To takie proste!
Strona głowna  /  Galeria
 
W obiektywie

Świat przyrody budzi ogromne zainteresowanie Zajączków. W tym tygodniu grupa IV zamieniła się w małych ogrodników. Przedszkolaki zgodnie pracowały samodzielnie sadząc cebulki kwiatów oraz cebulę, z której wyrośnie zdrowy szczypiorek. Poza tym posiały także koperek, owies i rzeżuchę. Nasz kącik przyrody jest dokonałym sposobem na prowadzenie obserwacji w celu poznania cyklu rozwojowego roślin oraz warunków potrzebnych do ich życia. Dzieci pamiętają o podlewaniu nowoposadzonych roślin i niecierpliwie czekają aż hodowla pięknie się zazieleni.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-15

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-14

Podczas lekcji muzelanej przeprowadzonej przez pracownika łowickiego muzeum dzieci miały mozliwość poznania instytucji muzeum oraz przybliżenia zagadnień związanych z historią i etnografią regionu łowickiego.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-13

8 marca 2018r. przedszkolaki z grup Motylki i Pszczółki wraz z wychowawcami i panią dyrektor Małgorzatą Rudnicką wyruszyli pod tablicę przy ul.Kurkowej. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11 i upamiętniała przeprowadzoną 8 marca 1945 roku  akcję Szarych Szeregów, w czasie której uwolniony został z rąk NKWD członek SzSz i żołnierz AK Zbigniew Feret ps. „Cyfra”. Burmistrz Krzysztof Kaliński przypomniał zebranym historię o młodych ludziach, którzy nie wahali się wystawić na szwank życia, aby ratować przyjaciela.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-11

Wizytą w kuchni rozpoczęliśmy realizację tematyki dbania o nasze zdrowie. Oczywiście wizytę poprzedziła rozmowa na temat bezpieczeństwa podczas oglądania kuchni przedszkolnej. Przedszkolaki obejrzały wyposażenie kuchni, ogromne: garnki, miski, patelnie oraz maszyny i sprzęty ułatwiające pracę kucharek.  Oglądaliśmy spiżarnię i rozwiązywaliśmy wszystkie zagadki związane z warzywami przygotowane przez szefową kuchni. Pani Basia opowiedziała dzieciom, w jaki sposób przyrządza się zdrowe posiłki, zwróciła uwagę na swój strój oraz podkreśliła znaczenie zachowania czystości podczas przygotowywania posiłków. Na zakończenie wizyty Panie kucharki zachęcały  dzieci do zjadania całych porcji posiłków, surówek oraz zdrowych przekąsek: owoców i warzyw. Przedszkolaki serdecznie dziękują Paniom kucharkom za poświęcony czas i interesujące zajęcia. 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-10

W czwartek 8 marca dzieci z grupy II odwiedziły pobliską aptekę. Podczas wizyty miały wyjątkową okazję zobaczyć wnętrze apteki z bliska. Okazało się, że od środka apteka kryje wiele fascynujących miejsc i przedmiotów. Pani farmaceutka pokazała dzieciom różne maści, krople, syropy i tabletki , kolorowe plastry, które pomagają im w walce z chorobą. Opowiedziała także że jej praca polega również na wykonaniu leków według specjalnych receptur na zamówienie. Dzieci  zobaczyły, w jaki sposób są poukładane leki. Podczas miłej pogadanki Pani farmaceutka przypomniała wszystkim dzieciom, że pod żadnym pozorem nie mogą bawić się lekarstwami, oraz że lekarstwa możemy brać tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej. Na koniec Pani poczęstowała dzieci pysznymi witaminowymi lizakami.  Dziękujemy Paniom za poświęconą nam uwagę i ciekawe przedstawienie tematu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-10

Znalezione obrazy dla zapytania GRAFIKA ZDROJEK

 

W tym tygodniu BIEDRONKI wzięły udział w zajęciach w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Mamo Tato Wolę Wodę!”. Głównym celem programu jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie, wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowychu dzieci oraz zwrócenie uwagi na zagadnienie ochrony środowiska. Ważne jest, aby już od najmłodszych lat kształtować u dzieci prawidłowe nawyki żywieniowe oraz poczucie odpowiedzialności za środowisko. W towarzystwie pacynki ,,Zdrojka” zdobywaliśmy wiedzę o wodzie; wspólnie z nim śpiewaliśmy piosenkę pt: "Mamo, tato wolę wodę",  słuchaliśmy bajek z przygodami Zdrojka. Na koniec zajęć dzieci wykonały piękne prace plastyczne, które zostały zaprezentowane na korytarzu przedszkolnym.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-10

Przez ostatnie dni „Zajączki” gromadziły nurtujące ich pytania związane z pracą farmaceuty po to, aby dziś, 7 marca, zadać je personelowi jednej z łowickich aptek. Dzieci już teraz wiedzą, co to jest recepta, jak długo trzeba się uczyć, żeby zostać farmaceutą oraz, że praca w aptece wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Przedszkolaki dowiedziały się również, że to miejsce kryje wiele zakamarków, gdzie na przykład pracownicy apteki sami wykonują lekarstwa. „Zajączki” wśród różnych lekarstw znalazły swoje ulubione witaminy i te lekarstwa, które kiedyś zażywały. Na zakończenie zrobiły zakupy oraz dostały wspaniałe upominki.
Całemu personelowi apteki dziękujemy za miłe przyjęcie oraz poświęcony czas.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-07

"Pszczółki" wzięły udział w konkursie "Bezpieczeństwo pozarowe na co dzień" organizowanym przez Senacki Zespół Strażaków.
Poniżej prezentujemy prace 6-latków.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-07

Dnia 06.03.2018 roku 5 i 6 - latki wybrały się na wycieczkę do pobliskiej apteki. Podczas wizyty miały wyjątkową okazję zobaczyć wnętrze apteki z bliska. Okazało się, że od środka apteka kryje wiele fascynujących miejsc i rzeczy. Pani farmaceutka pokazała dzieciom różne maści, krople, syropy, tabletki, kolorowe plastry, które pomagają im w walce z chorobą, opowiedziała także, że  ich praca polega również na wykonywaniu według specjalnych receptur  leków na zamówienie. Dzieci  zobaczyły, w jaki sposób są poukładane leki. Okazało się, że bez znajomości alfabetu znalezienie niektórych byłoby bardzo trudne. Podczas miłej pogadanki  Pani farmaceutka przypomniała wszystkim dzieciom, że pod żadnym pozorem nie mogą bawić się lekarstwami oraz, że lekarstwa możemy brać tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały wypowiedzi pani farmaceutki, uzyskując pełne informacje na nurtujące ich pytania. Na koniec Panie poczęstowały dzieci pysznymi witaminowymi lizakami oraz każde dziecko dostało kolorowanki.
Dziękujemy Paniom  za poświęconą nam uwagę i ciekawe przedstawienie tematu.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-06

Celem wycieczki w dniu 5 marca, było poznanie pracy aptekarza, wyglądu i wyposażenia apteki oraz asortymentu leków. Pani kierownik apteki opowiedziała dzieciom o swojej pracy, pokazała gdzie się przygotowuje leki robione i co jest potrzebne do ich zrobienia. Wytłumaczyła, co to jest recepta, jak ją można zrealizować i kto może kupować leki. Przedszkolaki dowiedziały się również, że zostanie farmaceutą to długa i ciężka droga, a praca w aptece jest bardzo ważna i odpowiedzialna.
Serdecznie dziękujemy za pouczające i ciekawe spotkanie.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-06

1 marca 2018 r. w ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" przybył do naszej grupy Pan Tomek, tata Patrycji. Rozpoczął spotkanie od nawiązania kontaktu z dziećmi poprzez zadawanie im pytań, na które z chęcią udzielały odpowiedzi, a następnie przeczytał dzieciom jedną z przygód Kubusia Puchatka pt. "Kubuś Puchatek i przyjaciele" W. Disney"a oraz krótką historyjkę pt. "Tupcio Chrupcio - Zmyślone historie". Zrobił to tak profesjonalnie i tak zabawnie, że dzieci z chęcią słuchały i czekały na możliwość obejrzenia obrazków. Było przy tym mnóstwo śmiechu i zabawy.
Dziękujemy tacie Patrycji za poświęcony czas i za niespodziankę, którą otrzymały dzieci na zakończenie spotkania.
Był to bardzo mile spędzony czas.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-05

Dwie bajki: "Trzy małe świnki" oraz "Wilk i siedem koźlątek" przygotował na spotkanie z 4- i 5-latkami pan Andrzej Kiljanek. Zainteresowane dzieci z uwagą wysłuchały bajek i poznały mądrości z nich płynące. Zgodnie stwierdziły, że spryt w życiu jest pomocny, a słuchanie rodziców to bardzo ważna rzecz. Poza tym chętnie opowiadały treść pięknych ilustracji.

Tacie Leona dziękujemy za pouczającą lekturę oraz miłą wizytę.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-04

Dnia 26 lutego 2018 r. „Motylki” odwiedziła p. Katarzyna, mama Alicji, która w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” przeczytała bajkę pt. „Domek na drzewie”. Dzieci z wielkim zaciekawieniem i skupieniem słuchały.

Dziękujemy serdecznie mamie Alicji za przybycie oraz za słodkie upominki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-04

We wtorek, 27 lutego, nasze przedszkole odwiedził Teatr Pacuś. Wszystkie grupy uczestniczyły w przedstawieniu pt. „Profesor Pacyna i jego rodzina”. Dzieci poznały przygody zielonego ufoludka, który odwiedził naszą planetę w poszukiwaniu ludzi i przypadkiem trafił do teatru lalek. Bogaty w muzykę i humor spektakl bardzo przypadł do gustu naszym przedszkolakom.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-28

Podczas kolejnego spotkania z książką grupę IV, w czwartkowe popołudnie, odwiedziła mama Bartka. Przygotowała dla dzieci bardzo pouczającą bajkę pt. "I tak Cię nie kupię!" Zajączki z uwagą wysłuchały utworu, z którego płynęło przesłanie, żeby nie wierzyć we wszystko i nie ufać każdemu.

Pani Dorocie Czaja bardzo dziękujemy za miłą wizytę.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-23

Mama Olka 20 lutego we wtorek zabrała dzieci w świat baśni i bajek. Przeczytała wiersze "Różne sposoby na wredne choroby", przygody Wojtka strażaka. Największym hitem okazała się interaktywna książka "Fascynujący świat dinozaurów" z czytającym długopisem. Wszystkie dzieci miały okazję same przyłożyć go do specjalnej książki i skomunikować obraz z dźwiękiem, pobudzając kreatywność. Mówiący długopis to nowy sposób na czytanie, zabawę i naukę.

Mamie serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-22

20 lutego 2018 w  Niepublicznym Przedszkolu Terefere odbył się konkurs muzyczny "Zimowa piosenka". Nasze przedszkole reprezentowały Zosia z grupy Motyle, która śpiewała piosenkę "Po co jest zima" oraz Agatka z Niedźwiadków "Zimowa poleczka". Dziewczynki pięknie się zaprezentowały, przełamały tremę. Wszystkie biorące udział dzieci  zajęły równolegle pierwsze miejsce. W nagrodę otrzymały dyplomy, słodycze oraz zaproszenie do wykorzystania w sali zabaw.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-20

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-04

Tydzień przed feriami zimowymi w naszym przedszkolu minął pod hasłem obchodów Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z grupy Zajączki zaprosiły swoje babcie i dziadków na tę szczególną uroczystość, aby w szczególny sposób podziękować im za ich miłość, dobro i cierpliwość. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem tańczyły, recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Dziadkowie uczestniczyli we wspólnych zabawach i konkursach, a jako wyraz wdzięczności otrzymali drobne upominki własnoręcznie wykonane przez swoje wnuki. Nie zabrakło oczywiście słodkiego poczęstunku. Był to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości. Dzień pełen wzruszeń, uśmiechów, radości.

Dziękujemy wszystkim gościom za świetną zabawę i życzymy długiego życia, szczęścia i zdrowia!

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-02

23 stycznia w najmłodszej grupie "Żabki" obchodziliśmy święto Babć i Dziadków. Dzieci zaprezentowały piosenki i wiersze, a następnie odbyły się wspólne zabawy z dziadkami. Śmiechom i dobrej zabawie nie było końca. Na koniec dzieci wręczyły babciom i dziadkom upominki i wszyscy zasiedli do pysznych słodkości.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-01

Zimno, mroźno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco, a powodem takiej atmosfery był obchodzony w naszej grupie Dzień Babci i Dziadka. Motylki przedstawiły swój program artystyczny, w którym pokazali swoje umiejętności muzyczne oraz recytatorskie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali  występy swoich milusińskich, a dzieci odważnie i bez tremy prezentowały swoje umiejętności. Dla swoich bliskich przygotowali serca z życzeniami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy. Dopełnieniem uroczystego spotkania był słodki poczęstunek. Atmosfera była uroczysta, podniosła i pełna radości. Święto Babci i Dziadka to dzień pełen uśmiechu, wzruszeń i radości.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-01

Dnia 23.01.2018 r. w grupie Biedronek odbył się Dzień Babci i Dziadka. Jest to niezwykły dzień, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen wzruszeń, uśmiechów i radości. Dzieci  zaprezentowały swoje umiejętności muzyczne. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich wnuków. Następnie dzieci wręczyły własnoręcznie przygotowane laurki i wszyscy zostali zaproszeni do wspólnej zabawy.  Na zakończenie uroczystości wszyscy udali się na pyszny poczęstunek.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-31

Dzień Babci i Dziadka to jedne z tych świąt, na które z niecierpliwością i wzruszeniem czekają nie tylko najmłodsi. Czas, w którym możemy sprawić wyjątkową przyjemność seniorom rodu i podkreślić, jak bardzo są dla nas ważni i jak ich kochamy, jest bez wątpienia wzruszający dla obu stron. W dniu  25 stycznia

w czwartek nadarzyła się okazja do tego, by zorganizować kochanym  Babciom i  Dziadkom wspaniały dzień, pełen miłości i drobnych przyjemności umilając występem, śpiewem, wierszykami, pięknymi  upominkami 

i słodkim poczęstunkiem. Dzieci życzyły dużo zdrowia, młodzieńczej energii i nadziei w to, że każdy dzień będzie lepszy.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-30

Choć zima w tym roku nie jest imponujaca, to Zajączki i tak postanowiły zgłębić tajniki powstawania śniegu i lodu. Mali naukowcy badali czystość bielutkiego, jakby sie wydawało, śniegu i sprawdzali czy da się go przechować w słoiku w sali. Podejmowali też próby samodzielnego produkowania lodu- tak na wszelki wypadek, gdyby zabrakło go na czas ferii zimowych. Poszerzali również wiadomości dotyczące zjawiska powstawania opadów śniegu i tworzenia się pokrywy lodowej na naturalnych zbiornikach wodnych. Teraz każdy mały naukowiec dobrze wie, dlaczego nie wolno wchodzic na lód na stawach i rzekach. Dzięki niespodziance od Zająca - Tupa dowiedzieli się, że sok też można zamienić w pyszny mrożony deser.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-24

Wreszczcie zawitała do naszego przedszkola zima. Biały puch pozwolił na kreatywne zabawy w naszym przedszkolnym ogrodzie. To świetna okazja, aby zażyć ruchu na świeżym powietrzu. Wreszcie mozna poszaleć, ulepić bałwana, rzucać śnieżkami, budować śniegowe figurki, chodzić po śladach.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-22

17. stycznia w ramach akcji Rodzice czytają ksiązki mama Majki zabrała Zajączki do krainy wyobraźni. Dzieci z przejęciem śledziły losy zabawek, o które ich właściciel nie dbał wystarczająco. Na szczęście wszyscy bohaterowie opowiadania Kłopoty zabawek szczęśliwie wrócili do domu. Po wysłuchaniu drugiego opowiadania pt. Brama do krainy wyobraźni 4-5-latki same wybierały miejsca, do których chciałyby się udać, np. do krainy jednorożców, robotów, smoków czy księżniczek.

 

Bardzo dziękujemy pani Emilii Podsędek za odwiedziny oraz dobór ciekawych i inspirujących dziecięcą wyobraźnię opowiadań.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-22

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-21

Mimo, że w kalendarzu zimę już mamy od niespełna miesiąca, to pogoda za oknem była jesienna. Aż do dziś! Kiedy za oknem pojawił się pierwszy śnieg, przedszkolaki od razu wybrały się na boisko, żeby się nacieszyć tą piękną aurą. Po krótkim spacerze natychmiast zabrały się za to, na co od dawna czekały- lepienie bałwana. Efekty pracy i radość dzieci możemy oglądać na zdjęciach.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-17

Dnia 16 stycznia 2018 r. "Niedźwiadki" odwiedziła p. Paulina, mama Kornelki, która w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" przeczytała bajki pt. "Królewna Śnieżka i ukryty podarunek" oraz "Kot w butach". Dzieci słuchały z wielkim skupieniem i zainteresowaniem.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-16

W dniu dzisiejszym, czyli w poniedziałek 15 stycznia mama Zosi Markus zagościła w sali Motylków. Przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem słuchały gościa śledząc przygody „Małej Syrenki”. Chętnie odpowiadały na pytania dotyczące treści bajki. 

 

Dziękujemy pani Michalinie Markus za miłe odwiedziny oraz przygotowaną dla dzieci niespodziankę.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-15

„Motylki” wybrały się na pocztę ,aby utrwalić zdobyte w przedszkolu wiadomości na temat tej instytucji użyteczności publicznej i przyjrzeć się jej z bliska. Dzieci poznały zakres usług pocztowych oraz jakie zadanie spełnia ten urząd w naszym życiu. Przedszkolaki dowiedziały się jak prawidłowo  wysłać paczkę do adresata. Podczas odwiedzin dzieci utrwalały nawyk właściwego, kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-12

„Niedźwiadki” wiedzą, że zima to trudny czas dla ptaków dlatego dbają o to, aby ich skrzydlaci przyjaciele podczas tegorocznej zimy nie były głodne.

Podczas dokarmiania ptaków przedszkolaki uświadomiły sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przetrwać trudnych zimowych warunków, zbliżają się do nich, uczą się, pobudzają swoje zainteresowania i uwrażliwiają na przyrodę.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-12

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, wyczekiwany przez wiele tygodni. Dzieci ze "Słoneczka" doczekały się go dziś- 10 stycznia. Już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.  W pierwszej kolejności pan fotograf zrobił nam grupowe zdjęcia w tych pięknych strojach. Potem był już tylko czas na zabawę do której zaprosiła nas pani Joanna Gałka-Walczykiewicz z "Pogotowia Artystycznego", która poprowadziła bal. Na sali podczas pląsów zrobiło się kolorowo, muzyka porwała przedszkolaków do tańca, wszyscy bawili się wesoło, a uśmiechy nie znikały z twarzy. Na zakończenie, zgodnie z tradycją naszego przedszkola, każdy dostał wspaniałą paczkę, w której znalazły się gry oraz słodkości.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z dzisiejszego wydarzenia.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-09

Rozpoczęło się głosowanie w projekcie pt. "Awantura o sztukę",
w który od września zaangażowana jest grupa IV.

Zajączki zachęcają wszystkich do oddawania głosów na swoje prace.

 

Jak to zrobić?

Ważne, aby "polubić" zdjęcia, a nie post- głosy pozostawione pod postem nie będą brane pod uwagę.

Głosowanie trwa do 21 stycznia br.

Zajączki liczą na Państwa głosy! Dziękujemy! :)

 

Poniżej, dla ułatwienia, zamieszczamy zdjęcia konkursowe.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-08

Dnia 8.01.2018r. przedszkolaki odwiedziły Urząd Pocztowy mieszczący się przy ulicy Browarnej w celu poznania pracy i wyrabiania szacunku do pracy ludzi w różnych zawodach. Dzieci zapoznały się z wyglądem poczty, jej wyposażeniem i urządzeniami: półki na listy i paczki, skrzynki pocztowe, wagi, worki na listy, pieczątki,... . Już teraz znają godło , którym jest trąbka i nie pomylą czerwonej skrzynki z inną.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-08

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-05

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-21

20 grudnia w grupie „Biedronek” odbyło się spotkanie opłatkowe z rodzicami. Przebiegło ono w niezwykle ciepłej, choć grudniowej atmosferze. Dzieci miały okazję zaprezentować swoje umiejętności, pięknie recytowały wiersze i śpiewały kolędy. Pod koniec spotkania wszyscy życzyli sobie Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-20

19 grudnia dzieci z grupy "Żabki" spotkały się ze swoimi rodzicami aby podzielić się z nimi radosną nowiną o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-19

W poniedziałek 18.12.2017 roku gr. Motylki postanowiła zrobić miłą niespodziankę świąteczną i wszystkich wprowadzić w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Przygotowała uroczyste Jasełka dla swoich najbliższych. Przedstawienie było wyjątkowe. Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków. Pani dyrektor Małgorzata Rudnicka życzyła wszystkim rodzicom zdrowych i spokojnych Świąt, spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz pomyślności w Nowym Roku. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, nauczone wierszyki, kolędy dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-18

"Gdy w pokoju wyrośnie choinka,
łańcuszkami, bombkami zaświeci.
To znaczy, że już święta,
że juz blisko kolęda..."

 

W piątek, 15 grudnia, na zaproszenie "Zajączków" odpowiedzieli ich bliscy i licznie stawili się, aby obejrzeć przygotowane przez swoje pociechy przedstawienie jasełkowe. Dzieci, obrazując w sposób tradycyjny historię narodzin Jezusa, wprowadziły wszystkich przybyłych gości w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach, z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role, prezentując umiejętności recytatorskie i wokalne. Niekończące się brawa mogły świadczyć tylko o tym, że Zajączki podbiły serca całej widowni. Na zakończenie wszyscy obecni zaśpiewali razem kolędę i składali sobie świąteczne życzenia.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-15

14 grudnia 2017 w czwartek  o godzinie 15.00  przedszkolaki  dla swoich najbliższych  zaprezentowały ,,Świąteczne przedstawienie”. Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor życząc wszystkim zdrowych i radosnych chwil  z okazji  nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.  Dzieci  poprzez piosenki , wiersze i taniec przekazały zebranym swoje wszechstronne talenty i  umiejętności  oraz wprowadziły w świąteczny nastrój. Nie zabrakło emocji, łez szczęścia i wzruszeń.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-13

Odpowiadając na zaproszenie Urzędu Miejskiego oraz łowickiego Muzeum dziewczynki z grupy VI wzięły udział w 9. edycji konkursu na Łowicką Szopkę Bożonarodzeniową. Zadaniem uczestników było wykonanie samemu, wspólnie z rodziną bądź przyjaciółmi przestrzennej pracy plastycznej. Laura Popińska i Hania Mitek (wspólnie z siostrą Agatką) w swoich pracach, które wykonały z rodzicami nawiązały do księżackiej kultury, nie zabrakło w nich łowickich elementów. Efekty pracy przedstawiamy na zdjęciach.

Trzymamy kciuki za wygraną naszych przedszkolaków!

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-07

Wszystkie dzieci Mikołaja kochają, wszystkie dzieci na Niego czekają. Moc prezentów każdemu przyniesie, każde dziecko z prezentów się cieszy….

 

6 grudnia mimo braku śniegu i trudności komunikacyjnych dla sań do naszego przedszkola dotarł Święty Mikołaj. Od samego rana witał przedszkolaków przed budynkiem częstując ich słodkościami. Dzieci w salach nie mogły doczekać się jego wizyty, już po śniadaniu z niecierpliwością wygladały przez okna. Ciężkie kroki i dźwięk dzwoneczków zapowiadały, że zbliża się tak długo oczekiwany gość. Nagle w drzwiach ukazał się Święty Mikołaj z długą siwą brodą i workiem prezentów. Swoje odwiedziny zaczął od najmłodszej grupy i kolejno zaglądał do każdej sali. Przedszkolaki z radością witały go wierszykami, piosenkami i tańcem, przekazały także przygotowane wcześniej obrazkowe listy z wymarzonymi prezentami bożonarodzeniowymi. Mikołaj pełen podziwu obdarował dzieci przezentami. Każda grupa dostała wspaniałe prezenty: zabawki na salę oraz pyszne, czekoladowe mikołaje. 

 

Mikołajowi składamy serdeczne podziękowania za dzisiejsze odwiedziny i oczywiście czekamy na wizytę w przyszłym roku. :)

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-06

Dnia 1 grudnia 2017r. dzieci z grupy II wybrały się na pocztę. Miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy urzędników pocztowych oraz poznać zakres usług wykonywanych na poczcie. Dzieci zwiedziły najpierw hol, w którym znajdują się okienka pocztowe, przy których obsługuje się klientów. Poznały wyposażenie poczty, zwracały uwagę na skrzynki pocztowe, worki na listy i logo poczty. Wycieczka okazała się bardzo interesująca, a dzieci wracały do przedszkola z bagażem miłych wrażeń. Teraz na temat pracy Urzędu Pocztowego wiedzą już prawie wszystko.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-05

W grupie "Pszczółek" nastał czas zabaw andrzejkowych.

Pomysłowość nauczycielek sprawiła, że wszystkie dzieci wspaniale się bawiły. Dzieci z wielką radością wypowiadały andrzejkowe zaklęcia. Swoją przyszłość odkrywały losując przedmioty i wróżyły z butów, monet, kolorowych wstążek. Oczywiście wszystkie wróżby traktowane były z przymrużeniem oka, jako pretekst do dobrej zabawy. Nie zabrakło również pląsów i tańców przy muzyce.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-05

We wtorek, 5 grudnia, "Zajączki" wybrały się na pocztę, aby utrwalić zdobyte w przedszkolu wiadomości i przyjrzeć się jej z bliska. Dzieci poznały zakres usług pocztowych oraz drogę listu, zapoznały się z wyposażeniem poczty i niezbędnymi urządzeniami. Przedszkolaki mogły zaobserwować również jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Na koniec wizyty z radością wrzucały listy do czerwonej, pocztowej skrzynki.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-05

Grupa IV zaangażowała się w udział w oólnopolskim projekcie edukacyjno-artystycznym pt."Awantura o sztukę". Właśnie zakończył się pierwszy etap, w którym, na wstępie, przedszkolaki musiały spośród obowiązujących list wybrać: kolor, materiał oraz artystę, czyli wyzwanie dla losowo przyznanej nam grupy z innego przedszkola. Dla "Krasnoludków" z przedszkola w Kronowie wybralśmy kolor zielony, nici i Władysława Podkowińskiego, po czym nagraliśmy filmik z wyzwaniem. Oznacza to, że Krasnoludki miały za zadanie stworzyć trzy prace: jedną w kolorze zielonym, drugą z nici, a trzecią inspirowaną twórczością artysty. Nasze Zajączki zaś dostały wyzwanie od "Pasikoników" z Warszawy. Po obejrzeniu filmu z wyzwaniem ochoczo zabrały się do pracy. Zające stworzyły wiewiórkę w kolorze pomarańczowym, zająca z folii bąbelkowej oraz pracę inspirowaną twórczością Władysława Podkowińskiego. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z pierwszego etapu konkursu. :)

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-05

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-04

 

24 listopada 2017 r. w naszej grupie zagościła p. Ilona mama Krzysia, gdzie w ramach Akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” przeczytała książkę pt: „Tomcio Paluch”. Jest  to pełna ciepła opowieść przez wielu dorosłych wspominana jako jedna z najważniejszych i najbardziej ukochanych lektur dzieciństwa. Dzieci słuchały z wielkim zainteresowaniem.

 Dziękujemy mamie Krzysia za mile spędzony czas.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-30

 W dniu 23 listopada dzieci z grupy "Żabki" oficjalnie dołączyły do grona naszych przedszkolaków.
 Pani dyrektor pasowała każde z dzieci na pełnoprawnego przedszkolaka.
 Dzieci otrzymały dyplomy oraz drobne upominki.  Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały piosenki,
 wierszyki oraz wspólny taniec, które ćwiczyły wraz ze swoimi paniami.
komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-29

W dniu 22.11.2017 po raz pierwszy wszystkie przedszkolaki  uczestniczyły seansie kina 3D. Dzieci miały okazję obejrzeć bajkę pod tytułem „Lorax” , w skupieniu przeżywały perypetie bohaterów. Wspaniały trójwymiarowy film swoją fabułą i akcją przeniósł dzieci w niesamowite miejsce, wywierając ogromne wrażenie na małych widzach. Z niecierpliwością czekamy na kolejne seanse!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-27

Kto nie chce zostać przyjacielem misia? Kto misia kocha, ten nigdy nie szlocha. Dzieci przyniosły do przedszkola swoje misie aby wspólnie z nimi wspaniałe spędzić chwile. Poznały historię pluszowego misia i wiedzą dlaczego świętuje się ten dzień. Wykonały przepiękne prace plastyczne, śpiewały piosenki, uczestniczyły w zabawach ruchowych a na koniec pozowały z pluszakami  do pamiątkowych zdjęć. Zabawa była wyśmienita a dzieci zadowolone.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-27

To już trzecie spotkanie Zajączków z rodzicem propagującym czytelnictwo wśród przedszkolaków. Tym razem mama Weroniki przyniosła ze sobą pięknie ilustrowaną książkę pt. "Kurowanie Kubusia". Po ciekawej lekturze pani Dorota Puchalska poprowadziła z dziećmi rozmowę na temat właściwego odżywania się i zdrowego trybu życia, tak ważnego na co dzień, a szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

 

Dziękujemy za ciekawą lekturę i pouczającą rozmowę.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-27

Dzieci poznały historie pluszowego misia, recytowały wierszyki, śpiewały piosenki. Wspólne tańce z milusińskimi dostarczyły dzieciom wiele radości. Podczas parady misiów dzieci w rytm muzyki prezentowały swoje misie, a na koniec każde dziecko wykonało portret swojego przyjaciela.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-27

Nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka i to już od najmłodszych lat, odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażiwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika.

 

Rozumiejąc to i doceniając- nasze przedszkole, juz po raz kolejny, uczestniczy w społecznej kampanii "Cała Polska czyta dzieciom". W ramach realizowanego cyklu spotkań z książką, przy współpracy z rodzicem- Sylwestrem Pawlakiem, uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Łowiczu systematycznie, dwa razy miesiącu będą czytają dzieciom ze wszystkich grup wiekowych bajki. Nasze spotkania rozpoczęliśmy w piątek, 13 października. W trakcie wizyt robimy wspólne, pamiątkowe zdjęcia do których oglądania zachęcamy.

 

Tacie Tymka i Olka oraz młodzieży z I LO dziękujemy za wspaniałą inicjatywę i bardzo mile spędzany czas :)

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-24

Pomimo, że na dworze nie widać jeszcze śniegu- z dnia na dzień robi się coraz chłodniej. W związku z tym MOTYLKI postanowiły pomyśleć o małych ptakach, które zimują w naszym kraju. Dzieci wybrały się na  spacer, aby uzupełnić zapasy w karmniku zamieszczonym na terenie przedszkola. Teraz ptaki na pewno nie będą głodne.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-16

16 listopada 2017 tata Oli przeczytał bajkę W.Disneya  „Jak zostać księżniczką" z serii „Moje bajeczki” oraz „ Słonica i Królik’’ z serii „Świat zwierząt”. Dzieci słuchały z ogromnym zaciekawieniem.

 

Serdecznie dziękujemy tacie Oli za mile spędzony czas.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-16

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-13

W dniu dzisiejszym nasza grupa udała się z wizytą do przedszkolnej kuchni i magazynu żywieniowego. Z bliska mogliśmy obejrzeć  wyposażenie, naczynia i urządzenia, jakimi posługują się panie kucharki podczas codziennego przygotowania posiłków. W związku z realizacją tematu ,,Urządzenia elektryczne" dzieci rozpoznawały przedmioty zasilane prądem i dostrzegały ich rolę. Najciekawszą okazała się krajalnica do pieczywa. Zafascynowane były również ubieraniem czepka i fartucha.

 

Serdecznie dziękujemy paniom kucharkom i pani intendentce za miłe przyjęcie.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-09

Dnia 09.11.2017 r. dzieci z grup „Motylki” oraz „Pszczółki” udały się do Urzędu Miasta w Łowiczu. Dzieci zostały przyjęte przez pracowników instytucji niezwykle ciepło i życzliwie. Wizyta rozpoczęła się od spotkania z Burmistrzem Miasta - panem KrzysztofemJanem Kalińskim, który pokazał dzieciom salę konferencyjną, w której zapadają istotne decyzje dotyczące naszego miasta oraz opowiedział o swojej pracy i funkcjonowaniu Urzędu. Na pamiątkę wizyty każdy przedszkolak otrzymał słodkości oraz drobny upominek.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-09

W ramach treści programowych przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce do przedszkolnej kuchni. Dzieci z grupy II zawitały w przedszkolnej kuchni, aby poznać jej sekrety i zagadki. Wizytę poprzedziła rozmowa na temat bezpiecznego poruszania się po kuchni. Tam powitane przez panie kucharki zostały oprowadzone po kuchni i zapoznane ze sprzętami, których używa się w kuchni podczas przygotowywania posiłków. Oglądały jej wyposażenie, rozpoznawały i nazywały znajdujące się tam urządzenia i akcesoria kuchenne potrzebne do pracy. Ogromną frajdą okazało się oglądanie ogromnych garnków, misek i patelni, w których panie kucharki przygotowują przepyszne posiłki. Panie zwróciły uwagę dzieci na swój strój, podkreśliły znaczenie zachowania czystości podczas przygotowywania posiłków. Przedszkolaki serdecznie dziękują paniom kucharkom za poświęcony czas i interesujące zajęcia. 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-30

25 października do sali Zajaczków przyszedł czworonożny gość- pies rasy alaskan malamute o imieniu Czina, którego przyprowadziła Pani Kasia Owczarzak, jego opiekunka. Czina jest przeszkolona w zakresie dogoterapii i pomaga dzieciom opanowywać lęk w kontaktach z dużymi psami. Zajączki chętnie bawiły się z puchatym gościem, ćwiczyły prawidłowe zachowania w hipotetycznej sytuacji ataku psa, przyjmowały tzw. pozycję żółwia, odgrywały scenki dramowe: spotkanie z psem prowadzonym na smyczy, czy biegającym po ulicy bez nadzoru właściciela. Na zakończenie podarowały Czinie własnoręcznie wykonaną książeczkę o różnych rasach psów.

 

Dziękujemy Pani Kasi Owczarzak za poświęcony czas i nieodpłatne przeprowadzenie zajęć z przedszkolakami.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-27

Pozostajac w owocowo-warzywnej, jesiennej tematyce Zajączki postawnowiły samodzielnie zrobić przetwory z warzyw i owoców. Jako główne składniki wybrały ogórki i maliny. We wtorek, po przygotowaniu wszystkich niezbędnych składników i omówieniu kolejnych etapów pracy, dzieci zabrały się za przygotowanie ogórków kiszonych. Dokładnie umyły ogórki, nastepnie je pokroiły i, po wrzuceniu do słoików, zalały wodą. Kolejnego dnia grupa postanowiła przygotować sok z malin, który będzie wspaniałym, smacznym dodatkiem do herbaty. Zajączki, kolejno, wrzucały do słoika maliny i przesypywały je cukrem. Swoje przetwory umieściliśmy w kąciku jesiennym i z niecierpliwością czekamy, aż będziemy mogli ich spróbować. :)

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-25

Kolejne już, październikowe spotkanie z książką minęło Zajączkom w bardzo miłej atmosferze. Mama Kuby Lelewskiego przedstawiła dzieciom przygody Kubusia Puchatka i jego przyjaciół w bajce pt. "Dobre są spółki". Cała grupa z zaciekawieniem oczekiwała tego, co spotka wesołą gromadkę przyjaciół oraz jaki będzie morał historii, a był on bardzo pouczający i brzmiał: "Dziel się wszystkim z przyjaciółmi, spółka się opłaca. Gdy się dzielisz są weselsze: zabawa i praca".

 

Mamie Kuby- pani Małgorzacie Lelewskiej dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-18

W dniu 18.10.2017 r. Motylki gościły panią Angelikę Bednarek, mamę Alana. Dzieci wysłuchały opowieści bajki bajeczki „Skrzaty Szewczyki” z ogromnym zainteresowaniem w skupieniu i ciszy.

 

Bardzo dziękujemy za mile spędzony czas i czekamy na kolejne bajki w listopadzie.


komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-18

W dniu dzisiejszym czyli 17 października mama Agatki Zabost zabrała dzieci w świat baśni i bajek. Czterolatki  z ogromnym zaciekawieniem słuchały gościa śledząc przygody małej biedronki. Chętnie odpowiadały na pytania dotyczące treści bajki i wspólnie ustaliły, że zawsze i wszędzie należy słuchać rodziców aby uniknąć kłopotów.

 

Serdecznie dziękujemy mamie Agatki i czekamy na kolejne, listopadowe spotkanie z rodzicem.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-17

Podczas jesiennego pobytu w przedszkolnym ogrodzie Zajaczki uczyły się rozpoznawać gatunki drzew. Porównywały kształt i rozmiar liści, poszukiwały owoców dębu i jarzębiny, porównywały długość igieł na sosnowych i świerkowych gałązkach, podziwiały jasną korę brzozy. Tworzyły jesienne bukiety, bawiły się klonowymi noskami i oczywiście robiły burzę liści.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-16

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-16

12 października, tuż po śniadaniu, cała społeczność naszego przedszkola spotkała się, aby wziąć udział w uroczystości z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej. Pani Dyrektor rozpoczęła od przywitania dzieci, pracowników, rodziców oraz zaproszonych gości: Pana Burmistrza- Krzysztofa Jana Kalińskiego, Pani Dyrektor- Urszuli Różyckiej, Pani Dyrektor Zakładu Ekonomiczno-Administracyjnego- Joanny Mostowskiej, Pani Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych- Małgorzaty Nowak oraz Pani Dyrektor Żłobka Miejskiego- Elżbiety Paks. Następnie podziękowała za codzienną pracę, życząc sukcesów zarówno zawodowych, jak również osobistych, po czym oddała głos najstarszej grupie, która, pod okiem nauczycielek, przygotowała piękny występ artystyczny. „Pszczółki” wierszem, piosenką i upominkiem podziękowały wszystkim pracownikom przedszkola za opiekę, wychowanie i nauczanie. Były również ciepłe słowa od Pana Burmistrza oraz Pani Aleksandy Szafraniec, która przekazała życzenia w imieniu wszystkich Rodziców.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-13

W środę, 11 października, gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z Teatru Arena z Białegostoku, którzy zaprezentowali przedszkolakom przedstawienie pt. „Najlepszy rachunek, dobro + szacunek”. Wspaniali aktorzy przenieśli dzieci w bardzo zabawny sposób do świata przygód małego chłopca o imieniu Staś, którego spotykały różne przygody. Spektakl uczył zrozumienia i szacunku do innych ludzi, mówił, że życzliwość i dobre wychowanie to podstawa. Perypetie bohaterów bardzo zaciekawiły dzieci, wywołały u nich uśmiech i zaciekawienie, ale przede wszystkich nauczyły tego, że nie wolno sprawiać przykrości innym. Po zakończeniu występu dzieci nagrodziły aktorów głośnymi brawami, a po powrocie do sal dzieliły się nawzajem wrażeniami.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-11

Jesień to pora zbiorów owoców i robienia z nich różnych przetworów oraz potraw. Motylki bez problemu poradziły sobie z robieniem pysznych owocowych szaszłyków. Najfajniejsze było nadziewanie owoców na wykałaczkę i oczywiście jedzenie gotowych szaszłyków.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-10

Pod hasłem "Smacznie-zdrowo-kolorowo" dzieci z grupy Pszczółki robiły owocowe szaszłyki. Różnorodność owoców oraz ich swobodny wybór w komponowaniu owocowych przekąsek rozbudziły w dzieciach duże zainteresowanie, a wspólna degustacja wyzwoliła wiele radości.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-01

 Dzieci na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszne, kolorowe szaszłyki owocowe. Po skończonej pracy przedszkolaki ze smakiem zjadły owocowe przysmaki. Przedszkolakom bardzo smakowała własnoręcznie wykonana potrawa. Przygotowanie szaszłyków dało dzieciom wiele satysfakcji i radości. 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-28

W dniu 27.09.2017 r. przedszkolaki z grupy Motylki i Pszczółki wraz z paniami odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Łowiczu. Celem wycieczki było poznanie pracy policjantów. Wizyta rozpoczęła się na oglądaniu radiowozów policyjnych , gdzie dzieci mogli zerknąć co też znajduje się w środku. Widzieliśmy sprzęt, który wykorzystują do swojej pracy: czapki, kaski, kamizelki, lizak „stop”, kajdanki, pałkę policyjną. Zobaczyliśmy pracę pani dzielnicowej, która pokazała nam urządzenia biurowe i stosy dokumentów, nad którymi pracuje. Pan policjant zaprosił dzieci do obejrzenia dyżurki z drugiej strony gdzie opowiedział o pracy policji, zaprezentował jak kontaktuje się z funkcjonariuszami pracującymi w terenie. Następnie widzieliśmy świetlicę, gdzie funkcjonariusze mają szkolenia i odprawy.  Udzielono nam również informacji na temat bezpiecznego poruszania się po ulicy, dzieci mogły  wykazać się wiedzą na temat znaków drogowych. Przypomniano przedszkolakom o konieczności jeżdżenia w fotelikach samochodowych. Spotkanie z Panem Policjantem wzbogaciło wiedzę dzieci na temat bezpiecznego poruszania się po ulicy oraz przyniosło wiele radości. DZIĘKUJEMY! 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-27

Jak wszystkie dzieci, także i te z Zajączków, najbardziej lubią, gdy ksiązki czyta im ktoś bliski. W środę, 27 września, 4-5-latki zaprosiły mame Lenki Jezierskiej, która przeczytała im fragmenty Toy Story. Wszyscy z zaciekawieniem śledzili wybrane przygody zabawek. Rozmawiali też o tym jak dbać o własne zabawki, zastanawiali się, czy i im zdarza się uczestniczyć w dziwnych przygodach.

 

Dziekujemy Pani Ewelinie Jezierskiej za miłe odwiedziny i ciekawą przygodę czytelniczą.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-27

W dniu 26.09.2017 r. nasze przedszkole odwiedzili Policjanci z Komendy Policji w Łowiczu. W czasie krótkiej prelekcji, w której uczestniczyły dzieci z grup: I „ŻABKI", II „BIEDRONKI”,  III „NIEDŹWIADKI” i IV „ZAJĄCZKI” policjanci przypomnieli podstawowe zasady obowiązujące podczas przechodzenia przez jezdnię oraz sposoby zachowywania się w jej pobliżu. Zwrócili również uwagę na konieczność korzystania przez dzieci z fotelików i pasów bezpieczeństwa w trakcie jazdy samochodem. Dzięki takim spotkaniom dzieci na pewno nie będą obawiały się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom z osobą, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

 

Serdecznie dziękujemy Panom Policjantom za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-26

 Zajaczki, czyli 4-5-latki z grupy IV, najpierw ustaliły, w jakim otoczeniu najprzyjemniej żyje się ludziom, zwierzętom i roślinom oraz poznały znaczenie pojęcia "ekologia". Po zastanowieniu się, w jaki sposób na co dzień mozna dbać o najbliższe nam środowsko postanowiły włączyć się w akcję "Sprzątanie świata" i zadbac o najbliższe otoczenie, czyli własną salę. Uporządkowały więc kąciki tematyczne, sprawdziły kondycję kwiatów doniczkowych, pościerały kurz z półeczek. Odwiedziły też salę Biedronek i pomogły młodszym przedszkolakom w podobnych porządkach. Po samodzielnym upraniu ściereczek w róciły do zabawy w uporządkowanej i czyściutkiej sali.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-22

W dniu 22.09.2017 r. w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”  w grupie Motylki odwiedziła nas pani Weronika Bielecka mama Zuzi. Gość przeczytał przedszkolakom książkę pt: „ Panda lekarz i inne opowiadania” autora Oda Taro. Dzieci uważnie słuchali z zainteresowaniem przygód Pandy w roli lekarza, który pomaga chorym zwierzątkom. Przedszkolaki podziękowały za ciekawe spotkanie promiennymi uśmiechami. Serdecznie dziękujemy mamie Zuzi i czekamy na kolejne październikowe spotkanie z rodzicem.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-22

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” pan Jarosław Woźniak- tata Wojtka w czwartek 21 września przeczytał dzieciom bajki o zwierzętach. „Niedźwiadki”  wspólnie z bohaterami przeżywały przygody i dowiadywały się ciekawostek o dzikich zwierzętach.

Tacie serdecznie dziękujemy i czekamy na kolejne, październikowe spotkanie z Rodzicem, który zabierze dzieci w świat bajek i baśni.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-21

21 września dzieci z najstarszej grupy "Pszczółki" skorzystały z zaproszenia ŁAS i udały się na trening taekwondo. Przedszkolaki uczestniczyły w profesjonalnych zajęciach prowadzonych przez trenerów wschodniej sztuki walki. Proponowane przez trenerów ćwiczenia bardzo się dzieciom podobały wiec wykonywały je z ochotą i radością.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-21

21 września grupa „Motylki” wybrała się do Łowickiej Akademii Sportu, uczestniczyła na zajęciach z Taekwondo. jest to koreańska sztuka walki i samoobrony. Mali zawodnicy pod opieką trenerów, chętnie i aktywnie ćwiczyli. Podczas tych zajęć poznaliśmy gry i zabawy ruchowe z elementami kopnięć, wymachów, bloków i uderzeń. Przedszkolaki z entuzjazmem i  uśmiechem na twarzy uczestniczyły w zajęciach. Bez wątpienia wielu dzieciom na długi czas pozostanie w pamięci ta wizyta.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-21

19 września 2017r. dzieci z grupy III udały się na pobliskie skrzyżowania, aby w praktyczny sposób nauczyć się bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.
Obserwowały sygnalizację świetlną, poznawały znaczenie wybranych znaków drogowych oraz zasad ruchu drogowego dla pieszych.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-19

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-18

18 września gr. Motylki  wybrała się na skrzyżowanie w okolice przedszkola. Najpierw ubraliśmy odblaskowe kamizelki, żeby być dobrze widocznymi na drodze. Następnie udaliśmy się na skrzyżowanie. Przy przejściu przez ulicę grzecznie czekaliśmy na zmianę świateł. Gdy zapaliło się zielone światło, pomaszerowaliśmy przez jezdnię. Pani przypominała, że idziemy sprawnym krokiem i nie odłączamy się od grupy. Na drodze, na której nie było świateł, zatrzymywaliśmy się i sprawdzaliśmy czy nie nadjeżdża samochód. Patrzyliśmy w lewą, w prawą i jeszcze raz w lewą stronę a gdy droga była wolna można było przechodzić. I tak bezpiecznie znaleźliśmy się po drugiej stronie jezdni. Idąc spacerkiem obserwowaliśmy, co dzieje się wokoło. Dzieci obserwowały też zachowanie pieszych i pojazdów. Kierowcy wykazywali cierpliwość, ponieważ spokojnie i z uśmiechem czekali, aż przedszkolaki przejdą przez przejście dla pieszych. To były baaaardzo pouczające spacerki.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-18

Dnia 26 lutego 2018 r. „Motylki” odwiedziła p. Katarzyna, mama Alicji, która w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” przeczytała bajkę pt. „Domek na drzewie”. Dzieci z wielkim zaciekawieniem i skupieniem słuchały.

Dziękujemy serdecznie mamie Alicji za przybycie oraz za słodkie upominki.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 0000-00-00