W naszym przedszkolu
zbierana będzie karma dla zwierząt ze schroniska "Pod Pelikanami" w Łowiczu (ul. Katarzynów 113).


Zapraszamy wszystkie dzieci oraz rodziców do włączenia się do zbiórki.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-05

Andrzejki w naszym przedszkolu to tradycja. 29 listopada, jak co roku, dzieci z grupy „MOTYLKI” wzięły udział w zabawach i wróżbach andrzejkowych, które dostarczyły im wielu przeżyć i emocji. „Losowanie kolorów”,  „Wróżenie z gwiazd”,  „Serduszka” to tylko niektóre wróżby, dzięki którym przedszkolaki sprawdziły, co czeka je w przyszłości. Odbyły się także tańce przy muzyce. Ten magiczny dzień spodobał się wszystkim dzieciom.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-03

Zajęcia  otwarte  dla  rodziców to  jedna  z  form  współpracy  przedszkola  z rodzicami, w czasie której mają oni okazję  zapoznać  się m.in. ze sposobami pracy dydaktyczno-wychowawczej oraz przekonać się, jak wiele ich pociechy już potrafią zrobić.
W piątek, 30 listopada, na zajęcia o takim charakterze, zostali zaproszeni rodzice „Niedźwiadków”. Tematem przewodnim były Andrzejki. Nauczycielki wzbogaciły wiedzę dzieci na temat tradycji, obrzędowości, wróżb i czarów. Przedszkolaki aktywnie  uczestniczyły w zabawach andrzejkowych dowiadując się co czeka je w przyszłości. Czas szybko upłynął w miłej, przyjaznej i radosnej atmosferze.
Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za udział w spotkaniu.
Mamy nadzieję, że kolejne zajęcia, zaplanowane na drugie półrocze, będą się cieszyć równie licznym zainteresowaniem.  

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-02

29. listopada, a więc w wigilię imienin Andrzeja, Zajączki zgodnie z tradycją urządziły sobie dzień wróżb. Dzieci z zaciekawieniem słuchały gawędy o dawnych, ludowych zwyczajach andrzejkowych, uczyły się czarodziejskich zaklęć i z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły we wróbach.
Odkrywały swoją przyszłość np. wprawiając w ruch czarodziejski kapelusz, rozwiązując jak najwięcej supełków, wróżyły przy pomocy butów, oczywiście było również lanie wosku i uruchamianie wyobraźni: "co to za dziwny kształt?". Nie zabrakło też pląsów i tańców przy muzyce. Co przyniesie los- zobaczymy, Zajączkom juz przyniósł DOBRĄ ZABAWĘ.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-02

Dnia 30.11.2018r  grupę  "Motylki" odwiedziła nas mama Natana i Wojciecha- pani Katarzyna.  Przeczytała dzieciom bajkę pt. "Śpiąca Królewna" w opracowaniu braci Grimm. Były to przygody Królewny,  która zasnęła w dniu swoich urodzin, a razem z nią całe królestwo. Przedszkolaki do końca chętnie i z zaciekawieniem oraz wielką uwagą słuchały po czym obejrzały kolorowe ilustracje. Potrafiły odpowiedzieć na zadawane pytania dotyczące treści.
Serdecznie dziękujemy pani Katarzynie za miłe spotkanie z książką. Z niecierpliwością czekamy na następne grudniowe spotkanie.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-02

„Andrzejki” to stary ludowy zwyczaj wróżb i czarów. Miały one dać odpowiedź na pytanie, co kogo czeka w przyszłości.  Tradycja wróżb przetrwała do dzisiaj więc nasze Biedronki postanowiły uczcić ten dzień. Była to wspaniała zabawa, dostarczająca wielu nowych przeżyć i emocji.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-02

W grupie „Niedźwiadki” mieliśmy przyjemność gościć mamę Michasi - panią Małgosię, która w ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" oraz programu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" przeczytała dzieciom bajki. Dzieci słuchały z ciekawością i dużym zaangażowaniem. Mama wpisała się do grupowej kroniki oraz odbiła swoją dłoń. Na zakończenie każdy przedszkolak dostał od mamy jajko niespodziankę a cała grupa książeczkę kolorowankę „Kucyki  My Little Pony”.
Dziękujemy mamie  za mile spędzony czas.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-29

W środę, 28 listopada, gościliśmy w Muzeum w Łowiczu. Pan Tomasz Romanowicz (pracownik muzeum) opowiadał nam o tradycjach wiejskich kultywowanych w naszym regionie. Oprowadził nas po salach, w których znajdowały się kolorowe, łowickie wycinanki. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób były robione, jakie elementy się na nich znajdowały i jakim narzędziem były wycinane, do czego służyły, gdzie je umieszczano. Zapoznał nas z 3 podstawowymi formami łowickich wycinanek: okrągłe "Gwiozdy łowickie", prostokątne "Kodry", pionowe "Tasiemki". Na koniec zostaliśmy zaproszeni na warsztaty, każdy z nas otrzymał szablon koguta, który musiał sam ozdobić według własnego pomysłu. Wycinanki przypominały małe dzieła sztuki, każda z nich była wyjątkowa i niepowtarzalna. Warsztaty przebiegły w bardzo miłej atmosferze, a my wróciliśmy do przedszkola z pogłębionymi wiadomościami.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-28

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-28

W środę, 28 listopada, grupę 5-, 6-latków odwiedziła mama Maksa. Była to jedna z comiesięcznych wizyt rodziców w przedszkolu w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Tym razem "Zajączki" wysłuchały kilku przygód z książki pt. "Przygody Filonka Bezogonka". Była to ciepła, sympatyczna opowieść o małym kotku, który zjednał sobie sympatię naszych małych słuchaczy swoim czystym serduszkiem, zabawnymi przygodami i przemyśleniami i zawsze dobrym humorem.
Dziękujemy mamie Maksa za wizytę oraz poświęcony dzieciom czas.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-28

26 listopada zapadnie przedszkolakom z grupy IV na długo w pamięci.  „Zajączki”, tak jaka każda grupa, świętowała Dzień Pluszowego Misia. Dzieci prezentowały swoje misie przyniesione specjalnie na tę okazję z domu, układały w grupach puzzle przedstawiające różne rodzaje misiów, wymyślały również ćwiczenia gimnastyczne ze swoim przyjacielem- misiem. Wszystko to było bardzo wyjątkowe, ponieważ obyło się w towarzystwie rodziców 5-, 6-latków z „Zajączków”.  To był wspaniały, pełen wrażeń poniedziałek.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za przybycie.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-27

W dniu dzisiejszym -26.11.2018r. przedszkolaki z grupy III przyszły do przedszkola ze swoimi ukochanymi misiami. Towarzyszyły im podczas zajęć, zabaw oraz odpoczynku. Przytulanki zapewniły im poczucie bezpieczeństwa, dostarczyły mnóstwo emocji, radości i szczęścia. Dzieci zapewniły swoje panie, że chętnie przyniosą pluszaki za rok.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-26

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-26

W dniu 23.11.2018r. przedszkolaki z grupy "Motylki" uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem- Misiem. Przybyły misie małe, duże, białe, różowe, wprost bajecznie kolorowe a każdy był piękny i wyjątkowy.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-24

Dzieci z grupy II Biedronki świętowały Dzień Pluszowego Misia. Rozwiązywały zagadki, poznały historię powstania Święta Pluszowego Misia, bawiły się z misiami. Na koniec wykonały pracę plastyczną.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-23

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-22

W dniu 21.11.2018 r. w grupie V odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały wizyty rodziców, a podczas zajęć każdy starał się zaprezentować jak najlepiej. Na samym początku dzieci zaśpiewały piosenkę pt. „Przedszkole drugi dom”. Następnie słuchały bajki pt. „Przygoda ołówka”. Odpowiadały chętnie i zaangażowaniem na pytania dotyczące treści. Grupa wypowiadała się na temat przedstawionych na ilustracjach zachowań, dzieci wskazywały czy to jest właściwe czy niewłaściwe zachowanie umieszczając pod obrazkami smutne lub wesołe minki. Drugą częścią zajęć była praca plastyczna, gdzie rodzice wraz z dziećmi wspólnie ozdabiali różnymi ozdobami szablon ołówka. Na koniec przedszkolaki bawiły się z chustą animacyjną zabawą „Kogo brakuje?”. Ten dzień był dla grupy „Motylki” naprawdę pracowity, ale udany. W czasie tych zajęć rodzice mieli możliwość obserwowania swoich pociech, ich aktywności, koncentracji uwagi oraz zasobu wiadomości i umiejętności. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w proponowanych formach działalności, dając wyraz swojemu zainteresowaniu i zaangażowaniu w działanie. Po spotkaniu zostały już tylko miłe wspomnienia, rozwieszone prace na tablicy oraz fotografie upamiętniające to ważne wydarzenie. Panie wychowawczynie dziękują wszystkim rodzicom za przybycie na zajęcia.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-22

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-21

Czworo dzieci: Marysia, Hubert, Maks i Matteo reprezentowało nasze przedszkole w konkursie, który odbył się w poniedziałek, 19 listopada, w Przedszkolu nr 7 w Łowiczu. Konkurs przedszkoli promujących zdrowie pod hasłem "O zdrowie dbamy i zdrowo się odżywiamy" przebiegał dwuetapowo. W pierwszym etapie dzieci wykonywały pracę plastyczną, następnie prezentowały przygotowaną wcześniej piosenkę. Nasz zespół wystąpił z utworem pt. "Owocowy blues". Wszystkie przedszkola zaprezentowały wysoki poziom zajmując tym samym równorzędne pierwsze miejsca. Dzieciom serdecznie gratulujemy, a rodzicom dziękujemy za pomoc.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-20

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-18

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-18

Nasze przedszkole, które dba o rozwój uczuć patriotycznych dzieci do swojej Ojczyzny, aktywnie włączyło się do celebrowania tak ważnego wydarzenia dla Polski. Obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości miały niezwykle uroczysty charakter. Dnia 9 listopada w piątek 2018 roku dzieci z grupy „ Niedźwiadki” przygotowały program artystyczny. Ubrane w biało-czerwone stroje zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne. Dumnie, przyjmując właściwą postawę wspólnie ze wszystkimi odśpiewały hymn Polski. Obecni na sali rodzice i dziadkowie nie kryli łez wzruszenia ze swoich pociech. Emocje, które ogarnęły publiczność zostaną na długo w ich pamięci.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-17

W czwartek, 15 listopada, w naszym przedszkolu odbyła się próbna ewakuacja przeciwpożarowa. Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytaucji zagrożenia oraz zapoznanie z zasadami bezpiecznej ewakuacji. Wszystko odbyło się pod okiem strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu. Całość przebiegła sprawnie i bez zakłóceń- wszystkie dzieci bardzo sprawnie i bezpiecznie opuściły budynek przedszkola.
W próbnej ewakuacji wzięły udział dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych, grupa dzieci ze żłobka oraz osoby dorosłe.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-15

14 listopada w Urzędzie Miasta odbyło się spotaknie Zajączków oraz Motylków z panem Krzysztofem Kalińskim- burmistrzem naszego miasta. Wizyta młodych mieszkańców Łowicza, podyktowana była chęcią spotkania się z włodarzem miasta, a także poznaniem jego codziennej pracy oraz roli, jaką pełni w naszym mieście. Spotkanie z panem burmistrzem i wizyta w miejskim ratuszu były wielkim przeżyciem dla małych dzieci rozmawiających i rozważających o dużych sprawach.
Serdecznie dziękujemy za czas poświęcony przedszkolakom.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-14

    W odpowiedzi na zaproszenie Ministra Edukacji Narodowej nasze przedszkole włączyło się w akcję "Redkord dla Niepodległej". 9 listopada o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, dzieci ze wszystkich grup, wspólnie zaśpiewały 4-zwrotkowy hymn narodowy.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-12

Dzieci z grupy "Biedronki" wybrały się na spacer w poszukiwaniu symboli narodowych. Na Rondzie Niepodległości znalazły flagę Polski. Po powrocie z wycieczki każde dziecko wykleiło swoją flagę.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-10

Najstarsze przedszkolaki ze "Słoneczka" odwiedziły Mobilne Muzeum Multimedialne. Zostało ono przygotowane z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z okazji Narodowych Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości. To miejsce, gdzie, w nowoczesnej formie, z pomocą techniki, można spotkać się z historią. Niedźwiadki, Zajączki oraz Motylki zostały zapoznane z różnorodnymi sferami naszego państwa, mogły również zrobić sobie zdjęcie w specjalnie przygotowanej fotobudce. Mimo niełatwej tematyki wystawa oraz jej forma wzbudziła wśród dzieci zaciekawienie.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-09

W grupie „Motylki” mieliśmy przyjemność gościć mamę Leny- panią Agnieszkę, która w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” przeczytała dzieciom bajkę Disneya  „Puchatku cierpliwości”. Dzieci z ciekawością wysłuchały bajki. Następnie odpowiadały na pytania dotyczące treści bajki, zrozumiały, że należy być cierpliwym. Na zakończenie przedszkolaki dostały niespodziankę od mamy w formie kolorowanki.
Jeszcze raz dziękujemy pani Agnieszce za mile spędzony czas.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-08

W środę, 25 października, przyjechało do naszego przedszkola mobilne planetarium. Każda grupa uczestniczyła w seansie multimedialnym w specjalnej kopule. Przedszkolaki poznały losy małej gwiazdki, która podrózowała w wielkim wszechświecie i razem z nią dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy, poznając między innymi wszystkie planety. To było bardzo interesujące doświadczenie dla wszystkich dzieci.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-28

Grupa „Motylki” dowiedziała się w jaki sposób przygotowują się do zimy nie tylko leśne zwierzęta, ale także ludzie. Utrwaliliśmy na zajęciach takie słowa jak: zapasy, spiżarnia, kiszonki, mrożonki, dżemy, konfitury, powidła. Następnie dzieci wybrały się do przedszkolnej spiżarni, gdzie zobaczyły jak wygląda pomieszczenie, w którym przechowuje się żywności i potrawy do spożycia. Później wybraliśmy się do kuchni, gdzie panie kucharki zapoznały dzieci z wyglądem i wyposażeniem kuchni. Panie opowiedziały o swojej pracy. Przedszkolaki mogły przyjrzeć się pracy pań kucharek, poobserwować, jakich urządzeń używają podczas codziennej pracy oraz poznać tajniki przygotowywania przedszkolnych posiłków.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-28

19 października 2018 r. dzieci z grupy III „Niedźwiadki” i  V „Motylki” brały udział w wycieczce do Płocka. Dzieci obejrzały sztukę muzyczną: „Kopciuszek” na motywach baśni braci Grimm w Teatrze Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. Po spektaklu udaliśmy się do Centrum Zabaw "Happy Park" w Stróżewku. Przedszkolaki miały możliwość  wyboru wielu atrakcji, które wywołały uśmiech na ich twarzach.Pobyt jednak bardzo szybko dobiegł końca. Pełne niezapomnianych wrażeń i emocji dzieci wróciły do przedszkola.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-24

„Kart w kalendarzu ubyło niemało i lat 40 szybko zleciało, lecz jest coś w życiu,
co się nie zmienia - to najpiękniejsze przedszkolne wspomnienia...”

 

17 października 2018r. zapisze się na kartach kroniki Przedszkola nr 4 jako dzień niezwykły. W tym dniu odbywały  się obchody rocznicy 40-lecia naszego przedszkola. Tego dnia spotkali się dzieci, rodzice, obecni i byli pracownicy oraz zaproszeni goście. Każdy jubileusz to połączenie tradycji z nowoczesnością, doświadczenia z młodością, wspomnień z planami. Dlatego też, tuż po powitaniu przybyłych gości przez panią Dyrektor, przypomniana została historia placówki połączona z prezentacją multimedialną zawierającą przekrój wydarzeń z lat 1978-2018. Miało również miejsce wspólne odśpiewanie hymnu przedszkola oraz występ artystyczny w wykonaniu przedszkolaków z grupy „Zajączki”. Nie zabrakło również tortu oraz symbolicznych życzeń kolejnych wspaniałych lat dla przedszkola.
Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za odpowiedź na nasze zaproszenie, liczne przybycie oraz możliwość spędzenia naszego święta w Państwa gronie.
Podziękowania składamy również na ręce Rodziców, którzy zaangażowali się w pomoc przy przygotowaniu uroczystości.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-23

Lecą liście z drzewa różnokolorowe,
te są żółto-złote, a tamte- brązowe.
Jeszcze niby ciepło, słonko świeci, grzeje...
aż tu nagle skądejś wichrzysko zawieje(....).
                                     Pani Jesień- Z. Dąbrowska

 

18 października dzieci z grupy Żabki udały się na spacer w pobliskie okolice przedszkola, by podziwiać złotą jesień. 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-18

12 października był w naszym przedszkolu wyjątkowym dniem. Na twarzy pani Dyrektor, pań nauczycielek oraz pracowników obsługi pojawiły się jeszcze większe niż na co dzień uśmiechy. Dzieci z grupy Motylki pięknie zaprezentowały dla wszystkich zaproszonych gości specjalnie przygotowane na tę okazję występy. Przedszkolaki były bardzo dumne i pełne powagi podczas artystycznego wystąpienia. Dzieci złożyły serdeczne życzenia oraz wręczyły wszystkim pracownikom własnoręcznie wykonane słoneczniki. Przedszkolaki otrzymały wielkie brawa. Pani Dyrektor złożyła ciepłe życzenia radości i sił, których z pewnością nie zabraknie nam na kolejne miesiące.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-17

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-17

28 września 2018 r. w ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" przybyła do naszej grupy pani Monika, mama Kacpra. Przeczytała dzieciom bajkę pt. "O kózce i lisie". Dzieci z chęcią słuchały wielkiej przygody dwóch bohaterów i czekały na możliwość obejrzenia obrazków.
Dziękujemy mamie Kacpra za poświęcony czas. 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-07

Dzieci z grupy Biedronek wybrały się do parku na jesienny spacer. W parku zbierały jesienne skarby: liście, kasztany i żołędzie. Celem zajęcia było poszerzanie wiedzy na temat zmian zachodzących w przyrodzie wraz ze zmianami pór roku- rozbudzanie przyrodniczych zainteresowań dzieci poprzez zwrócenie ich uwagi na uroki jesieni.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-03

W bieżącym roku szkolnym nasze przedszkole przystąpiło do edukacyjnego programu "WyRaźni na drodze". Zgodnie z głównymi celami projektu, skierowanego do dzieci 5-letnich, przedszkolaki utrwaliły wiedzę na temat podstawowych zasad poruszania się w ruchu drogowym, uczyły się pożądanych zachowań  związanych z poruszaniem się chodnikami i wzdłuż jezdni, zdobyły również wiedzę w zakresie prawidłowego korzystania z elementów odblaskowych w celu poprawy widoczności na drodze. Podczas "bezpiecznych spacerów" dzieci wykorzystały zdobytą wiedzę w praktyce. Jednym z elementów projektu było również spotkanie z policjantem. Zwieńczeniem było wykonananie prac plastycznych, które zostały wsyłane na konkurs.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-03

27 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Domaniewicach odbył się Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej „Wolność jest w nas”, w którym wzięło udział dwoje naszych reprezentantów: Lidka i Miłosz z grupy IV. Przedszkolaki zaprezentowały się z piosenką pt. „Biało-czerwona”. Mali wokaliści mieli bardzo trudne zadanie- musieli pokonać tremę, zaśpiewać jak najlepiej i zachwycić jury. To wszystko im się udało i ostatecznie zajęli bardzo dobre- III miejsce. Gratulujemy!

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-01

21 września przedszkolaki z grupy Motylki czyli 5-6 latki wraz ze swoją panią wybrały się na wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie. Celem wycieczki było przypomnienie sobie zasad ruchu drogowego, jak również zaobserwowanie zachowania się pieszych i kierowców. Dzieci z uwagą obserwowały ruch uliczny, nazywały pojazdy oraz poznane znaki drogowe. Przede wszystkim uczyły się właściwego sposobu przechodzenia przez jezdnię.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-30

Dnia 27.09.2018r. dzieci przyniosły do przedszkola pomarańcze. Z myślą o witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok pomarańczowy. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, przedszkolaki zapoznały się z wyciskarką i jej działaniem .Następnie dzieci kolejno podchodziły i samodzielnie wyciskały sok z połówek pomarańczy. Po skończonej pracy delektowały się jego smakiem. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez dodatku cukru i bez konserwantów.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-30

Obserwowanie ruchu ulicznego, znaków drogowych oraz przejścia dla pieszych było celem ostatniego spaceru grupy IV. Dzieci ćwiczyły umiejętność prawidłowego i bezpiecznego przechodzenia na drugą stronę jezdni. Podczas krótkiej wycieczki utrwaliliśmy sobie jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-27

Pierwsza w tym roku szkolnym, wrześniowa audycja pt. "Muzyczne pożegnanie wakacji" rozpoczęła nasze cykliczne, comiesięczne spotkania z muzyką. W ostatni poniedziałek poznaliśmy gitarę elektryczną i przenieśliśmy się w świat muzyki country. Kolejne spotkanie już w październiku.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-25

W dniu 20.09.2018r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pracą policjanta oraz z zasadami bezpiecznego poruszania się na drodze. Policjanci przypomnieli dzieciom o czynnościach, które będą dbały o ich bezpieczeństwo tj. jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba, o konieczności zapinania pasów w samochodzie, a także przypomnieli dzieciom o korzyściach noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości.
Serdecznie dziękujemy Panom Policjantom za wizytę i przybliżenie informacji o tym odpowiedzialnym zawodzie.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-24

W ostatnią środę, wzorem ubiegłego roku, nasze przedszkole odwiedziło kino 3D. Bez wychodzenia z przedszkola mogliśmy się poczuć jak w prawdziwym kinie. Tym razem, po założeniu okularów, przenieśliśmy się w świat bohaterów bajki pt. "Czarnoksiężnik z Oz". Z niecierpliwością czekamy na kolejne projekcje.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-20

We wtorek, 18 września, dzieci z naszego Przedszkola wzięły udział w kolejnej uroczystości z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. W towarzystwie dzieci i młodzieży z łowickich szkół i przedszkoli przeszliśmy biało-czerwonym korowodem ulicami naszego miasta, po czym w parku Błonie prezentowaliśmy i oglądaliśmy wypuszczane w niebo latawce.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-18

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-17